Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

„Університети третього віку”

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 25.08.11 №326 „Про впровадження соціально-педагогічної послуги „Університет третього віку” в області проводиться робота по запровадженню соціально-педагогічної послуги „Університет третього віку”.

„Університет третього віку» – це інноваційний проект, що має на меті впровадження та практичну реалізацію принципу навчання впродовж всього життя, що допомагає пережити людям, які вийшли на пенсію, особистісну драму переходу від одного способу життя до іншого.

Особи похилого віку отримують необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчувають себе потрібними суспільству, усвідомлюють, що життя продовжується і межі пізнання не існує. А ще “Університет третього віку” дозволяє пенсіонерам розкрити у собі ті таланти, які були притиснуті роботою, клопотами і родинними проблемами, дає можливість познайомитися з новими цікавими людьми.

2011 року територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області проведено анкетування осіб похилого віку з метою вивчення потреби в отриманні послуги. Анкетуванням охоплено більше 3 тис. осіб похилого віку. За результатами обстеження виявлено осіб, які бажають навчатись. Визначено напрямки навчання.
На цей час надання цієї послуги вже запроваджено в усіх 24 районах та містах області, послуги отримує більше 1300 осіб.

З вересня 2012 року в „Університетах третього віку” області розпочинається другий навчальний рік. Слухачі, які навчались минулого року мають нагоду продовжити навчання на інших факультетах, а нові „учні” - розпочати отримувати знання на факультетах, які їх зацікавили найбільше.

Організовано роботу факультетів „Здоровий спосіб життя”, „Психологія та право”, „Соціально-активна життєва позиція”, „Культурно-мистецький”, „Комунікаційні та інформаційні технології”, „Культурно – художній”, „Філологічний”.

Послуги надаються безкоштовно. Навчання для людей похилого віку проводиться згідно  із затвердженими програмами та планами.

До організації навчання залучаються фахівці місцевих органів влади (за їх згодою), місцевих управлінь праці та соціального захисту населення, охорони здоров’я, юстиції, Пенсійного фонду України, служби зайнятості, територіального центру.

Навчання в „Університетах третього віку” здійснюється як викладачами, так і волонтерами.

Надання послуг забезпечено як на базі районних та міських територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) так і на базі сільських центрів соціального захисту населення, що забезпечує максимальне наближення соціальних послуг до людей, які проживають у віддалених населених пунктах.Головне управління праці та
соціального захисту населення
облдержадміністрації
додаткова інформація
24-22-53