Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Про функціонування в області стаціонарних установ

Соціальними ініціативами, проголошеними Президентом України В.Януковичем, зазначено що сьогодні підвищеної уваги потребують особи похилого віку, які перебувають у складних життєвих обставинах. Вирішувати  ці питання необхідно шляхом наближення до них соціальних послуг.

У Миколаївській області діє досить розгалужена система установ та закладів для забезпечення надання населенню різних видів соціальних допомог та послуг.

Так, для осіб, які ще мають змогу себе обслужити, але потребують уваги з боку органів соціального захисту мають можливість отримати соціально-медичні та соціально-побутові послуги у денних відділення територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг); особи, які частково втратили здатність до самообслуговування і потребують надання соціальних послуг в домашніх умовах, мають можливість отримувати послуги соціального робітника. Найбільш складно тим особам, які повністю втратили змогу себе обслужити і при цьому не мають рідних та близьких, які б могли допомогти.  Для них утворюються спеціальні стаціонарні установи для постійного, або тимчасового проживання.

У системі соціального захисту населення Миколаївської області функціонують 10 будинків-інтернатів, з них 2 – геріатричного напрямку,  7 психоневрологічних інтернатів та 1 для дітей-інвалідів III-IV профілів. Крім того, в кожному районі області в структурі територіальних центрів функціонують стаціонарні відділення для постійного, або тимчасового проживання. На цей час в зазначених установах мешкає 1980 інвалідів та людей похилого віку.

У цих установах створено належні умови для проживання та обслуговування. Підопічні та вихованці забезпечуються житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, столовим посудом, чотириразовим харчуванням (в дитячому - п’ятиразовим), яке по калорійності та якості відповідає встановленим нормативам, цілодобовим медичним, комунально-побутовим  обслуговування тощо.

Щорічно підопічні проходять поглиблений медичний огляд, за результатами якого складається індивідуальна програма медичної допомоги. У разі необхідності, підопічні направляються на стаціонарне лікування до закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я.

Згідно з положенням до цих установ приймаються на повне державне утримання громадяни похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди I-II групи, старші 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказано перебування у будинку-інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

При наявності вільних місць до стаціонарних закладів можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів, які відповідно до чинного законодавства зобов’язані їх утримувати за умови 100% відшкодування установі витрат на їх утримання.

Громадяни похилого віку та інваліди, ветерани війни та праці при наявності вільних місць можуть прийматися на тимчасове проживання терміном від 1 до 6 місяців, як на загальній підставі, так і на платній основі.

Згідно з Типовими положеннями про психоневрологічний інтернат, до цих установ приймаються на державне утримання психічнохворі особи, які досягли пенсійного віку та інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду незалежно від наявності батьків або родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

До дитячого будинку-інтернату приймаються діти-інваліди (хлопчики) з вадами фізичного та /або розумового розвитку та психічними розладами віком від 4 до18 років незалежно від наявності родичів.

Для вирішення питання поселення до стаціонарних установ громадяни звертаються з відповідною заявою до органів соціального захисту населення за місцем проживання.


Головне управління праці та
соціального захисту населення
облдержадміністрації