Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Санаторно-курортне лікування

Президент України Віктор Янукович у стратегічних напрямках соціальної політики підкреслив необхідність потурбуватися про учасників війни. Ще одна категорія громадян має отримати більшу увагу держави - це інваліди війни. Вони втратили здоров’я на фронтах Великої Вітчизняної війни або при виконанні свого громадянського обов’язку.

Органи праці  та  соціального захисту  населення ветеранів  війни та інвалідів     забезпечують санаторно-курортними  путівками до санаторно-курортних  закладів  відповідно до  Законів  України  „Про  статус  ветеранів  війни, гарантії їх  соціального захисту”, „Про  жертви  нацистських  переслідувань” та „Про  основи  соціальної  захищеності  інвалідів в Україні”.

Безплатними путівками до санаторно-курортних  закладів забезпечуються:
-    ветерани  війни у санаторії, що належать до сфери управління  Міністерства соціальної політики України та за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету  місцевим бюджетам.

Інваліди  війни  забезпечуються путівками  позачергово щороку ( із  січня по  грудень).

Учасники бойових дій (зокрема, воїни-інтернаціоналісти працездатного віку, які не проходять військову службу та не отримують пенсію в пенсійних органах Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України та інших силових відомств) та особи, зазначені у ст.6-1 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань” забезпечуються путівками щороку (із січня по грудень).

Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особи, зазначені у      ст. ст.  6-3, 6-4  Закону України  „Про жертви нацистських переслідувань”, забезпечуються путівками  один  раз  на  два  роки. Згідно п.3 Порядку  забезпечення санаторно-курортними  путівками  деяких  категорій  громадян  органами праці  та  соціального  захисту  населення,  затвердженого постановою  Кабінету  Міністрів України  від 22.02.06 р. № 187 працюючі особи та особи що не досягли встановленого пенсійного віку, забезпечуються путівками за місцем основної роботи, або за місцем обліку в органах праці та соціального захисту населення на підставі довідки з місця роботи про те, що їм не видавалася безплатна путівка протягом попереднього року (для осіб, що забезпечуються путівками один раз на два роки – протягом двох попередніх років).

Тобто, право на забезпечення безкоштовним санаторно-курортним лікуванням в органах праці та соціального захисту населення мають учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України „Про  статус  ветеранів  війни, гарантії  їх  соціального захисту”, особи зазначені в ст.ст. 6-1,    6-3, 6-4 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань”,  учасники бойових дій (зокрема, воїни-інтернаціоналісти працездатного віку, які не проходять військову службу та не отримують пенсію в пенсійних органах Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України та інших силових відомств).

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням  військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби.

Особи, які відносяться до цих категорій, повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в органах праці та соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування
Оздоровлення ветеранів  війни  здійснюється у  відомчих санаторіях Міністерства праці та соціальної політики України, а саме: „Перемога” (м. Київ), „Салют”  (м. Одеса), „Батьківщина” (м. Трускавець), „Ветеран” (м. Алушта), „Слава” (м. Миргород), ім. Семашка (смт  Сімеїз).

Інваліди І групи всіх категорій (крім інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку)  при направленні до санаторно-курортних закладів забезпечуються путівкою і на супровідну особу, якщо є відповідний висновок лікувально-профілактичного закладу, що інвалід І групи потребує постійної сторонньої допомоги.

Особи, що супроводжують інвалідів І групи до відомчих санаторіїв Міністерства праці та соціальної політики України забезпечуються путівками з лікуванням, до інших санаторіїв супроводжуючій особі видається путівка без лікування. Але  інваліда І групи не можуть супроводжувати інваліди І групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

На даний час в черзі на забезпечення санаторно-курортним лікуванням  перебуває 1143 осіб. Протягом 2012 року санаторно-курортним лікуванням  за рахунок кошів державного бюджету забезпечено 212 інвалідів та ветеранів війни. За рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам санаторно-курортним лікуванням забезпечено 26 ветеранів війни та осіб прирівняних до них.

Постановою Кабінету Міністрів України №785 від 17.06.04  затверджено Порядок виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, яким визначено механізм виплати грошової компенсації, передбаченої Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ”, „Про жертви нацистських переслідувань ”.

Згідно цього Порядку грошова компенсація виплачується  інвалідам війни та інвалідам, зазначених в  статті 6-2 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань ” один раз на  два роки, якщо ці особи протягом двох років не  одержували безоплатних санаторно-курортних путівок. Грошова компенсація виплачується через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації.

Розмір грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки встановлено Міністерством соціальної політики України від 22.02.2012 № 97 нараховується і виплачується в таких розмірах:
-    інвалідам І та ІІ групи – 320 грн.
-    інвалідам ІІІ групи – 240 грнГоловне управління праці та соціального захисту
населення облдержадміністрації