Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Стан реалізації соціальних ініціатив Президента України

Психічно хворим – сімейний затишок.
До 17 червня 2012 року державна допомога особам, які здійснювали догляд за інвалідами 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу становила 10% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
22 травня 2012 року Верховною Радою України прийнято Закон України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про психіатричну допомогу”, яким передбачено підвищення розміру допомоги особі, яка здійснює догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу з 10% прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітної плати.
Відповідно з 17.06.2012  розмір зазначеної допомоги збільшився з 109,4 грн. до 1094 грн., а з 01.07.2012 становить 1102 гривні.
Право на таку допомогу мають сім’ї, доходи яких не перевищують 3-х прожиткових мінімумів, встановлених для кожного члена сім’ї.
Допомога на догляд надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, і здійснює догляд за ним.
Для призначення грошової допомоги на догляд подаються такі документи відповідним органам праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання:
-заява;
-документ, що посвідчує особу;
-довідка про склад сім'ї із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, родинних зв'язків членів сім'ї;
-довідки про доходи кожного члена сім'ї;
-висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу;
-довідки про наявність і розміри земельних ділянок, виділених для ведення особистого підсобного господарства, городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки, виділеної унаслідок розпаювання землі.

Якщо дієздатна особа постійно проживає на одній житловій площі за місцем реєстрації (проживання) інваліда I чи II групи внаслідок психічного розладу, але зареєстрована в іншому місці, подається довідка, видана органом праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації дієздатної особи, про те, що вона не перебуває на обліку як одержувач і не одержує щомісячну грошову допомогу на догляд за місцем реєстрації.
В ході реалізації зазначеної ініціативи Президента України рівень соціального захисту сімей, у яких проживають психічнохворі значно підвищено.


Головне управління праці
та соціального захисту населення
Миколаївської облдержадміністрації