Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

На Миколаївщині пройшов семінар «Використання програмно-технічного комплексу «Житлові субсидії»

03 жовтня 2017 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар: «Використання програмно-технічного комплексу «Житлові субсидії» за участю спеціалістів з питань призначення усіх видів соціальної допомоги управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій мали змогу прослухати такі питання як: правові аспекти призначення субсидій; основні режими ПТК «Житлові субсидії», а під час практичних занять - ознайомитись з електронним обміном та  супутніми програмами; інформаційно-пошуковою системою, системою довідників, тарифами; розглянути останні оновлення ПТК «Житлові субсидії» та проблемні питання стосовно роботи програми.

 
Верховна Рада ухвалила урядовий проект закону про підвищення пенсій

picВерховна Рада України в рамках розгляду запропонованої Урядом пенсійної реформи ухвалила проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій (№6614). За відповідне рішення  проголосували 288 народних депутатів.
Документ ухвалено у другому читанні та в цілому.
За період між першим та другим читанням народні депутати запропонували понад 2 тис. поправок до документа, більшість з них були розглянуті під час засідань Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики.
Представляючи остаточну редакцію проекту закону, Голова Комітету Людмила Денісова відзначала, що документ – це об’єднання пропозицій та ідей Президента, Уряду та народних депутатів, а його ухвалення дозволить осучаснити пенсії, підвищити мінімальну пенсію до рівня 1452грн, а також скасувати оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам.   
«Середнє збільшення пенсій становитиме 700 грн. А далі ми передбачаємо автоматичну індексацію пенсії – це виписано у законі. Пенсії зростатимуть з урахуванням росту середньої зарплати та інфляції, - сказала Людмила Денісова. – Завдяки цьому законопроекту майже 10 мільйонів громадян отримають підвищені пенсії».
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у свою чергу відзначав, що наразі завдання Кабінету Міністрів й Парламенту - встановити справедливу пенсійну систему в Україні та покласти край залежності пенсіонерів від політичних рішень.
«Все дається дуже нелегко, але з жовтня в Україні буде встановлена справедлива пенсійна система, ліквідована зрівнялівка та оподаткування пенсій», - наголосив Глава Уряду і подякував за співпрацю  керівництву Парламенту, Президенту, фракціям коаліції, Радикальній партії Олега Ляшка та представникам інших фракцій, які віддали свої голоси за «важливе для держави рішення».
Окремим рішенням Парламент схвалив проект закону про внесення змін до Бюджетного кодексу в частині передачі до держбюджету видатків Пенсійного фонду (№6617). Як сказано в пояснювальній записці до документа, його ухвалення дозволить поступово уніфікувати обчислення спеціальних пенсій в єдиному законі та звільнити солідарну систему від невластивих для неї видатків. Рішення прийнято за основу та в цілому 255 голосами «за».

 
«Соціальна підтримка громадян похилого віку та ветеранів»

1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку, в Україні ще й День ветерана. Сьогодні важко переоцінити здобутки ветеранів, людей похилого віку, за якими стоять наполеглива праця, мужність, героїзм і відвага. Їх покоління винесло на своїх плечах весь тягар війни, відродило країну після воєнної розрухи, пережило багато випробувань, болю та втрат і при цьому зберегло гідність, віру, силу духу, любов до рідної землі.  
Саме про це йшлося сьогодні, 28 вересня 2017р., на телеканалі «Миколаїв» у програмі «Це Вас хвилює», гостею якої була в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіна Л.П.
Як повідомила Любов Петрівна, в області створено систему комплексного підходу до вирішення питань соціального захисту населення, яка надає ряд безкоштовних послуг через відповідну мережу соціальних установ.
В системі органів соціального захисту населення області функціонують 23 територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та 2 центри соціального обслуговування (центр соціального обслуговування населення Новоодеського району й центр надання соціальних послуг  Веселинівської селищної  ради), які на місцях вирішують питання організації надання різних видів соціальних послуг потребуючим особам.
У структурі територіальних центрів/суб’єктів надання соціальних послуг функціонує 20 відділень стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, які розраховано на 500 ліжко-місць, перебуває на обслуговуванні 382 осоюи, з них - 3 особи отримують соціальні послуги на платній основі.
У 29 відділеннях  соціальної допомоги вдома обслужено 6 325 осіб з них - 706 осіб отримали соціальні послуги на платній основі.
У 27 відділеннях денного перебування, які розраховано на 44 ліжко-місця,  послуги отримали 26 058 осіб з них - 50 осіб на платній основі.
Також,  з початку року функціонувало 8 відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів, в яких послуги отримало 118 осіб.
У 26 відділеннях надання адресної натуральної та грошової допомоги 2017 року отримало  17 195 осіб.  на  загальну  суму – 3 696,2 тис. грн. На одного отримувача сума допомоги складає  – 214,96 грн.
При відділеннях надання адресної натуральної та грошової допомоги діють 10 пунктів прокату, в яких послуги отримала 271 особа.
Бєлкіна Л.П. звернула увагу на те, що однією з форм соціальних послуг є забезпечення непрацездатних громадян у домашніх умовах постійним стороннім доглядом, що стало реальним внеском у наближення соціальних послуг до тих, хто потребує їх найбільше.
Надомне обслуговування забезпечують 735 соціальних робітників, послуги отримують 5 449 осіб з числа одиноких, з них 5 014 осіб перебувають на обслуговувані у 29 відділеннях соціальної допомоги вдома територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та 435 потребуючим послуги надаються фізичними особами, які отримують грошову компенсацію, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.04 № 558 або постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 832.
Щодо обслуговування осіб, які мають рідних, то на цей час в області проживає 33 729 таких осіб. З них, 5 724 особи, мають знижену групу рухомої активності, надомним обслуговуванням охоплено  2 180 осіб, у тому числі 606 осіб перебувають на обслуговуванні у  відділеннях соціальної допомоги вдома територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на платній основі та 1 574 особи отримують послуги від фізичних осіб (постанов Кабінету Міністрів України № 558, 832).
Якщо людина потребує постійної сторонньої допомоги, то у структурі територіальних центрів надання соціальних послуг функціонує 20 відділень стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, які розраховано на 500 ліжко-місць, перебуває на обслуговувані 382 особи, з них - 3 особи отримують соціальні послуги на платній основі.
В області функціонує мережа 10 будинків-інтернатів системи соціального захисту населення, у тому числі – 2 геріатричного профілю, 8 психоневрологічних, в т.ч. один дитячий будинок-інтернат. За станом на 01.09.2017 року в інтернатних установах проживає 1454 підопічних.
Під час передачі Любов Петрівна повідомила, що на цей час на обліку в управліннях соціального захисту населення для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 945 ветеранів війни. З початку поточного року за рахунок коштів державного бюджету забезпечено санаторно-курортним лікуванням 103 ветерани війни.
На обліку в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 1046 інвалідів  усіх категорій, з них 90 інвалідів війни, в тому числі 24 інваліда війни, які брали безпосередню участь у бойових діях Другої світової війни. З початку року автотранспортом  2 інваліда війни отримали автомобілі бувші у вжитку.
У рамках виконання Комплексної програми соціального захисту населення  «Турбота» на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 22.12.2016 № 5 (зі змінами та доповненнями),  за рахунок коштів обласного бюджету передбачено надання матеріальної допомоги  учасникам бойових дій у роки Другої світової війни до Дня Перемоги  у сумі 3,0 тис.грн. та, починаючи з червня 2017 року, щомісяця по 1,0 тис.грн. (10,0 тис.грн. кожному отримувачу на рік). Протягом року допомогу отримали 533 особи на загальну суму 533,0 тис. грн.
Здійснюється постійна матеріальна підтримка ветеранів війни - визволителів Миколаївської області від фашистських загарбників, які щомісяця отримують матеріальну допомогу. 2017 року для надання допомоги в обласному бюджеті передбачено 60,0 тис.грн. з розрахунку по 1250,0 грн. щомісяця кожному з ветеранів. Щомісячну матеріальну допомогу отримують 3 особи.
Наприкінці передачі Бєлкіна Л.П. проінформувала глядачів про те, що з нагоди свят в населених пунктах області заплановано проведення масових заходів, святкових обідів, концертів. Ветерани війни та праці, які перебувають в інтернатних закладах, лікувально-профілактичних закладах, ліжкохворі ветерани будуть відвідані посадовими особами органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. В закладах культури, освіти, соціальної сфери проводитимуться зустрічі з ветеранами війни та праці.

 
На радіоканалі «92-FM» говорили про житлові субсидії

pic28 вересня 2017 року на радіоканалі «92-FM» пройшла програма «Діалоги» на тему: «Надання житлових субсидій», в якій взяла участь головний спеціаліст відділу державної допомоги департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Мицо О.В.
Як повідомила Оксана Володимирівна, 18 серпня 2017 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (набрала чинності з 19 серпня 2017 року),  якою змінено період, за який враховуватимуться доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.
Що стосується субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, то, як і раніше, сукупний дохід обраховується за попередній календарний рік.
А от при розрахунку субсидії в жовтні 2017 дохід буде братися за перше півріччя 2017 року, при наступному розрахунку в травні 2018  враховуватимуться доходи за третій-четвертий квартали 2017 року.
Таким чином враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.
Мицо О.В. звернула увагу на те, що наближається опалювальний сезон і багатьох  громадян хвилює питання оплати за послуги опалювання природним газом. Так, дійсно, норми дещо змінилися. У минулому опалювальному періоді субсидія на опалення газом розраховувалася виходячи з 5,5 куб. метрів газу на метр опалювальної площі. В цьому опалювальному періоді норма споживання – 5 куб. метрів на метр опалювальної площі. Крім того, застосовується  коригуючий коефіцієнт 0,793 для 1-2 поверхових будівель та 0,578 для 3 та вище.
Також Оксана Володимирівна зазначила, що субсидія призначається одній із зареєстрованих житловому приміщенні (будинку) осіб.
У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення районної, районної у м. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, а саме: довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку), акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради, акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб, договори оренди житла в іншому місці.
У разі якщо відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб у житловому приміщенні або змінилося джерело доходу необхідно повідомити про це орган соціального захисту населення.

 
На Миколаївщині відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

27 вересня 2017 року відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
В ході засідання робочої групи були розглянуті такі питання як забезпечення реалізації рішень Уряду, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати  в частині реалізації норм постанови КМУ від 26 квітня 2017 року №295; підсумки моніторингу ситуації щодо запровадження  мінімальної  заробітної плати не нижче 3200 грн. на підприємствах, організаціях та установах  Миколаївської області.

 
На Миколаївщині обговорювалися питання погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

27 вересня 2017 року відбулось засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участі в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіної Л.П., в. о. начальника управління інфраструктури Миколаївської облдержадміністрації Сікорського С.В., в.о директора  ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Логвінова М.Ю., заступника директора з економічних питань дочірнього підприємства  «Миколаївський облавтодор» ВАТ "Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» Прудника Є.В., керівника комунального підприємства «Первомайський  міський водоканал» Малішевського Д.П.
Під час засідання обласної тимчасової комісії розглянуті такі питання як стан  погашення заборгованості із заробітної  плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на  ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»; стан погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на філіях  ДП «Миколаївський облавтодор»  ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»;   стан погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах  Вітовського району та м.Первомайська; стан погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на КП «Міжнародний аеропорт «Миколаїв».
За результатами засідання надані протокольні доручення про вжиття ефективних заходів з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках.

 
Впорядковано перелік документів, які подаються батьками багатодітних сімей, у тому числі внутрішньо переміщеними особами, для отримання посвідчення що підтверджує їхній статус

picЗ метою забезпечення бланками посвідчень батьків багатодітних сімей та дітей з багатодітних сімей внутрішньо переміщених осіб було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1099 „Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї”, якою визначено, що одним із документів, що подаються для отримання відповідного посвідчення, є довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
Законом України від 24.12.2015 № 921 „Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” встановлено, що вказана довідка діє безстроково, та вилучено норми щодо проставлення ДМС у ній відмітки про реєстрацію місця проживання.
Прийнятою Урядом постановою Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до пункту 3 Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї” забезпечується приведення Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1099 „Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї”, у відповідність до Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” та врегулювання питань забезпечення бланками посвідчень батьків багатодітних сімей, у складі яких є діти у віці від 18 до 23 років, які навчаються за кордоном за денною формою навчання.

 
Уряд направив додатково понад 115 мільйонів гривень на компенсацію для отримання житла сім’ям загиблих учасників бойових дій, а також особам з інвалідністю, яка наступила внаслідок поранень під час участі в АТО

picУряд на своєму сьогоднішньому засіданні затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 115 997,295 тис. гривень на виплату грошової компенсації для отримання житлових приміщень для сімей загиблих осіб, а також для осіб  з інвалідністю І-ІІ групи, визначених Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та осіб, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції.
На сьогодні відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 167-р та від 07.06.2017 № 375-р вже розподілено вказану субвенцію на загальну суму 212 108,28 тис. грн з метою забезпечення виплати грошової компенсації 265 особам вказаної категорії.
Прийняття розпорядження Уряду дасть змогу в поточному році додатково виплатити грошову компенсацію 166 сім’ям загиблих осіб, особам з інвалідністю І–ІІ групи та особам, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Реалізація цього розпорядження після погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету сприятиме покращенню соціального захисту вищезазначених категорій населення шляхом забезпечення їх житлом.

 
Уряд удосконалив порядок надання державної соціальної допомоги дітям

picПостановою Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” передбачено приведення у відповідність Порядку призначення та виплати державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189 у зв’язку із прийняттям Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання” в частині  визначення розміру допомоги, у разі встановлення судом аліментів у твердій грошовій сумі.
Крім того, цією постановою передбачено, що у разі подання заяви для призначення допомоги при народженні дитини в електронній формі з використанням цифрового підпису органи соціального захисту населення призначатимуть таку допомогу не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви. Виплата коштів одноразової частини допомоги при народженні дитини буде проводитися не пізніше наступного операційного дня.

 
У м.Миколаєві представили проект «Посилення організаційної спроможності Центрів допомоги демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям у Миколаївській області»

22 вересня 2017р. у м.Миколаєві відбулась презентаційна зустріч проекту «Посилення організаційної спроможності Центрів допомоги демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям у Миколаївській області», в якій взяли участь начальник відділу пільг та соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації С. Зябко, директор Миколаївського обласного центру зайнятості Д.Оборонько, керівник Центру допомоги учасникам АТО при Миколаївській облдержадміністрації О.Малярчук, заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області В. Сандул.
Метою зустрічі є представлення проекту  «Посилення організаційної спроможності Центрів допомоги демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям у Миколаївській області», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії  Посольства США в Україні.
Як повідомив начальник відділу пільг та соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Сергій Зябко, на особливому контролі перебуває питання щодо оздоровлення демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції.
Всього на обліку для забезпечення санаторно – курортним лікуванням за рахунок коштів державного бюджету перебувають 508 учасників бойових дій та інваліда війни з числа учасників антитерористичної операції..
До департаменту для закупівлі путівок надійшла субвенція з державного бюджету у розмірі 1465,8 тис.грн., яка розподілена пропорційно серед районних та міських управлінь.
За станом на 01.09.2017 структурними підрозділами з питань соціального захисту населення укладено 31 угоду по наданню санаторно-курортних послуг учасникам АТО на суму 54,2 тис.грн. та використано 41,7 тис.грн на відшкодування санаторно-курортним закладам вартості путівки для учасників АТО (інвалід війни, УБД).
За рахунок коштів обласного бюджету  на виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період  до 2020 року передбачено оздоровлення та відпочинок на базах відпочинку, санаторно-курортних закладах демобілізованих учасників антитерористичній операції на сході України та членів їх сімей. На 2017 рік на ці цілі передбачено 2700,0 тис.грн. За станом на 10.09.2017 оздоровлено 895 осіб на загальну суму 2655,9 тис. грн.
Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених в запас або відставку)», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 № 179, для організації навчання новим професіям учасників антитерористичної операції 2017 рік   Миколаївській області передбачено 1153,8 тис. грн.
Протягом 2017 року нові професії отримали 60 учасників антитерористичної операції (на суму 333,7 тис.грн.).
Послуги з надання психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції здійснюються відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015  №  221.
У Миколаївській області з початку поточного року 2017 року направлено 8 осіб до закладів, які здійснюють психологічну реабілітацію учасників антитерористичної операції. На даний час відсутній перелік закладів, які здійснюють психологічну реабілітацію.
У рамках виконання Комплексної програми соціального захисту населення  «Турбота» на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 22.12.2016 № 5, на придбання житла для сімей учасників антитерористичної операції з числа учасників бойових дій на сході України, які перебувають на квартирному обліку та потребують поліпшення житлових умов в обласному бюджеті на 2017 рік передбачено кошти в розмірі 10000,0 тис.грн. за умови співфінансування.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 71

Увага!

pic

Детальніше...

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.