Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Державна підтримка сімей з дітьми на контролі влади

picВ Миколаївській області діє система соціальної допомоги, яка включає в себе допомоги, які виплачуються з Державного бюджету України: це державна допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам, тимчасова допомога по догляду за інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу.
Державна допомога є гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної допомоги
Саме про це говорили сьогодні, 15 червня 2017 року, на радіоканалі «92-FM» в ході «гарячої лінії», в якій взяла участь головний спеціаліст відділу державної допомоги департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Мицо О.В.
Як повідомила Оксана Володимирівна за станом на 01.06.2017 року державну допомогу в області отримали 59104 отримувачів на загальну суму  394847,5тис. грн.
В ході зустрічі Оксана Володимирівна акцентувала увагу на тому, що Законом України від 07.02.2017 «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» внесено зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам». Відповідно до вказаного законодавчого акту діти померлого годувальника, у якого немає стажу для пенсії, мають право на державну соціальну допомогу. Ця допомога призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника.
Державна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державна соціальна допомога на догляд призначаються: особам, які досягли віку, встановленого статтею 1 цього Закону, - довічно; інвалідам - на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи; дитині померлого годувальника - до досягнення 18 років.
Розмір допомоги встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1312 грн.): на одну дитину померлого годувальника - 100 відсотків, на двох дітей - 120 відсотків, на трьох і більше дітей - 150  відсотків.
Також Мицо О.В. наголосила на умовах призначення допомоги на дітей одиноким матерям, на тому, як призначається тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, на умовах призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, на розмірах прожиткових мінімумів; розповіла про випадки, в яких необхідно звертатися за перерахунком державної допомоги тощо.

 
На телеканалі «Миколаїв» говорили про державну підтримку сімей

pic25 травня 2017р. на телеканалі «Миколаїв» пройшла «гаряча лінія» на тему: «Державна підтримка сімей», яку провела заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сербульова Т.В.
На початку передачі Таміла Володимирівна повідомила, що станом на 01.05.2017 в області програмою субсидій охоплено понад 177 тис. сімей, на т/паливо -18,6тис.сімей., ЄДАРП -321 тис. , ДСД – 87 тис.
Вперше за весь час дії програми житлових субсидій запроваджено монетізацію сум коштів, зекономлених під час користування субсидією. Розраховувати на виплату можуть громадяни, які користувалися природним газом або електричною енергією під час опалення житлових приміщень.
По-перше, газопостачальні та електропостачальні організації визначають коло осіб, які мають на рахунках невикористані суми субсидії. До 1 червня списки таких осіб подаються до органів соцзахисту. Органи соцзахисту повідомляють громадян, які зазначені у списках про необхідність поданння заяви та банківського рахунку( або пошта). Слід зазначити, що громадянин має право подати заяву до 1 вересня .
Що стосується субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, то, як і раніше, сукупний дохід обраховується за попередній календарний рік.
При призначенні субсидії на жкп дохід обраховується за 4 квартали, що передують місяцю, що передує місяцю призначення субсидії.
Наприклад, при розрахунку субсидії з травня, дохід береться по березень місяць включно. ( з квітня 16  по березень місяць 17 року включно)
Також до травня місяця поточного року термін призначення субсидії на опалювальний період становив з 1 жовтня по 30 квітня.
З 1 травня для домогосподарств, які використовують для опалення природний газ або електричну енергію, субсидія на опалювальний період призначатиметься з 16 жовтня по 15 квітня.
Автоматичному призначенню субсидії з травня поточного року підлягають майже 155 тисяч сімей.
Також Сербульова Т.В. проінформувала глядачів про те, що Законом України від 07.02.2017 «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» внесено зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам».
Діти померлого годувальника, у якого немає стажу для пенсії, мають право на ДСД.
Ця допомога призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника.
ДСД особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державна соціальна допомога на догляд призначаються: особам, які досягли віку, встановленого статтею 1 цього Закону, - довічно; інвалідам - на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи; дитині померлого годувальника - до досягнення 18 років.
Розмір ДСД встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1312грн.): на одну дитину померлого годувальника - 100 відсотків, на двох дітей - 120 відсотків, на трьох і більше дітей - 150  відсотків.

 
Президентом України підписано Закон України „Про внесення зміни до статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

Президент України Петро Порошенко 23.05.2017 підписав Закон України „Про внесення зміни до статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Запровадження таких змін до зазначеного Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” зумовлене необхідністю забезпечити належний соціальний захист дружин (чоловіків) померлих осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1) і дає змогу врегулювати на законодавчому рівні питання щодо отримання ними пенсії у зв’язку з втратою годувальника без необхідності встановлення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

 
Андрій Рева: Залежність часу виходу на пенсію від розміру страхового стажу відновить справедливість у системі пенсійного забезпечення

picЗалежність часу виходу на пенсію від розміру страхового стажу є одним із ключових положень проекту пенсійної реформи.
Сьогодні пенсія у 60 років призначається за наявності страхового стажу 15 років. Нагадаємо,  вік виходу на пенсію наразі для чоловіків становить 60 років, такий самий  пенсійний вік для  жінок (60 років) установиться в 2021 році.
За умовами пенсійної реформи, з 60 років пенсії призначатимуться за наявності 25 років страхового стажу. Ця норма має запрацювати з 1 січня 2018 року. Далі, протягом десяти років, щорічно додаватиметься по одному року, тоді максимальний страховий стаж становитиме 35 років.
„Для того, щоб людина могла брати участь у системі пенсійного страхування, достатньо мінімального стажу – 15 років, - пояснив в телеефірі Міністр соціальної політики України Андрій Рева. – Сьогодні ж  повний стаж складає для жінок – 30 років, для чоловіків – 35. Але той, хто платить внески до Пенсійного фонду 15 років, і той, хто платить протягом 35 років не можуть бути в однакових умовах. Це не справедливо. Тому той, хто матиме повний страховий стаж, виходитиме на пенсію в 60 років;   не повний (від 15 до 25) - отримуватиме пенсію з 63 років і мінімальний – це 15 років стажу –  матиме право на пенсію у 65 років”.
Для тих, хто офіційно не матиме мінімального стажу, передбачено соціальну допомогу від держави у віці 65 років.

 
Представники департаменту взяли участь у семінарі «Особливості розвитку соціальної роботи в Україні на сучасному етапі»

17 травня 2017р. на базі Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшов семінар «Особливості розвитку соціальної роботи в Україні на сучасному етапі».
В семінарі  взяли участь представники Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини вищого навчального закладу «Університет «Україна», департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Миколаївського обласного центру зайнятості, громадської організації «Миколаївський обласний осередок ГО «Ліга соціальних працівників України», обласної громадської організації волонтерів, студенти вищих навчальних закладів області.
Програма семінару складалася із тематичних секцій за відповідними напрямами: єдина технологія надання соціальних послуг центрами зайнятості (модератор – заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості); соціальна підтримка сімей, які потрапили у складні життєві обставини, у спроможних громадах (модератор – директор Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді); волонтерська діяльність як умова розвитку молоді. Волонтерство у сфері надання соціальних послуг (модератор – голова обласної громадської організації волонтерів); роль соціального працівника у впровадженні стандартів надання соціальних послуг (модератор – в.о. директора департаменту соціального захисту населення).
Підсумком семінару стало проведення круглого столу «Якість підготовки соціальних працівників для роботи в соціальній сфері».

 
Благополуччя родини - мірило розвитку і прогресу країни

В Україні День матері  відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. Це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Міжнародний день сім’ї, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році,  відзначається щорічно 15 травня. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.
Саме про це говорили сьогодні, 17 травня 2017р., на телеканалі «Так-ТВ» під час «гарячої лінії», в якій взяла участь начальник відділу по роботі з сім’єю департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Дмитрієва З.Г.
Як повідомила Зоя Гарольдівна, в області проживає 9 257 багатодітних сімей, в яких виховується 31479 дітей, 1330 багатодітним жінкам-жителькам Миколаївської області присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».
7941 багатодітна сім’я, де виховується 17765 дітей, користуються пільгами, передбаченими законодавством України.
З метою формування самодостатньої сім’ї та її здатності до усвідомленого народження і виховання дітей, зниження рівня торгівлі людьми в області, попередження насильства в сім'ях, гендерного інтегрування в усі сфери життєдіяльності суспільства в області рішенням сесії обласної ради від 22.12.2016 № 4 прийнято Соціальну комплексну програму підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Миколаївської області. У 2017 році на виконання заходів програми з обласного бюджету виділено кошти в сумі 145,5 тис.грн.
Також Дмитрієва З.Г. проінформувала глядачів про те, що у Миколаївській області діють 25 центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (1 обласний, 5 міських, 19 районних).
Протягом 2016 року соціальними послугами охоплено 17636 смій, в яких виховуються 20266 дітей. З них: 9042 сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах; 445 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 459 сімей опікунів, піклувальників, 169 прийомних сімей, 34 дитячих будинки сімейного типу, 636 внутрішньо переміщених сімей, 2824 сім’ї учасників антитерористичної операції, 1226 сімей, в яких є проблеми інвалідності та інше.
За результатами роботи 1676 дітей залишилися у сім’ях, де був ризик відібрання дитини від батьків; 25 дітей повернуто до батьків, у яких дітей відібрано без позбавлення батьківських прав; 254 дитини повернуто на проживання у сім’ї  із закладів інтернатного типу. Крім того, 5 жінок змінили рішення та залишили 5 новонароджених дітей.
Зоя Гарольдівна зазначила, що одним з основних завдань служби у справах дітей є захист прав дітей, піклування влади про кожну конкретну дитину, яка по волі злої долі потрапляє у біду, залишаючись без батьківської любові та турботи.  
В області розгорнуто роботу по захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, виявленню, обліку та влаштуванню до сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Протягом останніх трьох років в області зберігається тенденція до зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім того, значно виріс рівень усиновлення та зберігається стійка тенденція до переваження національного усиновлення над міждержавним.
Але основною формою сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області є опіка та піклування.
На території Миколаївської області під опікою та піклуванням виховуються 2172 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. 90 % опікунів та піклувальників є родичами цих дітей, оскільки ця форма сімейного виховання передбачена саме для того, щоб дитина залишилася в родині, якщо з нею трапилося лихо. І таких родин в області налічується 1806.
Також в області продовжують розвиватися такі сімейні форми, як прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Протягом 2017 року вже створено 3 дитячі будинки сімейного типу та влаштовано 16 дітей.
На сьогодні в області діють 36 дитячих будинків сімейного типу, де виховуються 227 дітей та 164 прийомні сім’ї, де виховуються 317 дітей. Разом у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях виховуються 544 дитини відповідної категорії.

 
На Миколаївщині відзначили Міжнародний День Матері і Міжнародний День родини

В Україні День матері  відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. Це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Міжнародний день сім’ї, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році,  відзначається щорічно 15 травня. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.
Сьогодні, 16 травня 2017р., у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії відбулись заходи, присвячені відзначенню Міжнародного Дня Матері та Міжнародного Дня родини, в яких взяли участь керівництво області, голова постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту Н.В. Іванова, в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.П. Бєлкіна, представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, багатодітні, прийомні сім’ї, сім’ї опікунів, внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції, сім’ї, в яких виховуються обдаровані діти, дитячі будинки сімейного типу Миколаївської області.
Відкриваючі свято, в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Любов Бєлкіна зазначила: «З родини йде життя людини» – говорить народна мудрість. І це справді так. Як із струмочка починається ріка, так і життя починається з родини. Виховання у сім’ї є першоосновою розвитку дитини. Духовний вплив батьківського дому на її формування створюється завдяки щирій материнській ніжності, небагатослівній любові батька, домашньому теплу, затишку, захисту і сімейній злагоді.
Сім’я, родина, батьківщина – це єдині поняття. Людина до глибокої старості пов’язана з тією сім’єю, з якої вона вийшла, і все життя пов’язана із землею, де вона народилася і зросла. Саме у сім'ї людина починає робити свої перші кроки назустріч пізнанню світу. На батьках лежить велика відповідальність за формування у особи поглядів на життя, моральних цінностей».
Під час заходу Подякою голови Миколаївської обласної державної адміністрації були нагороджені: прийомна родина СЕРДЮК Ірини Миколаївни та ДУБИНИ Едуарда Миколайовича; прийомна родина ВОРОТНЯК мати ВОРОТНЯК Олена Петрівна батька ВОРОТНЯК Костянтин Костянтинович; дитячий будинок сімейного типу ДАНІЛОВИХ (мати ДАНІЛОВА Наталя Федорівна батько ДАНІЛОВ Микола Володимирович); прийомна родина ВИШНЕВСЬКИХ (мати ВИШНЕВСЬКА Галина Михайлівна батька ВИШНЕВСЬКИЙ Дмитро Петрович); дитячий будинок сімейного типу МАКОГОН (мати МАКОГОН Надія Юхимівна батько МАКОГОН Віктор Васильович); родина опікуна МАШУРИ Ельвіри Сергіївни; родина опікуна ЛОГВІНЕНКО Любові Василівни; прийомна родина ХОДАКОВСЬКИХ (мати ХОДАКОВСЬКА Алла Борисівна батько ХОДАКОВСЬКИЙ Ігор Валентинович); прийомна родина ПАГОР (мати ПАГОР Антоніна Василівна батька ПАГОР Анатолій Анатолійович); багатодітна родина ЗАРІЦЬКИХ (мати  ЗАРІЦЬКА Віра Миколаївна батько ЗАРІЦЬКИЙ Олег Всеволодович); багатодітна родина ГОНЧАРЕНКО (мати ГОНЧАРЕНКО Ірина Миколаївна батько ГОНЧАРЕНКО Олександр Тимофійович); прийомна родина КУКЛІЙ (мати КУКЛІЙ Світлана Петрівна батька КУКЛІЙ Сергій Володимирович); багатодітна родина САВРАНСЬКИХ (мати САВРАНСЬКА Наталя Олександрівна батько САВРАНСЬКИЙ Олександр Михайлович); багатодітна родина ГОРОБЕЦЬ (мати ГОРОБЕЦЬ Тетяна Євгенівна батька ГОРОБЕЦЬ Юрій Олексійович); багатодітна родина КОЛЕСНІКОВИХ (мати КОЛЕСНІКОВА Ольга Леонідівна батько КОЛЕСНІКОВ Павло Олександрович).
Подякою голови Миколаївської обласної ради були нагороджені: багатодітна родина ГОНЧАРУК (мати ГОНЧАРУК Людмила Леонідівна батько ГОНЧАРУК Валерій Анатолійович); багатодітна родина ТИХОРСЬКИХ (мати ТИХОРСЬКА Антоніна Вікторівна батько ТИХОРСЬКИЙ Володимир Васильович); прийомна родина ЯРОВИХ (мати ЯРОВА Олена Валеріївна батько ЯРОВИЙ Олександр Леонідович); прийомна родина МОРЕКВАС-ХОЛОДЕНКО (мати МОРЕКВАС Любов Іванівна батько ХОЛОДЕНКО Сергій Леонідович); багатодітна родина СОРОКА (мати СОРОКА Лариса Юріївна батько СОРОКА Анатолій Васильович); прийомна родина КОВАЛЕНКІВ (мати КОВАЛЕНКО Наталя Олександрівна батько КОВАЛЕНКО В’ячеслав Борисович); прийомна родина ЛЕОНОВИХ (мати ЛЕОНОВА Людмила Михайлівна батько ЛЕОНОВ Віталій Анатолійович); прийомна родина  ДАНЧУЛ (мати ДАНЧУЛ Тетяна Миколаївна); прийомна родина ДІДЕНКІВ (мати ДІДЕНКО Людмила Олександрівна батька ДІДЕНКО Віталій Леонідович); дитячий будинок сімейного типу ФІЩУК (мати ФІЩУК Оксана Миколаївна батька ФІЩУК Віталій Павлович); дитячий будинок сімейного типу МОРОЗОВИХ (мати МОРОЗОВА Наталія Олександрівна батько МОРОЗОВ Олександр Григорович); прийомна родина СЛОБОДЯНИК (мати СЛОБОДЯНИК Світлана Володимирівна); родина ЗОВТУН (мати ЗОВТУН Раїса Павлівна батько ЗОВТУН Сергій Анатолійович); родина БОЛОТОВИХ (мати БОЛОТОВА Анна Петрівна батько БОЛОТОВ Денис Володимирович); багатодітна родина ПАЦУЛИ (мати ПАЦУЛА Вікторія В’ячеславівна).

Довідково:
За станом на 01.04.2017 різні види державної допомоги в області отримують 85187 сімей на загальну суму 409,5 млн.грн. У тому числі державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям отримують 13282 сім’ї на загальну суму 109,9 млн.грн. Державну допомогу отримують 34 будинки сімейного типу на 204 дитини та 164 прийомні сім`ї на 316 дітей. Допомогу нараховано та профінансовано на загальну суму 6,9 млн.грн.
Програмою житлових субсидій в області охоплено 166199 сімей або  38,4 % від фактичної чисельності домогосподарств. Організаціям-надавачам послуг нараховано коштів у сумі 646,6 млн.грн.
Субсидію для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначено 6260 сім’ям на загальну суму 17,6 млн грн.
В області проживає 9 257 багатодітних сімей, в яких виховується 31479 дітей, 1330 багатодітним жінкам-жителькам Миколаївської області присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».
7941 багатодітна сім’я, де виховується 17765 дітей, користуються пільгами, передбаченими законодавством України.
З метою формування самодостатньої сім’ї та її здатності до усвідомленого народження і виховання дітей, зниження рівня торгівлі людьми в області, попередження насильства в сім'ях, гендерного інтегрування в усі сфери життєдіяльності суспільства в області рішенням сесії обласної ради від 22.12.2016 № 4 прийнято Соціальну комплексну програму підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Миколаївської області. У 2017 році на виконання заходів програми з обласного бюджету виділено кошти в сумі 145,5 тис.грн.
Робота центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
У Миколаївській області діють 25 центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (1 обласний, 5 міських, 19 районних).
Протягом 2016 року соціальними послугами охоплено 17636 смій, в яких виховуються 20266 дітей. З них: 9042 сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах; 445 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 459 сімей опікунів, піклувальників, 169 прийомних сімей, 34 дитячих будинки сімейного типу, 636 внутрішньо переміщених сімей, 2824 сім’ї учасників антитерористичної операції, 1226 сімей, в яких є проблеми інвалідності та інше.
За результатами роботи 1676 дітей залишилися у сім’ях, де був ризик відібрання дитини від батьків; 25 дітей повернуто до батьків, у яких дітей відібрано без позбавлення батьківських прав; 254 дитини повернуто на проживання у сім’ї  із закладів інтернатного типу. Крім того, 5 жінок змінили рішення та залишили 5 новонароджених дітей.
Упродовж поточного року допомогу отримали 636 внутрішньо переміщених сімей, в яких виховуються 449 дітей. З них: 100 % задоволено потреби у відновленні/переоформленні соціальних виплат; забезпечено тимчасовим житлом, продуктами харчування та гуманітарною допомогою; працевлаштовано тощо.
Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вивчено потребу у соціальних послугах та надано допомогу 2824 сім’ям учасників антитерористичної операції, що становить 100 % від загальної кількості сімей щодо яких надійшла інформація протягом 2016 року. Всі сім’ї загиблих військовослужбовців отримали соціально-психологічну підтримку.
Робота служби у справах дітей
Одним з основних завдань служби у справах дітей є захист прав дітей, піклування влади про кожну конкретну дитину, яка по волі злої долі потрапляє у біду, залишаючись без батьківської любові та турботи.  
В області розгорнуто роботу по захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, виявленню, обліку та влаштуванню до сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Протягом останніх трьох років в області зберігається тенденція до зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім того, значно виріс рівень усиновлення та зберігається стійка тенденція до переваження національного усиновлення над міждержавним.
Але основною формою сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області є опіка та піклування.
На території Миколаївської області під опікою та піклуванням виховуються 2172 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. 90 % опікунів та піклувальників є родичами цих дітей, оскільки ця форма сімейного виховання передбачена саме для того, щоб дитина залишилася в родині, якщо з нею трапилося лихо. І таких родин в області налічується 1806.
Також в області продовжують розвиватися такі сімейні форми, як прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Протягом 2017 року вже створено 3 дитячі будинки сімейного типу та влаштовано 16 дітей.
На сьогодні в області діють 36 дитячих будинків сімейного типу, де виховуються 227 дітей та 164 прийомні сім’ї, де виховуються 317 дітей. Разом у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях виховуються 544 дитини відповідної категорії.

 

 
Благополуччя родини - мірило розвитку і прогресу країни

В Україні День матері  відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. Це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Міжнародний день сім’ї, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році,  відзначається щорічно 15 травня. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.
Саме про це говорили сьогодні, 15 травня 2017р., на телеканалі «Миколаїв» у програмі «Новий день», в якій взяла участь начальник відділу по роботі з сім’єю департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Дмитрієва З.Г.
Як повідомила Зоя Гарольдівна, в області проживає 9 257 багатодітних сімей, в яких виховується 31479 дітей, 1330 багатодітним жінкам-жителькам Миколаївської області присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».
7941 багатодітна сім’я, де виховується 17765 дітей, користуються пільгами, передбаченими законодавством України.
З метою формування самодостатньої сім’ї та її здатності до усвідомленого народження і виховання дітей, зниження рівня торгівлі людьми в області, попередження насильства в сім'ях, гендерного інтегрування в усі сфери життєдіяльності суспільства в області рішенням сесії обласної ради від 22.12.2016 № 4 прийнято Соціальну комплексну програму підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Миколаївської області. У 2017 році на виконання заходів програми з обласного бюджету виділено кошти в сумі 145,5 тис.грн.
Також Дмитрієва З.Г. проінформувала глядачів про те, що у Миколаївській області діють 25 центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (1 обласний, 5 міських, 19 районних).
Протягом 2016 року соціальними послугами охоплено 17636 смій, в яких виховуються 20266 дітей. З них: 9042 сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах; 445 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 459 сімей опікунів, піклувальників, 169 прийомних сімей, 34 дитячих будинки сімейного типу, 636 внутрішньо переміщених сімей, 2824 сім’ї учасників антитерористичної операції, 1226 сімей, в яких є проблеми інвалідності та інше.
За результатами роботи 1676 дітей залишилися у сім’ях, де був ризик відібрання дитини від батьків; 25 дітей повернуто до батьків, у яких дітей відібрано без позбавлення батьківських прав; 254 дитини повернуто на проживання у сім’ї  із закладів інтернатного типу. Крім того, 5 жінок змінили рішення та залишили 5 новонароджених дітей.
Зоя Гарольдівна зазначила, що одним з основних завдань служби у справах дітей є захист прав дітей, піклування влади про кожну конкретну дитину, яка по волі злої долі потрапляє у біду, залишаючись без батьківської любові та турботи.  
В області розгорнуто роботу по захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, виявленню, обліку та влаштуванню до сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Протягом останніх трьох років в області зберігається тенденція до зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім того, значно виріс рівень усиновлення та зберігається стійка тенденція до переваження національного усиновлення над міждержавним.
Але основною формою сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області є опіка та піклування.
На території Миколаївської області під опікою та піклуванням виховуються 2172 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. 90 % опікунів та піклувальників є родичами цих дітей, оскільки ця форма сімейного виховання передбачена саме для того, щоб дитина залишилася в родині, якщо з нею трапилося лихо. І таких родин в області налічується 1806.
Також в області продовжують розвиватися такі сімейні форми, як прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Протягом 2017 року вже створено 3 дитячі будинки сімейного типу та влаштовано 16 дітей.
На сьогодні в області діють 36 дитячих будинків сімейного типу, де виховуються 227 дітей та 164 прийомні сім’ї, де виховуються 317 дітей. Разом у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях виховуються 544 дитини відповідної категорії.

 
14 травня - День матері

picЩорічно в другу неділю травня Україна відзначає День матері. Ця ініціатива була започаткована ще в 1999 році згідно з Указом Президента України. Адже власне  пошануванням державою жінки, котра виховує дітей, і визначається  ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть у дружній родині й під опікою щасливої матері.
З метою підвищення престижу материнства, починаючи з 2004 року, Законом України „Про державні нагороди України” встановлено почесне звання України „Мати-героїня”.
Таке звання присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, тобто претендувати на присвоєння почесного звання можуть жінки, які виховали дітей, котрі досягли успіхів і можуть бути прикладом для інших (Указ Президента України від 29.06.2001 № 476).
Почесні звання України є державною нагородою і вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.
Висунення кандидатур до присвоєння почесних звань здійснюється гласно в трудових колективах за місцем роботи особи, яку представляють до нагородження, у разі, якщо особа не працює, клопотання про присвоєння почесного звання порушують органи місцевого самоврядування та подають Президентові України через відповідні обласні державні адміністрації.
Органи, яким надано право вносити подання про присвоєння почесних звань, надсилають на ім’я Президента України зазначене подання і нагородний лист установленого зразка. У нагородному листі зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про присвоєння почесного звання.
Для порушення клопотання про можливість відзначення почесним звання України „Мати-героїня” необхідно подати пакет документів, серед яких є ті, що стали підставою для порушення клопотання і підтверджують заслуги та вагомий особистий материнський внесок у виховання дітей:
- копія паспорта;
- копії свідоцтв про народження дітей;
- довідка про склад сім’ї.
Відповідно до поданих документів районна державна адміністрація може прийняти рішення про направлення клопотання на присвоєння почесного звання до обласної державної адміністрації.
Вирішення питання про присвоєння почесного звання віднесено до компетенції Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України.
Винагорода виплачується всім жінкам, яким присвоєно почесне  звання України "Мати-героїня",  відповідно  до Закону  України  "Про  державні  нагороди України"   у десятикратному розмірі прожиткового  мінімуму,  встановленого  для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання.
У 2017 році сума винагороди становить 16 000 гривень.
Відповідно до Закону України „Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” матерям, які народили 5 дітей і більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, встановлюється надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, у розмірі 35-40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 
Мінсоцполітики: Субсидія на газ і електроенергію, які використовуються для побутових потреб, залишається на рахунках субсидіантів

picНевикористана субсидія на газ і електроенергію, які використовуються для побутових потреб – газова колонка, плита, світло, - залишається на рахунках субсидіантів. Зекономлені 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, які використовуються для опалення будинку, будуть виплачені енергоощадним сім’ям готівкою. Все, що перевищує вартість 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, яка йде на електроопалення, та невикористані субсидії на холодну і гарячу воду за підсумками опалювального сезону буде повернуто до Державного бюджету.
В Україні дуже багато родин, які використовують значно менше за виділені державою соціальні нормативи на таку сім’ю. В результаті за рік на рахунках таких субсидіантів накопичується чимала сума невикористаної допомоги. Якщо, скажімо, опалення має сезонність, і зекономлену в минулому місяці субсидію можна використати в наступному, більш холоднішому, то з водою все по-іншому. Фактичний обсяг використання води в середньому є стабільний кожного місяця.
Однак є дуже багато випадків, коли люди оформляють субсидію на гарячу воду, але фактично її не споживають, бо користуються бойлером або газовою колонкою. До прикладу, норматив на одну людину 1,6 куб. гарячої води в місяць. Якщо в сім’ї проживає троє осіб, за рік накопичується більше 3 000 гривень невикористаної допомоги.
Держава не може залишати на рахунках у монополістів виділені людям кошти на оплату комунальних платежів, якщо послугу людям фактично не надано. Тому якщо газ, тепло, електроенергію чи воду не використано споживачами в межах соціального нормативу, за підсумками опалювального періоду їх повертають до бюджету країни. Як кажуть в народі: «копійка гривню береже».
Через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідають реальному споживанню послуг, щороку на рахунках отримувачів субсидій утворюється значна сума невикористаних субсидій. Для прикладу: за минулий опалювальний період сума невикористаних субсидій становила понад 14 млрд гривень.


 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 62

Увага!

pic

Детальніше...

Оголошення про проведення громадського обговорення

детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошення!

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм «Безбар’єрна Миколаївщина» на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення „Турбота” на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.

sex resim seks resim porno resim Nice servis nice bariyer mantar bariyer epoksi zemin köşe koltuk yükleme rampası bft türkiye bahçe kapısı motoru nice türkiye evden eve nakliyat epoksi bft kapı motoru kepenk tamiri Dış cephe mantolama pergola maltepe escort pendik escort tuzla escort izmit escort kartal escort kurtkoy escort ankara escort bursa eve gelen escort ankara escort ankara escort bayan ankara escort kartal escort istanbul escort kurtkoy escort ümraniye escort ataşehir escort tuzla escort ümraniye escort Bahis