Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

Уряд удосконалив порядок надання державної соціальної допомоги дітям

picПостановою Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” передбачено приведення у відповідність Порядку призначення та виплати державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189 у зв’язку із прийняттям Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання” в частині  визначення розміру допомоги, у разі встановлення судом аліментів у твердій грошовій сумі.
Крім того, цією постановою передбачено, що у разі подання заяви для призначення допомоги при народженні дитини в електронній формі з використанням цифрового підпису органи соціального захисту населення призначатимуть таку допомогу не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви. Виплата коштів одноразової частини допомоги при народженні дитини буде проводитися не пізніше наступного операційного дня.

 
У м.Миколаєві представили проект «Посилення організаційної спроможності Центрів допомоги демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям у Миколаївській області»

22 вересня 2017р. у м.Миколаєві відбулась презентаційна зустріч проекту «Посилення організаційної спроможності Центрів допомоги демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям у Миколаївській області», в якій взяли участь начальник відділу пільг та соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації С. Зябко, директор Миколаївського обласного центру зайнятості Д.Оборонько, керівник Центру допомоги учасникам АТО при Миколаївській облдержадміністрації О.Малярчук, заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області В. Сандул.
Метою зустрічі є представлення проекту  «Посилення організаційної спроможності Центрів допомоги демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям у Миколаївській області», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії  Посольства США в Україні.
Як повідомив начальник відділу пільг та соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Сергій Зябко, на особливому контролі перебуває питання щодо оздоровлення демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції.
Всього на обліку для забезпечення санаторно – курортним лікуванням за рахунок коштів державного бюджету перебувають 508 учасників бойових дій та інваліда війни з числа учасників антитерористичної операції..
До департаменту для закупівлі путівок надійшла субвенція з державного бюджету у розмірі 1465,8 тис.грн., яка розподілена пропорційно серед районних та міських управлінь.
За станом на 01.09.2017 структурними підрозділами з питань соціального захисту населення укладено 31 угоду по наданню санаторно-курортних послуг учасникам АТО на суму 54,2 тис.грн. та використано 41,7 тис.грн на відшкодування санаторно-курортним закладам вартості путівки для учасників АТО (інвалід війни, УБД).
За рахунок коштів обласного бюджету  на виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період  до 2020 року передбачено оздоровлення та відпочинок на базах відпочинку, санаторно-курортних закладах демобілізованих учасників антитерористичній операції на сході України та членів їх сімей. На 2017 рік на ці цілі передбачено 2700,0 тис.грн. За станом на 10.09.2017 оздоровлено 895 осіб на загальну суму 2655,9 тис. грн.
Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених в запас або відставку)», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 № 179, для організації навчання новим професіям учасників антитерористичної операції 2017 рік   Миколаївській області передбачено 1153,8 тис. грн.
Протягом 2017 року нові професії отримали 60 учасників антитерористичної операції (на суму 333,7 тис.грн.).
Послуги з надання психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції здійснюються відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015  №  221.
У Миколаївській області з початку поточного року 2017 року направлено 8 осіб до закладів, які здійснюють психологічну реабілітацію учасників антитерористичної операції. На даний час відсутній перелік закладів, які здійснюють психологічну реабілітацію.
У рамках виконання Комплексної програми соціального захисту населення  «Турбота» на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 22.12.2016 № 5, на придбання житла для сімей учасників антитерористичної операції з числа учасників бойових дій на сході України, які перебувають на квартирному обліку та потребують поліпшення житлових умов в обласному бюджеті на 2017 рік передбачено кошти в розмірі 10000,0 тис.грн. за умови співфінансування.

 
В департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації відбулась нарада з директорам будинків-інтернатів

21 вересня 2017р. в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації відбулась нарада з директорам будинків-інтернатів, під час якої були розглянуті такі питання як проведення закупівель в будинках-інтернатах; аналіз стану справ з питань цивільного захисту та пожежної безпеки в інтернат них установах області; про хід осінньо-польових робіт та стан підготовки до зимівлі тваринництва в підсобних господарствах будинків-інтернатів.
Також під час наради директори будинків-інтернатів доповіли про виконання заходів з підготовки підпорядкованих установ до роботи  в осінньо-зимовий період 2017/2018 років відповідно до наказу департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації від 25.04.2017 №35.
На цей час у стаціонарних установах системи соціального захисту населення закінчуються ремонтні роботи житлових, складських приміщень, овочесховищ, перевірки технічного стану, ремонт та випробування систем опалення, водопостачання, каналізації.
Для зміцнення матеріально-технічної бази будинків-інтернатів  2017 року з обласного бюджету на виконання ремонтно-будівельних робіт виділено коштів у сумі 1 млн. грн.
З метою надійного функціонування будинків-інтернатів в осінньо-зимовий період 2017/18 року передбачено створення необхідного запасу вугілля, продовольства та інвентарю зимового асортименту.
Всі 10  будинків-інтернатів системи соціального захисту населення мають власні котельні, п’ять з яких - на газовому, решта - на твердому паливі.  Потреба у вугіллі  на опалювальний сезон 2017-2018 року складає 1300 т.
Для ліквідації аварійних і нестандартних ситуацій в інтернатних установах створено постійно діючі ремонтні бригади, поновлюється інвентар для розчищення снігу, придбано сипкі матеріали ( пісок, сіль) для посипання пішохідних доріжок.
Перевірено справність електромереж, наявність протипожежного інвентарю, приведені у відповідальність до вимог шляхи евакуації. Складські приміщення очищені від речовин та матеріалів із різними пожежонебезпечними властивостями. Проведено роз’яснювально-профілактичну роботу серед підопічних підвідомчих установ щодо категоричної заборони користування електронагрівальними приладами в житлових кімнатах. Проведено ревізію пожежної сигналізації, пожежних резервуарів, первинних засобів пожежогасіння.

 
На телеканалі «Так-ТВ» говорили про державні допомоги та субсидії

picДержавна допомога є гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної допомоги
Саме про це говорили сьогодні, 20 вересня 2017 року, на телеканалі «Так-ТВ» в ході «гарячої лінії», в якій взяла участь начальник відділу державної допомоги департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Челенко О.О.
Як повідомила Ольга Олександрівна, станом на 01.09.17 державну допомогу сім’ям з дітьми отримували 54.4 тис. отримувачів, на загальну суму 631,4 млн.грн. Державну соціальну допомогу дітям-інвалідам отримували 4.4 тис. отримувачів, на загальну суму 63,0 млн. грн. Державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам за надання соціальних послуг в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу за принципом “гроші ходять за дитиною” отримують 159 прийомних сімей, в яких виховується 305 дітей, та 36 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 221 дитина. Соціальну допомогу та грошове забезпечення нараховано та профінансовано на загальну суму 18,9 млн. грн.. Заборгованість з виплати державної допомоги відсутня.
Челенко О.О. акцентувала увагу на тому, що 18 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову  № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою  внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, постанов Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 та від 23 серпня 2016 року № 534.
Урядом удосконалено процес надання житлових субсидій населенню. Зокрема, зменшено період, за який враховуються доходи домогосподарств для призначення їм житлових субсидій, з чотирьох до двох останніх кварталів. Так, при розрахунку субсидії з жовтня місяця до сукупного доходу родини буде враховано дохід за період з січня по червень місяць включно.
Крім того, надано можливість призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна;  врегульовано питання виплати призначеної субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу у разі смерті особи, якій було призначено субсидію (так, у разі смерті особи, яка була отримувачем субсидії та не отримала готівку за життя, її має право отримати будь - яка особа, з урахуванням якої зазначена субсидія розраховувалася.); встановлено, що субсидія не призначатиметься лише за наявності заборгованості, загальна сума якої перевищуватиме  20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (зазначена норма стосується призначення субсидії на новий період без звернення громадян); переглянуто соціальні нормативи споживання газу для побутових потреб, а саме: для користування послугами з газопостачання: за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 3,3 куб. метра на одну особу на місяць;за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 5,4 куб. метра на одну особу на місяць;за наявності газової плити та газового водонагрівача - 10,5 куб. метрів на одну особу на місяць.
Також, під час передачі Ольга Олександрівна дала роз’яснення на такі питання як на який термін призначається субсидія; в яких випадках субсидію може бути припинено; який розмір допомоги на догляд за інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу; якщо мати дитини-інваліда підгрупи А працює, чи має вона право на отримання надбавки на догляд тощо.

 
На Миколаївщині відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї і жінок

15 вересня 2017 року при облдержадміністрації відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї і жінок, в якому взяла участь в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіна Л.П.  
У ході засідання координаційної ради розглядалися такі питання: роль обласного центру соціально-психологічної допомоги, як однієї зі складових надання соціальних послуг області,  стан висвітлення в державних та комунальних засобах масової інформації та на офіційних сайтах місцевих державних адміністрацій роботи органів державної влади, неурядових організацій з питань поліпшення становища сімей та жінок, результати Всеукраїнської наради-семінару щодо виконання заключних зауважень Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок.
За результатами засідання координаційної ради були прийняті відповідні рішення.

 
На телеканалі «Миколаїв» говорили про різницю між укладанням трудового договору та цивільно-правового договору при оформленні трудових відносин.

picОсновним законодавчим актом України є Конституція, на якій базується все законодавство, у тому числі і законодавство про працю.
Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право на належні, безпечні і здорові  умови  праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Держава при цьому повинна створювати умови, необхідні громадянинові для повної реалізації своїх прав. Поняття трудового договору визначено статтею 21 Кодексу законів про працю України.
Саме про це йшлося сьогодні, 14 вересня 2017р., на телеканалі «Миколаїв» у програмі «Це Вас хвилює», гостею якої була заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієва Оксана Русланівна.
На початку передачі Оксана Русланівна зазначила, що при прийнятті на роботу між працівником і роботодавцем виникають трудові відносини. Виконання робіт, надання послуг громадянами може здійснюватись як на підставі трудового договору, так і на інших юридичних підставах, зокрема, на підставі цивільно-правового договору. Найбільш поширеними видами цивільно-правових договорів є договір підряду та договір про виконання послуг.
Відмінності договорів цивільно-правового характеру від трудових договорів полягають в тому, що перші регламентуються Цивільним кодексом України, а трудові договори - Кодексом законів про працю України.
Загальне поняття цивільно-правового договору визначено в статті 626 Цивільного кодексу України - це є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.
При укладанні цивільно-правової угоди (договір підряду, договір про надання послуг) відносини сторін регулюються нормами цивільного законодавства, одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а інша сторона повинена прийняти й оплатити виконану роботу.
За цивільно-правовим договором виконавець робіт, на відміну від найманого працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, наказ (розпорядження) про прийом на роботу не видається, запис в трудову книжку не вноситься.
За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з передаванням її результату замовникові (ст. 837 ЦКУ).
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст. 901 ЦКУ).
Сторонами цивільно-правових угод є замовник і виконавець, а не працівник і власник (роботодавець).
Виконавцем робіт за цивільно-правовою угодою може бути як громадянин, так і організація, які до штату роботодавця не включаються. Вони самостійно вирішують питання свого виробничого процесу, виконують роботу на свій ризик.
За цивільно-правовою угодою виконавець робіт (послуг) отримує за виконану роботу винагороду, розмір і порядок виплати якої визначається сторонами у договорі за взаємною згодою. Законодавчі гарантії щодо оплати праці на виплату винагороди не поширюються.
У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком, а при невиконанні умов цивільно-правового характеру в строки позовної давності визначені Цивільним Кодексом України (загальна тривалість складає 3 роки).
Також під час передачі були дані роз’яснення на такі питання як в якій формі укладаються трудові та цивільно – правові договори?, який предмет трудового та цивільно-правового договору?, на який строк може бути укладений трудовий договір та цивільно-правовий договір?, з якого віку особа може укласти трудовий договір, цивільно-правовий договір?, як взаємодіють сторони при виконанні таких договорів?, яким чином здійснюється оплата праці за трудовим договором?, чи отримує працівник соціально-трудові пільги і гарантії при виконанні цивільно-правового договору?, чи приймає участь працівник у системі соціального страхування при укладанні цивільно-правового договору?, на кого покладається ризик негативних наслідків роботи при укладанні цивільно-правового договору та трудового договору?, які переваги працівника при укладанні трудового договору?, яку відповідальність несуть керівники підприємств, установ та організацій за використання праці громадян без належного оформлення трудових відносин?.

 
Надання соціальних послуг громадянам установами соціального захисту населення

picВ Україні здійснюються системні трансформації національної соціальної політики, зокрема сфери соціального обслуговування населення в частинах створення ефективної системи надання соціальних послуг, підвищення їх якості та рівня задоволення потреб отримувачів таких послуг, оптимізації мережі установ та закладів, що надають соціальні послуги, підвищення ефективності використання коштів та управління бюджетними видатками на соціальні послуги, впровадження стандартів якості соціальних послуг; забезпечення контролю за якістю соціальних послуг на підставі впровадження державних стандартів та забезпечення контролю за їх дотриманням, введення ринкових механізмів у функціонування системи соціальних послуг та запровадження механізму соціального замовлення соціальних послуг недержавним інституціям, які визнаються як рівні суб’єкти надання соціальних послуг.
Про це говорили сьогодні, 14 вересня 2017 року, на радіоканалі «92-FM» в ході «гарячої лінії», в якій взяла участь начальник відділу організації та надання соціальних послуг управління соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Кірова О.Б.
Як повідомила Олена Борисівна, на цей час з урахуванням аналізу виявлених потреб адміністративно-територіальних одиниць у соціальних послугах, в області діє розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 21.06.2017 № 223-р «Про затвердження плану заходів на 2017-2022 роки щодо розвитку та оптимізації надання соціальних послуг відповідно до виявлених потреб населення в рамках реформування системи соціальних послуг» заходами якого передбачено: сприяння деінституалізації шляхом складання планів реорганізації (оптимізації) установ та закладів, які надають соціальні послуги; надання нових соціальних послуг шляхом розширення спектра інноваційних підходів відповідно до виявлених потреб особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання на базі діючої мережі закладів та установ, що надають такі послуги.
Останні три роки стали роками впровадження реформи системи соціального захисту на місцевому рівні. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 N 1417 в області, в кожному районі та місті обласного значення, діють територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання, в умовах стаціонарного, тимчасового або денного перебування.
На надання соціальних послуг в територіальному центрі мають право: громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ; громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надає такі соціальні послуги: догляд вдома;  догляд стаціонарний; денний догляд; соціальна адаптація. Крім того, територіальний центр може надавати такі соціальні послуги: паліативний/хоспісний догляд; консультування; представництво інтересів; соціальна профілактика; посередництво (медіація); соціально-економічні (у формі надання натуральної чи грошової допомоги);  транспортні; інші соціальні послуги.
На кожну послугу є Державний стандарт. Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) працюють над впровадженням Державних стандартів надання послуг, зокрема денного догляду, догляду вдома, консультування, представництва інтересів тощо.
Плануємо роботу по залученню недержавного сектора до надання соціальних послуг, зокрема бездомним особам через соціальне замовлення (м. Миколаїв).
Також Кірова О.Б. наголосила, що при кожному терцентрі діє відділення соціальної допомоги вдома для надання соціальних послуг за місцем проживання/ одиноким громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме: похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», хворих (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці). Якщо людина одинока, то обслуговується безкоштовно.
Відділення соціальної допомоги вдома може здійснювати обслуговування громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату, відповідно до тарифів на платні соціальні послуги або з установленням диференційованої плати.
На підставі даних карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та медичного висновку складається індивідуальний план надання соціальної послуги, після чого між громадянином і територіальним центром укладається договір, в якому зазначаються зміст та обсяг послуги, порядок оплати, обумовлюються періодичність, строки надання соціальної послуги відділенням соціальної допомоги вдома, інші умови.
Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору, затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом надання соціальної послуги з догляду вдома надає соціальну послугу з догляду вдома постійно (III група рухової активності - два рази на тиждень, IV - три рази, V - п’ять разів), періодично (два рази на місяць), тимчасово (визначений у договорі період), організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, визначає додаткові потреби, вживає заходів до їх задоволення.

 
На Миколаївщині відбулося засідання робочої групи

14 вересня 2017 року відбулося засідання робочої групи з розгляду питань, пов’язаних з наданням дозволу на право користування пільгами з оподаткування, визначення доцільності надання фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі, цільової позики та дотації на створення спеціальних робочих місць для інвалідів підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів.
В ході засідання робочої групи було розглянуто питання щодо отримання дозволу на право користування пільгами з оподаткування підприємством громадської організації «Центр виробничої практики інвалідів АТО «Літопис».
Підприємство відповідає критеріям, визначеним «Порядком надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007р. №1010, а саме середньооблікова чисельність інвалідів за І півріччя 2017 року становить 25 осіб або 71,4 % від загальної кількості працюючих (згідно чинного законодавства не менше 50%); фонд оплати праці інвалідів за І півріччя  2017 року становить 68,6 % суми загальних витрат на оплату праці (згідно чинного законодавства не менше 25%); розмір середньомісячної заробітної плати інвалідів в еквіваленті повної зайнятості за І півріччя 2017 року становить 3386,0 грн. (що не менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати).
Підприємство спеціалізується на виробництві одягу і аксесуарів, паперових канцелярських виробів, будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій, спеціалізованих будівельних роботах, наданні поліграфічних послуг.
За підсумками роботи робочої групи внесено пропозицію щодо надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування.

 
На Миколаївщині проходить методична нарада – семінар для директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та спеціалістів об’єднаних територіальних громад, які займаються соціальною роботою на місцях

З 12 по 14 вересня 2017 року у Миколаївському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проходить методична нарада – семінар для  директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та спеціалістів об’єднаних територіальних громад, які займаються соціальною роботою на місцях.
Під час проведення методичної наради – семінару учасниками розглядаються такі питання: організація надання соціальних послуг в громаді, здійснення соціальної роботи з населенням в рамках децентралізації, форми та методи роботи з сім`ями та особами, які перебувають у складних життєвих обставинах, комплексний підхід до вирішення проблеми насильства в сім`ї та жорстокого поводження з дітьми, розвиток сімейних форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, впровадження соціальної послуги – патронат над дитиною, розвиток наставництва, як альтернативна форма допомоги дітям – сиротам, здійснення соціальної роботи з дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування та особами з їх числа, надання соціальних послуг сім`ям з дітьми, в яких є проблеми із законом, робота з сім`ями внутрішньо переміщених осіб та сім`ями учасників АТО, надання соціальних послуг дітям – сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування та особам з їх числа, робота з сім`ями, діти яких знаходяться в інтернатних закладах за заявою батьків.
У рамках методичної наради – семінару 13 вересня відбувся виїзд учасників семінару до Куцурубської об’єднаної територіальної громади за участю заступника директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієвої О.Р. та директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Янковської С.В., з метою ознайомлення з досвідом роботи Куцурубської об’єднаної територіальної громади. Під час зустрічі також були обговоренні моделі надання соціальних послуг в різних об’єднаних територіальних громадах Миколаївської області.

 
Засідання спостережної комісії

13 вересня 2017 року в малій залі облдержадміністрації за головування заступника голови облдержадміністрації  В.З.Кіндратіва  відбулось засідання спостережної комісії  при облдержадміністрації, яка здійснює громадський контроль за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання.  
Розглядались такі питання:
- вибори заступника голови спостережної комісії при облдержадміністрації – за результатами голосування,    заступником голови спостережної комісії при облдержадміністрації обрано Красіліча Валентина Івановича - голову громадського формування з охорони порядку “Сокіл”  м.Миколаєва;
-   основні  засади  виконання Закону України   «Про пробацію» доповідав Тєплов   Олексій  Леонідович   -   заступник начальника Миколаївського міського відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації;
-  профілактика соціально-небезпечних хвороб у виправних установах Миколаївської області - доповідала Жевнерова Ірина  Олександрівна  - член правління Громадської організації "Молодіжний рух "Пенітенціарна ініціатива";
-  планувалась робота на 4 квартал 2017 року.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 71

Увага!

pic

Детальніше...

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.