Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

У м.Миколаєві відбувся «круглий стіл» щодо попередження сексуального насильства над дітьми дошкільного віку в Миколаївській області

18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
14 листопада 2017 на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова пройшов «круглий стіл» на тему: «Попередження сексуального насильства над дітьми дошкільного віку в Миколаївській області», в якому взяли участь представники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, служби у справах дітей облдержадміністрації,  департаменту освіти і науки облдержадміністрації, головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, головного управління Національної поліції в Миколаївській області, Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники структурних підрозділів виконкому Первомайської міської ради, громадської організації «Первомайський молодіжний жіночий інформаційно-координаційний центр „Ольвія”. Захід проводився за підтримки Ради Європи.
Сексуальне насильство та сексуальна експлуатація дітей є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. За даними Ради Європи кожна п'ята дитина (в Україні - 21%) страждає від різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною.
Основними завданнями Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації є: підвищення рівня обізнаності суспільства про проблему сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей; сприяння відкритій дискусії з питань попередження сексуального насильства та захисту дітей.
Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації у 2012 році і тим самим взяла на себе відповідальність щодо здійснення заходів із запобігання сексуальній експлуатації і насильства над дітьми.

 

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Забезпечення роботи щодо реалізації норм Закону України “Про зайнятість населення”. Ведення соціального діалогу на рівні районів та міст області»

09 листопада 2017 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар: «Забезпечення роботи щодо реалізації норм Закону України “Про зайнятість населення”. Ведення соціального діалогу на рівні районів та міст області» за участю начальників та спеціалістів відділів праці управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, представників об’єднаних територіальних громад області.
У ході семінару учасники мали змогу  розглянути такі питання як: основні напрями реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та нормативно-правові акти щодо розроблення та реалізації територіальних програм зайнятості населення; повноваження об’єднаних територіальних громад у сфері зайнятості населення та співпраця управлінь соціального захисту населення з ОТГ з питань реалізації державної політики у сфері зайнятості населення; соціальний  діалог у сфері зайнятості населення: діяльність територіальних координаційних комітетів сприяння зайнятості, розгляд та затвердження територіальних програм зайнятості населення; формування заходів територіальних програм зайнятість населення та прогнозних показників щодо створення нових робочих місць; норми Генеральної та обласної угод, які направлені на формування зобов’язань колективних договорів в частині зайнятості населення.

 
На телеканалі «Миколаїв» говорили про надання населенню житлових субсидій

picЖитлова субсидія – є безповоротною адресною допомогою держави громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива.
Саме про це говорили сьогодні, 09 листопада 2017р., на телеканалі «Миколаїв» у програмі «Це вас хвилює», гостею якої була заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сербульова Т.В.
Як повідомила Таміла Володимирівна, 18 серпня 2017 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 609, «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (набрала чинності з 19 серпня 2017 року),  якою змінено період, за який враховуватимуться доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.
Що стосується субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, то, як і раніше, сукупний дохід обраховується за попередній календарний рік.
А от при розрахунку субсидії в жовтні 2017 дохід буде братися за перше півріччя 2017 року, при наступному розрахунку в травні 2018  враховуватимуться доходи за третій-четвертий квартали 2017 року.
Таким чином враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.
Також Сербульова Т.В., звернула увагу на те, що змінилися норми споживання для газового опалення. У минулому опалювальному періоді субсидія на опалення газом розраховувалася виходячи з 5,5 куб метрів газу на метр опалювальної площі. В цьому опалювальному періоді норма споживання –  5 куб метри на метр опалювальної площі. Крім того, застосовується  коригуючий коефіцієнт 0,793 для 1-2 поверхових будівель та 0,578 для 3 та вище. Якщо площа будинку 60 квадратних метри, проживає 2 особи, то субсидію буде розраховано на 198,25 куб метри газу.
Взагалі в області для отримання коштів по послузі електропостачання до органів соціального захисту населення звернулося 1689 осіб, газопостачання – 23286. За станом на 02.11.17 отримали кошти по послузі електропостачання  - 516 осб, газопостачання – 6205 осіб.

 
Замість путівок громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відтепер виплачуватиметься грошова компенсація – рішення Уряду

picДля реалізації прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на отримання за їхнім бажанням грошової компенсації замість путівки Урядом прийнято рішення встановити середню вартість путівки для виплати такої компенсації із розрахунку 35 відсотків чинного на 1 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні).
Це передбачено розробленою Міністерством соціальної політики постановою Кабінету Міністрів України „Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Прийняття постанови забезпечить виконання Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та проведення виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки з 1 січня 2018 року, і сприятиме реалізації принципу соціальної справедливості.
Виплата зазначеної компенсації проводитиметься за бюджетною програмою 2501200 ,,Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Реалізація акту не потребуватиме додаткових видатків із Державного бюджету України.

 
Кабмін удосконалив механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності осіб-учасників АТО

picКабінет Міністрів на своєму засіданні прийняв постанову, якою удосконалив механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, внісши зміни до Порядку призначення та виплати зазначеної допомоги (постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 року № 336).
Це дасть змогу призначати та виплачувати одноразову грошову допомогу в таких розмірах:
членам сім’ї – 750 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року загибелі (смерті) учасника АТО;
у разі встановлення інвалідності І, ІІ або ІІІ групи – відповідно 400, 300 та 250 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому встановлено інвалідність.
Крім того, розробленим Міністерством соціальної політики актом передбачається механізм виплати суми одноразової грошової допомоги, яка належала її одержувачу і залишилася не одержаною у зв’язку з його смертю.
Виплата одноразової грошової допомоги проводитиметься з резервного фонду Державного бюджету України.

 
Верховна Рада України прийняла за основу розроблений Мінсоцполітики проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення протидії торгівлі людьми та захисту постраждалих осіб»

pic07 листопада 2017 року на пленарному засіданні Верховної Ради України прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення протидії торгівлі людьми та захисту постраждалих осіб» (реєстр. № 6125 від 23.02.2017).
Даний законопроект передбачає:
- приведення у відповідність визначення торгівлі людьми до Протоколу про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї, що доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності, зокрема розширивши мету, що дозволить надавати допомогу особам, які постраждали від різних форм торгівлі людьми, зокрема примусова праця, рабство, проведення дослідів над людиною, вилучення органів тощо;
- доповнення основних принципів протидії торгівлі людьми принципом надання допомоги особам з інвалідністю, керуючись Конвенцією Організації Об’єднаних Націй про права осіб з інвалідністю;
- надання повноважень у сфері протидії торгівлі людьми органам місцевого самоврядування, зокрема щодо проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, що значно спростить доступ постраждалих осіб до отримання допомоги;
- розширення мережі закладів, які надаватимуть допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, центрами соціально-психологічної допомоги, які на даний час є найбільш пристосованими комунальними закладами для надання допомоги такій категорії осіб;
- розширення повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері протидії торгівлі людьми, а саме здійснення заходів щодо убезпечення жінок, дівчат, хлопців та чоловіків з інвалідністю від сексуального насильства та експлуатації;
- визначення механізму надання допомоги недієздатним особам, які виявляють ознаки неусвідомлення значення своїх дій та недієздатності керувати ними;
- заборони прийняття рішень про примусове видворення та реадмісію з України іноземців та осіб без громадянства, які звернулися для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (до завершення процедури встановлення зазначеного статусу), що відповідатиме міжнародним стандартам та нормам;
- покращення якості надання послуг іноземцям та особам без громадянства, які постраждали від торгівлі людьми.

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Використання програмно-технічного комплексу «Автоматизована система обробки пенсійних документів» при виплаті усіх видів соціальної допомоги»

07 листопада 2017 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар: «Використання програмно-технічного комплексу «Автоматизована система обробки пенсійних документів» при виплаті усіх видів  соціальної допомоги» за участю спеціалістів з питань виплати всіх видів соціальної допомоги управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій мали змогу прослухати такі питання як: система довідників; відрахування та закриття особових рахунків; масові та індивідуально-масові перерахунки; виплата всіх видів допомоги, а під час практичних занять – набули навички роботи з мережею; з інформаційно-пошуковою системою; архівацією, встановленням нових версій, оновленням бази даних.

 

 
На Миколаївщині обговорювалися питання погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

07 листопада 2017 року відбулось засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням заступника голови комісії, в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіної Л.П. та за участі Очаківського міського голови Бичкова С.М., голови Очаківської райдержадміністрації Самоукова  С.В., начальника відділу з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Садовського О.В., начальника відділу з питань банкрутства головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Уварової Ю.С., голови Миколаївської   обласної    організації фізкультурно - спортивного товариства «Україна» Бойченка С.М., директора   спеціалізованої  дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное Пришутової  М.В., директора ТОВ «Мостобудівельний загін «73» Шайгородського О.Ю.
Під час засідання обласної тимчасової комісії розглянуті такі питання як стан  погашення заборгованості із заробітної  плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на  підприємствах  м. Миколаєва (Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное, ТОВ «Мостобудівельний загін «73»); про стан погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах м. Очакова (Оздоровчий комплекс санаторного типу для дітей «Очаків» ПРАТ «Миколаївтурист», Публічне акціонерне товариство «Очаківський рибоконсервний комбінат»); про стан  погашення заборгованості із заробітної  плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на  підприємствах Очаківського району (Відокремлений структурний підрозділ ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» База відпочинку «Чорноморка»).
За результатами засідання надані протокольні доручення про вжиття ефективних заходів з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках.

 
Увага!!!

З 25 листопада 2017 року змінюється номер Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116123.
Вказаний номер є загальноєвропейським та безкоштовним з мобільних телефонів.

 
На Миколаївщині подякували соціальним працівникам за чуйність та людяність

Указом Президента України від 13 квітня 1999 року “Про День працівника соціальної сфери” встановлено щорічне відзначення в Україні в першу неділю листопада свята Дня працівника соціальної сфери.
02 листопада 2017р. у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулись урочистості з нагоди відзначення в Миколаївській області Дня працівника соціальної сфери.
В урочистостях взяли участь  перший заступник голови облдержадміністрації Бонь В.В., перший заступник голови Миколаївської обласної ради Кухта І.В., заступник міського голови Шевченко Є.В., голова обласної ради профспілок Толмачов Ю.П., керівництво та працівники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники центрів зайнятості, управлінь Пенсійного Фонду, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Фондів соціального страхування, Миколаївського Державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представники ветеранських та громадських організацій Миколаївської області, ЗМІ.
Зі словами привітання до працівників установ соціальної сфери звернувся перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації В’ячеслав Бонь. «Від імені голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченка я щиро вітаю вас з професійним святом – Днем працівника соціальної сфери. Я впевнений, що дуже важко переоцінити ту роботу, яку ви робите, бо основним вашим завданням є надання допомоги тим, хто заслужив своїм життям, своєю працею додаткову увагу від нашого суспільства. А також тим, хто, на жаль, внаслідок певних життєвих обставин не може повною мірою допомогти собі сам. Я говорю і про наших шановних пенсіонерів, і про дітей-сиріт, і про осіб з обмеженими фізичними можливостями, про сім’ї малозабезпечених, про безробітних, а ще буквально у декілька останні роки у вас з’явилася ще велика і відповідальна ділянка роботи – воїни АТО. Це і допомога в лікуванні, і в оздоровленні, і в проходженні психологічної реабілітації, і у вирішенні ще дуже великої кількості важливих проблем», - зазначив В’ячеслав Бонь.
«Я щиро бажаю, щоб те добро, те тепло, яке ви несете людям – поверталося вам сторицею. Я щиро бажаю, щоб ви постійно чули слова подяки від людей, яким ви допомагаєте. Бажаю успіху у вашій нелегкій, але дуже потрібній роботі. І вже традиційно кожному з вас бажаю міцного здоров’я, благополуччя, достатку та мирного неба над головою. Зі святом вас!», - резюмував В’ячеслав Бонь.
До привітань з професійним святом працівників соціальної сфери також долучилися перший заступник голови обласної ради Іван Кухта, заступник миколаївського міського голови Євген Шевченко, представники профспілок та громадських організацій Миколаївщини.
В житті так буває, що для більшості громадян єдиним порятунком може стати соціальний працівник. Сьогодні в системі соціального захисту населення працює більше 4 тис. працівників, які своєю відданою працею дають людям надію на краще життя, зміцнюють їх довіру до влади, сприяють утвердженню злагоди та спокою у суспільстві. Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, вони роблять вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства.
Подякою Міністерства соціальної політики України, грамотами та подяками голови Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївської обласної ради, грамотами Миколаївської міської ради; нагрудними знаками федерації профспілок України та грамотами Миколаївської обласної ради профспілок у цей день за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відповідальне ставлення до обраної справи, вагомий особистий внесок у вирішення проблем соціального захисту громадян та з нагоди професійного свята були відзначені кращі працівники соціальної сфери.
Найголовнішим подарунком на урочистостях став виступ вихованців Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Мрія», який всі присутні стоячи супроводжували гучними оплесками.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 75

Увага!

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.