Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Затверджена Урядом концепція Державної цільової програми фізичної, медичної, психологічної реабілітації та соціальної реадаптації учасників АТО дозволить надати якісні послуги понад 350 тисячам осіб

picУряд на засіданні 12 липня затвердив концепцію Державної цільової програми фізичної, медичної, психологічної реабілітації та соціальної реадаптації учасників антитерористичної операції на період до 2022 року.
Прийняття зазначеної Концепції забезпечить:
- створення системи реабілітації учасників антитерористичної операції, що здатна надавати послуги понад 350 тисячам осіб із забезпеченням моніторингу їхнього фізичного та психологічного стану, адаптації у суспільні процеси, в тому числі у формі працевлаштування та зайнятості, та реагуванням на їх потреби;
- удосконалення державних стандартів реабілітаційних та соціальних, в тому числі психологічних, послуг з урахуванням провідного світового досвіду;
- запровадження прозорої системи обліку та оцінювання якості наданих учасникам антитерористичної операції реабілітаційних послуг, зокрема послуг соціальної та професійної адаптації як складової національної системи адміністрування потреб учасників антитерористичної операції, дозволить здійснювати ефективне управління бюджетними коштами.

 
Про оздоровлення демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей

Відповідно до заходів Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 22 грудня 2016 року №5 затверджено Порядок організації оздоровлення та відпочинку на базах відпочинку, в санаторно-курортних закладах демобілізованих учасників антитерористичної операції на сході України та членів їх сімей за рахунок коштів обласного бюджету (2 700,0 тис.грн).
За станом на 07.07.2017 оздоровлено на базах відпочинку 107 осіб, з них 56 учасників антитерористичної операції на суму 321 000 грн.
07.07.2017 розпочали оздоровлення 52 учасника антитерористичної операції та 89 членів їх сімей.

 
На Миколаївщині відбувся круглий стіл «Реалізація програми наставництва для дітей з інституцій у Миколаївській області»

6 липня 2017 року в Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили відбувся круглий стіл «Реалізація програми наставництва для дітей з інституцій у Миколаївській області» керівника проекту наставництва «Одна надія» в Україні Тетяни Іордан, міс Україна 2016 Олександри Кучеренко, в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Любов Бєлкіної, представника департаменту освіти і науки облдержадміністрації, керівників інтернатних закладів, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
У ході засідання круглого столу розглядали питання наставництва в Миколаївській області як реальної, ефективної допомоги дітям з інтернатних закладів в соціалізації та адаптації до самостійного життя.
Як зазначили організатори заходу, сьогодні майже 106 000 дітей знаходяться в українських інституціях, з них лише 8% мають статус для всиновлення  опікунства або  влаштування в сім'ю. Всі інші вихованці – батьківські діти, які не можуть бути всиновлені або влаштовані в сім'ю. Саме тому, наставництво актуальне для дітей, які потрапили в систему інтернатів, та не будуть виведені з неї довгий час.
5 жовтня 2016 р. Президент України підписав Закон про наставництво. Упродовж 7 років 1358 людей в Україні стали наставниками і значимими друзями для дітей з інтернатів. Наставники допомагають дітям відчути себе особистістю, визначити інтереси та здібності, визначитися з професією, вибудовують моральні цінності, вчать робити вибір, вирішувати повсякденні проблеми та спілкуватися з людьми. Завдяки наставнику дитина отримує шанс на нову, щасливу долю.
Кожен наставник обов'язково проходить навчання і підписує договір про наставництво, тому наставництво – це впорядковане професійне волонтерство. Відтепер це – офіційна форма допомоги дітям в інтернатах, яка розгортає діяльність у регіонах, щоб досягти головної мети - подарувати кожній самотній українській дитині наставника.
За підсумками круглого столу відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Уповноваженим Президента України з прав дитини, Миколаївською обласною державною адміністрацією та громадською організацією «Одна надія» стосовно впровадження наставництва для дітей з інтернатних закладів.

 
Президент підписав Закони щодо особливостей доступу осіб з особливими потребами до освітніх послуг та транспортного обслуговування таких осіб

picПрезидент Петро Порошенко під час відвідання середньої загальноосвітньої школи № 168 Києва підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» та Закон «Про внесення змін до статті 31 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю».
Глава держави зазначив, що радий зустрічі з колективом навчального закладу, який більше десятиліття тому ініціював дуже добру справу з підготовки до життя юних українців в умовах інклюзії. Він зауважив, що сьогодні, коли відвідував різні класи школи і спілкувався з учнями побачив, що маленькі діти вже розуміють, що таке інклюзія, вміють допомагати дітям з особливими потребами соціалізуватись, відчувати себе повноцінними громадянами нашої держави.
«Можу собі лише уявити, як непросто було школі у той час, коли слова «інклюзія», «інклюзивний»  були абсолютно новими і для суспільства, і для політиків, і для освітянської бюрократії. І в міністерствах, і у відділах освіти навіть не всі знали, що це таке. Хочу віддати належне тим справжнім ентузіастам, які напевне ще на початку двохтисячного року взяли на себе цю надзвичайно важливу справу і дуже непросту, особливо в тих умовах», - підкреслив Президент.
За його словами, тоді потрібно було шукати однодумців, розробляти експериментальні навчальні програми, стукати у двері всіх кабінетів і часто-густо вони не відкривались, а якщо і відкривались, то не завжди можна було знайти розуміння у вирішені цих проблем для того, щоб кожна дитина в цій школі знайшла другий дім з відповідними матеріальними умовами, душевний комфорт та, зрештою, повірила у себе.
Петро Порошенко зазначив, що зараз зовсім інші часи і Україна має величезні успіхи. Президент нагадав про завершення ратифікації Угоди про асоціацію з Євросоюзом та отримання права українців не безвізові подорожі до Європи. «Але хочу окремо наголосити, що це не просто право вільно подорожувати, а це право і обов’язок бути європейцем і, в тому числі мати відповідне ставлення до дітей, до наших співгромадян із особливими потребами», - підкреслив Президент.
За його словами, інклюзія нерозривно пов’язана з нашим європейським вибором, тому надзвичайно важливо, що Закон про внесення змін до Закону «Про освіту» щодо інклюзивної освіти був дуже швидко розроблений та прийнятий Верховною Радою.
«Проблема не в тому, що раніше школам забороняли брати дітей з особливими потребами. Ні. Проблема в тому, що зараз після підписання цього Закону, дитині і батькам не можна відмовити.  І ми маємо перетворити школу у справжню європейську освітню інституцію», - підкреслив Петро Порошенко.
Президент нагадав, що на початку травня цього року було презентовано декілька дуже важливих змін до законодавства, зокрема до Закону України «Про освіту». Глава держави використав своє право законодавчої ініціативи і передав, після засідання Національної ради реформ, проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» до Верховної Ради України для першочергового розгляду.
Він подякував народним депутатам України за швидку підтримку цієї ініціативи. «Сьогодні ми з вами беремо участь у історичному моменті. Не в Адміністрації Президента, не в Уряді, не у Верховній Раді, а у вашій школі я прийняв рішення підписати зазначений Закон. Він є новим з погляду на закріплені у ньому імперативні гарантії навчання дітей та молоді з особливими освітніми потребами нарівні з іншими учнями в інклюзивному освітньому середовищі», - повідомив Петро Порошенко.
Глава держави також наголосив на необхідності збереження цих гарантій у новій редакції Закону «Про освіту», який на наступному тижні будуть голосувати народні депутати.
Крім того, Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до статті 31 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю. «Сьогодні  це обов’язок держави після того, як я підпишу цей Закон, забезпечити кожну особу з особливими потребами транспортом для того, щоб вона могла дістатись до відповідного центру», - наголосив Президент.
Президент впевнений, що зараз в Україні створені всі необхідні умови для розвитку інклюзивного освітнього середовища. «Однак успіхів у напрямку запровадження в Україні інклюзивної освіти можливо досягти винятково за рахунок забезпечення системного підходу. У цьому контексті слід відзначити роботу Уряду і Міністерства, яке, ініціюючи відповідні законодавчі зміни, демонструє дуже активну позицію в питаннях запровадження інклюзивної освіти. Спільними відповідальними діями ми всі, державна влада маємо забезпечити подолання бар’єрів у доступі дітей до освіти», - зазначив він.
Петро Порошенко також зазначив, що підписує цей Закон саме у школі № 168 для того, щоб вся Україна знала про великі досягнення, які має педагогічний колектив цього закладу. «Як учні живуть єдиною учнівською громадою, як діти, які дуже добре чують вивчають мову жестів, співають пісні. Навіть лише якщо одна дитина в класі має особливі потреби», - сказав він та додав, що саме це означає з малих літ бути справжнім європейцем.
Президент також зазначив, що у 168-ій школі кожен п’ятий учень має особливі потреби і саме ця школа є гарним прикладом того, як потрібно долати бар’єри. «Ви зразок для наслідування і в Києві, і по всіх  регіонах», - сказав Президент і подякував колективу школи, а також Міністерству освіти та Уряду, які зробили величезну роботу для того, щоб ці ідеї були втілені в життя.
Він наголосив на активній ролі місцевої влади та громадських організацій і волонтерів. «Я хочу подякувати всім, хто долучився до реальної роботи із впровадження шкільного експерименту інтегрованого навчання дітей з обмеженим фізичними можливостями в умовах середньої загальноосвітньої школи», - сказав Президент.
Петро Порошенко також подякував своїй дружині Марині Порошенко, яка на чолі благодійного фонду останні два роки приділяла величезну увагу тому, щоб позитивний досвід інклюзивної освіти був розповсюджений по всі Україні. Пілотні проекти з розвитку інклюзивної освіти вже реалізуються у Запорізькій, Дніпропетровській, Хмельницькій, Чернігівській, Житомирській областях.

 
Підвищення рівня оплати праці – на контролі влади

05 липня 2017 р. при облдержадміністрації відбулось засідання міжвідомчої робочої групи з питань  забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, в якому взяла участь в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіна Л.П.
В ході засідання  міжвідомчої робочої групи начальник головного управління  Пенсійного фонду України в Миколаївській області Єфремова Н.В., начальник управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління  Державної фіскальної служби у Миколаївській області Решетник В.М. проінформували присутніх про підсумки моніторингу ситуації щодо запровадження  мінімальної  заробітної плати не нижче 3200 грн. на підприємствах, організаціях та установах  Миколаївської області. Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці України   у Миколаївській області Марченко Г.І. повідомила про здійснення управлінням  Держпраці в Миколаївській області  у 2017 році  контролю за додержанням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності законодавства про оплату праці в частині  дотримання  виплати мінімальної заробітної плати, недопущення переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу, скорочення та направлення їх у відпустки  без збереження заробітної плати.
Про динаміку кількості зареєстрованих безробітних з початку 2017 року в області у зв’язку  із запровадженням  мінімальної заробітної плати та дотримання розмірів мінімальної заробітної плати при реєстрації вакансій  в центрах зайнятості доповідав      Оборонько Д. М. – директор   Миколаївського  обласного центру зайнятості.
Підбиваючи підсумок засідання міжвідомчої робочої групи в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.П. Бєлкіна наголосила, що перед виконавчою владою стоїть чітке завдання – рішення Уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн має виконуватися в повному обсязі.

 
Про реалізацію сімейної політики говорили на телеканалі «Миколаїв»

picЗаступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Таміла Сербульова 4 липня ц.р. взяла участь у програмі «Гаряча лінія» на телеканалі «Миколаїв». Темою зустрічі, напередодні відзначення в Україні 8 липня Дня родини, стало проведення сімейної політики у Миколаївській області.
Таміла Володимирівна повідомила, що в області проживають близько 450 тис. сімей.
В ході зустрічі Сербульова Т.В. звернула увагу на тому, що багатодітною вважається родина, в якій виховується троє і більше дітей; документом, що дає право на пільги багатодітній сім’ї, є посвідчення.
У Миколаївській області проживає 9235 багатодітних сімей, в яких виховуються 31427 дітей.
Також Таміла Володимирівна розповіла, що на цей час 1352 багатодітним жінкам Миколаївщини присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»
Почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється Указами Президента України жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України. Під час розмови окремо було виділено питання про перелік документів, що необхідно надати для отримання звання «Мати-героїня».

 
На Миколаївщині пройшов ІХ обласний авторський пісенно-літературний конкурс людей з обмеженими можливостями «Перлини півдня»

30 червня 2017 року в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі пройшов ІХ обласний авторський пісенно-літературний конкурс людей з обмеженими можливостями «Перлини півдня». У відкритті конкурсу взяли участь перший заступник голови Миколаївської обласної ради Кухта І.В., в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіна Л.П., директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М., голова Миколаївської обласної організації Союзу організацій інвалідів України Руденко Г.М. Організаторами виступили Миколаївська обласна організація Союзу організацій інвалідів України; Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації; управління культури, національностей і релігій облдержадміністрації; Центральна міська бібліотека ім. Кропивницького, при підтримці Миколаївської обласної організації Спілки письменників України.
В своєму зверненні до учасників та гостей заходу перший заступник голови Миколаївської обласної ради Кухта І.В. зазначив, що такі конкурси допомагають проявити себе при будь-яких життєвих обставинах: «Це свято - яскравий приклад того, як можна, будучи інвалідом, бачити світ кращим. Можна показати свою історію, не розгубитися. Це приклад для тих, хто перебуває в такому стані депресії і невизначеності аби жити активним життям. Ми радієм талантам цих творчих людей. Губитися не треба, треба шукати місце де можна використати свій талант»
Як повідомила виконуюча обов’язки директора департаменту соціального захисту населення Любов Бєлкіна, цей конкурс було започатковано за ініціативою департаменту  соціального захисту населення облдержадміністрації у 2009 році, отримав велику підтримку громадськості та став щорічним.  Головною метою конкурсу є виявлення та підтримка талановитих та обдарованих людей з інвалідністю, сприяння процесу реабілітації та соціальної адаптації інвалідів засобами мистецтв, допомога у самовдосконаленні та самоствердженні талантів. Конкурс є підтвердженням того, що люди з обмеженими можливостями наділені безмежними талантами, які розкривають їх багатий внутрішній світ, даруючи людям чудовий настрій та є прикладом для інших.
Вона побажала всім конкурсантам творчого натхнення, подальших успіхів і мирного неба над головою.
Крім того, присутні мали змогу відвідати виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва серед осіб з інвалідністю, в якій приймає участь близько 30 конкурсантів, що також проходила в стінах Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.
Переможці конкурсу отримали дипломи та грошові винагороди.


Довідково:
На адресу конкурсного комітету надійшло 84 заявки на участь в конкурсі із 24 районних та міських організацій інвалідів. Серед конкурсантів інваліди різних нозологій: 12 інвалідів І групи, 34 – ІІ, 37 – ІІІ, один інвалід  дитинства. Вперше приймають участь у конкурсі 39 осіб.
За жанрами: авторська пісня – 11, проза – 9, поезія – 27, декоративно-прикладне мистецтво - 36.
Серед конкурсантів є учасники, які розкривають свою творчість в різних номінаціях – Дзудзело Микола, Скорнякова Лідія, Біленко Любов, Бирзул Валентина, Багнюк Віра, Хілівнюк Лідія, Керлан Наталія,  Видашенко Зоя, Шлапак Ганна та інші.

 
Основні положення проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”

Переглянути...

 
Президент підписав Закон щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

picПрезидент Петро Порошенко підписав Закон України № 2082-VIII «Про внесення зміни до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Закон був прийнятий Верховною Радою України 6 червня 2017 року.
Законом вносяться зміни до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно з якими поновлюється право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення для дітей, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованих із зони відчуження у 1986 році.
Відповідно буде забезпечено отримання щорічної допомоги на оздоровлення евакуйованим із зони відчуження у 1986 році та дітям, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, що сприятиме належному соціальному захисту цієї категорії осіб.
Закон поновлює право на виплату щорічної допомоги на оздоровлення кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році. Відповідну норму Закону, в наслідок технічної помилки, було скасовано в результаті внесення змін до Закону України від 21 квітня 2016 року № 1339-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 
Уряд затвердив Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції

picКабінет Міністрів своєю постановою затвердив Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Мінсоцполітики розробило проект акта з метою утворення дієвого механізму організації професійного навчання (післядипломної освіти), а також надання інформаційних, консультаційних, профорієнтаційних послуг з цих питань, як невід’ємної складової соціальної адаптації до умов цивільного життя учасників антитерористичної операції органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, районних рад.
Прийняття Порядку дозволить:
створити дієвий механізм організації відновлення професійних навичок учасників антитерористичної операції, як невід’ємної складової їх адаптації до умов цивільного життя;
забезпечити право учасників антитерористичної операції на освіту впродовж життя;
підвищити оперативність вирішення проблемних питань учасників антитерористичної операції, пов’язаних з цивільною професійною діяльністю, та посилити їх конкурентоспроможність на ринку праці.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 66

Увага!

Оголошується проведення конкурсу із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг

Детальніше...

pic

Детальніше...

Оголошення про проведення громадського обговорення

детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.

sex resim seks resim porno resim Nice servis nice bariyer mantar bariyer epoksi zemin köşe koltuk yükleme rampası bft türkiye bahçe kapısı motoru nice türkiye nice bft kapı motoru kepenk tamiri Dış cephe mantolama pergola köşe koltuk escort eskişehir taksim escort mecidiyeköy escort ankara escort istanbul escort bayan ankara escort bursa eve gelen escort Ankara escort kocaeli escort ankara escort ataköy escort bakırköy escort bayan halkalı escort bayan kartal escort ankara escort Kurtköy Escort avcılar escort avcılar escort bursa escort antalya escort Ataşehir escort bahçeşehir escort bayan ankara escort escort ankara ankara escort nice türkiye nice türkiye nice türkiye bariyer tamiri bft türkiye bft türkiye bahçe kapısı motoru garaj kapısı motoru mantar bariyer bariyer sistemleri kollu bariyer otomatik kapı nice türkiye bft türkiye nice türkiye kartal escort pendik escort Bostancı escort tuzla escort ümraniye escort ataşehir escort kartal escort kurtköy escort maltepe escort ataşehir escort ümraniye escort pendik escort bayan kartal escort avcılar escort halkalı escort şişli escort şirinevler escort escort bayan istanbul escort maltepe escort pendik escort alanya escort bostancı escort alanya escort bayan kartal escort