Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

На телеканалі «Так – ТВ» говорили про попередження насильства в сім'ї

picУ сучасному світі проблема насильства стосовно жінок та домашнє насильство, попри всі досягнення цивілізації, зберігає свою актуальність.
Саме про це говорили 19 березня 2018р. на телеканалі «Так – ТВ» під час програми «Відкрита студія» в яких взяла участь начальник відділу по роботі з сім'єю управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов'язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Дмитрієва З.Г.
На початку передачі Зоя Гарольдівна повідомила, що з 07.01.2018 набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» відповідно до якого передбачено створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи, призначена для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, адаптування, знищення даних про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Дмитрієва З.Г. проінформувала про спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству: терміновий заборонний припис стосовно кривдника, обмежувальний припис стосовно кривдника, взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи, направлення кривдника на проходження програми для кривдників.
Здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству покладено на органи соціального захисту населення, центри соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, службу у справах дітей; уповноважені підрозділи органів Національної поліції України, органи управління освітою, навчальні заклади, установи та організації системи освіти, органи охорони здоров’я, установи та заклади охорони здоров’я,  центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  суди, прокуратуру,  уповноважені органи з питань пробації.

 
Весна її душі

Незвичний для березневих днів сніг накрив вулиці білим килимом, за вікнами - мороз, а в будинку тепло і затишно. Весняний настрій вже кілька днів панує в цій родині. Главі роду Фірі Йосипівні Ваславській виповнилося 100 років. За плечима довге життя. Зі своїм професійним покликанням дівчина визначилася в далекому від нас 1936 році. Пам'ять бухгалтера, а вона працювала за фахом багато десятиліть, і сьогодні не підводить Фіру Йосипівну: вона пам'ятає всі дати народжень близьких і родичів, прізвища та номери телефонів. А друзі, які, до слова, звичайно, молодші за неї, але працювали разом на Чорноморському суднобудівному заводі, до сих пір з повагою ставляться до колеги.
До своїх офіційних статусів «Ветеран праці та ветеран війни» Фіра Йосипівна ставиться спокійно. Вважає, що робота в госпіталі під час війни, це лише та частинка, яку вона могла зробити для Батьківщини.
Повернувшись в рідні краї, вона знову працювала, виховувала дітей. З гордістю говорить про синів, один з яких став кандидатом наук, викладачем в МКІ, інший - провідним інженером в одному з цехів ЧСЗ. Зараз Фіра Йосипівна живе в родині онука, де про неї піклуються, люблять і поважають.
Ювілярку сердечно привітали представники обласної державної адміністрації Євген Шевченко, департаменту соціального захисту ОДА Оксана Єльчієва, за дорученням міської влади - директор міського територіального центру соціального обслуговування Любов Самерханова, керівник міської ветеранської організації Віталій Ященко, вручили подячні листи, квіти, подарунки. І, як іншим жителям Миколаєва, яким виповнилося 100 і більше років, Фірі Йосипівні Ваславській, призначена щомісячна стипендія з міського бюджету.

 
На Миколаївщині обговорювали проведення громадського контролю у виправних колоніях області

15 березня 2018р. спостережною комісією при облдержадміністрації проведено семінар-нараду для спостережних комісій адміністрацій Центрального, Заводського, Інгульського, Корабельного Миколаївської міської ради, Вітовської та Миколаївської  райдержадміністрацій за участю представників департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, виконавчого директора Миколаївської обласної громадської організації «Незалежна соціальна адвокація та правозахист» Ципляк В.В., виконавчого директора громадської організації «Молодіжний рух «Пенітенціарна ініціатива» Моспан І.Я., регіонального координатора  по адвокації з ВІЛ\СНІД,ТБ та ВГС в пенітенціарній системі в Миколаївській області Добридник Т.В.
У ході семінару-наради розглянуто такі питання: про організацію громадської діяльності спостережних комісій при райдержадміністраціях, виконкомах міських (міст обласного значення) рад, про організацію проведення  громадського контролю у виправних колоніях області, про впровадження  погодженої з національними партнерами адвокаційної стратегії та плану впровадження комплексного пакету послуг для забезпечення якісної профілактики ВІЛ, ТБ, ХР, та ВГС, надання якісних послуг у пенітенціарній системі України.
За результатами семінар-наради прийнято відповідні рішення.

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Основні положення чинного законодавства з питань мобілізації, військового обліку та бронювання. Організація роботи з питань цивільного захисту населення»

14 березня 2018 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар  «Основні положення чинного законодавства з питань мобілізації, військового обліку та бронювання. Організація роботи з питань цивільного захисту населення» за участю спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій мали змогу прослухати такі питання: організація заходів цивільного захисту та пожежної безпеки в закладах соціального захисту населення Миколаївської області; основні положення чинного законодавства з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації; виконання заходів з питань цивільного захисту в установах соціального захисту населення Миколаївської області, а  під час практичних занять - ознайомитись з порядком укладання договорів з питань всебічного забезпечення виконавців мобілізаційних завдань на особливий період; станом ведення діловодства з питань військового обліку та бронювання в управліннях соціального захисту населення області.

 
Уряд зробив рішучий крок у напрямку монетизації пільг на проїзд

pic14 березня на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах” із дорученням Міністерству соціальної політики про доопрацювання зазначеної постанови з урахуванням пропозицій.
Постанова підготовлена на виконання пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 06 грудня 2016 р. № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким визначено, що пільги з оплати проїзду, які передбачені законами України, можуть надаватися у готівковій формі у порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.
Документом затверджується Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, яким передбачається надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно буде визначатись обласними, Київською міською державними адміністраціями на відповідний рік, а також визначити основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд.
Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд.
Прийняття акта надає можливість органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян з оплати проїзду у готівковій формі.

 
Уряд запустив реєстр субсидіантів

picКабінет міністрів України затвердив Положення про єдиний державний реєстр отримувачів субсидій. Ведення реєстру покладено на Міністерство соціальної політики України. Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду 14 березня 2018 року.
Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій створений в Україні вперше в історії української незалежності. Доступ до реєстру буде відкритий лише для Мінсоцполітики та місцевих органів соціального захисту населення для призначення субсидій.
Реєстр субсидіантів дасть змогу ефективно контролювати кожну гривню, виділену з державного бюджету на допомогу населенню у сплаті комунальних послуг, підвищити адресність допомоги й покращити ефективність програми субсидій.

 
Уряд визначив соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування для подальшої можливості монетизації пільг на проїзд

picКабінет Міністрів прийняв постанову „Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування” та доручив Міністерству соціальної політики її доопрацювання із урахуванням пропозицій.
Зазначеною постановою затверджується соціальна норма кількості пільгових поїздок, а також розподіл пільгових поїздок транспортом загального користування на міських та приміських маршрутах, що потрібно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати.
Постанову підготовлено відповідно до статей 5 і 10 Закону України „Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії”, якими передбачено встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування.
Крім цього, пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 06 грудня 2016 р. № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” визначено, що пільги з оплати проїзду, які передбачені законами України, можуть надаватися у готівковій формі у порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.
Прийняття акта надає можливість встановити громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду у міському та приміському транспорті, соціальну норму кількості поїздок на місяць за видами транспорту, з урахуванням якої пільги можуть надаватися у готівковій формі.

 
На Миколаївщині розпочато підготовку тренерів для здійснення корекційної роботи з жертвами домашнього насильства

На виконання статті 19 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VIII з 12 березня у Миколаївській області розпочато підготовку тренерів для здійснення корекційної роботи з жертвами домашнього насильства.
Семінар на тему: «Корекційні програми для осіб, які постраждали від домашнього насильства» проходить на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій протягом тижня. У семінарі беруть участь 22 особи.

 
Питання ґендерної дискримінації у Миколаївській області обговорювали на місцевих телерадіоканалах

picЩороку 8 березня відзначається ООН як Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир. Історично цей день з'явився як день солідарності трудящих жінок у боротьбі за рівність прав і емансипацію.
Готуючись до відзначення Міжнародного дня боротьби за права жінок,  необхідно привертати увагу суспільства до питань дискримінації жінок, необхідності збільшення їх представництва у владі, що є ознакою соціально – орієнтовної, демократичної держави зі зростаючим рівнем добробуту.
Саме про це говорили 7 березня 2018р. на телеканалі «Так – ТВ» під час програми «Відкрита студія» та радіоканалі «92-FM» під час програми «Діалоги», в яких взяла участь начальник відділу по роботі з сім'єю управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов'язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Дмитрієва З.Г.
На початку передач Зоя Гарольдівна повідомила, що ґендерна дискримінація – це порушення прав людини за ознакою статі, ставлення чи сприйняття людини на основі категорії статі, а не за її індивідуальними якостями.
З метою формування самодостатньої сім’ї та її здатності до усвідомленого народження і виховання дітей ґендерного інтегрування в усі сфери життєдіяльності суспільства в Миколаївській області рішенням сесії обласної ради від 22.12.2016 № 4 затверджено Соціальну комплексну програму підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Миколаївської області на 2017-2021 роки.
На виконання цієї програми з обласного бюджету виділено кошти для проведення заходів до міжнародного Дня Матері – 22000 тис. грн., до міжнародного Дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками – 2500 тис. грн., заходів до Дня родини –  30250 тис. грн., обласного фестивалю «Таланти багатодітної родини» - 30250 тис. грн.
Крім того, в області діє план дій Миколаївської області з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, який має сприяти стабільному миру, розв’язанню конфліктів, активізації участі жінок у миротворчих процесах, забезпеченню захисту жінок та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту, а також запобіганню та протидії ґендерно зумовленому насильству.
В області працюють недержавні організації «Дана», «Ольвія» та «Жіноча перспектива», які вирішують питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Крім того, активно діє обласний ґендерний центр на базі обласної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова.
Проводяться культурно-просвітницькі акції, конференції, семінари, «круглі столи» та інші заходи, спрямовані на формування ґендерної культури та усунення ґендерних стереотипів у суспільстві.
У 2016-2017 роках Миколаївщина брала участь у проекті «Ґендерно-орієнтоване бюджетування в Україні».
Дмитрієва З.Г. також проінформувала, що відповідно до статті 22 Закону України «Про забезпечення рівних прав та обов'язків жінок і чоловіків» особа, яка вважає, що стосовно неї застосовано дискримінацію за ознакою статі, має право звернутися зі скаргою до державних органів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, до суду а також до Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок у разі, якщо вичерпані внутрішні засоби правового захисту.
На сайті департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації розміщено інформацію про Експертну раду з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі.
У Миколаївській області під час проведення моніторингу звернень громадян щодо дискримінації за ознакою статі з’ясовано, що таких звернень зафіксовано не було.

 
На Миколаївщині обговорювали питання насильства в сім’ї

6 березня 2018 року відбулася робоча зустріч з питань насильства в сім’ї на базі Другого Миколаївського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за участі представників департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Головного управління національної поліції в Миколаївській області, служби у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації та управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації, відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності управління забезпечення прав людини Національної поліції України та регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Під час робочої зустрічі були обговорені питання:  про виконання функцій органів та установ, які взаємодіють у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, механізм надання безоплатної правової допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статті тощо.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 80

Увага!

Новий сайт департаменту

(у тестовому режимі)

dszn.mk.gov.ua

Увага! Конкурс на надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції

Детальніше...

_________________

Проект про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати для оплати проїзду на 2018 рік

Переглянути...

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

Проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення “Турбота” на період до 2020 року”

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

До уваги жителів Миколаївської області!
21 червня 2018 року,
з 10:00 до 11:00 відбудеться телефонна «гаряча лінія» за тематикою:
«Державні гарантії та соціальний захист при безробітті»
(До дня захисту дітей)
Телефон «гарячої лінії»
37- 11-33

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.