Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

На Миколаївщині обговорювалися питання погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

07 листопада 2017 року відбулось засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням заступника голови комісії, в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіної Л.П. та за участі Очаківського міського голови Бичкова С.М., голови Очаківської райдержадміністрації Самоукова  С.В., начальника відділу з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Садовського О.В., начальника відділу з питань банкрутства головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Уварової Ю.С., голови Миколаївської   обласної    організації фізкультурно - спортивного товариства «Україна» Бойченка С.М., директора   спеціалізованої  дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное Пришутової  М.В., директора ТОВ «Мостобудівельний загін «73» Шайгородського О.Ю.
Під час засідання обласної тимчасової комісії розглянуті такі питання як стан  погашення заборгованості із заробітної  плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на  підприємствах  м. Миколаєва (Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное, ТОВ «Мостобудівельний загін «73»); про стан погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах м. Очакова (Оздоровчий комплекс санаторного типу для дітей «Очаків» ПРАТ «Миколаївтурист», Публічне акціонерне товариство «Очаківський рибоконсервний комбінат»); про стан  погашення заборгованості із заробітної  плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на  підприємствах Очаківського району (Відокремлений структурний підрозділ ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» База відпочинку «Чорноморка»).
За результатами засідання надані протокольні доручення про вжиття ефективних заходів з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках.

 
Увага!!!

З 25 листопада 2017 року змінюється номер Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116123.
Вказаний номер є загальноєвропейським та безкоштовним з мобільних телефонів.

 
На Миколаївщині подякували соціальним працівникам за чуйність та людяність

Указом Президента України від 13 квітня 1999 року “Про День працівника соціальної сфери” встановлено щорічне відзначення в Україні в першу неділю листопада свята Дня працівника соціальної сфери.
02 листопада 2017р. у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулись урочистості з нагоди відзначення в Миколаївській області Дня працівника соціальної сфери.
В урочистостях взяли участь  перший заступник голови облдержадміністрації Бонь В.В., перший заступник голови Миколаївської обласної ради Кухта І.В., заступник міського голови Шевченко Є.В., голова обласної ради профспілок Толмачов Ю.П., керівництво та працівники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники центрів зайнятості, управлінь Пенсійного Фонду, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Фондів соціального страхування, Миколаївського Державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представники ветеранських та громадських організацій Миколаївської області, ЗМІ.
Зі словами привітання до працівників установ соціальної сфери звернувся перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації В’ячеслав Бонь. «Від імені голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченка я щиро вітаю вас з професійним святом – Днем працівника соціальної сфери. Я впевнений, що дуже важко переоцінити ту роботу, яку ви робите, бо основним вашим завданням є надання допомоги тим, хто заслужив своїм життям, своєю працею додаткову увагу від нашого суспільства. А також тим, хто, на жаль, внаслідок певних життєвих обставин не може повною мірою допомогти собі сам. Я говорю і про наших шановних пенсіонерів, і про дітей-сиріт, і про осіб з обмеженими фізичними можливостями, про сім’ї малозабезпечених, про безробітних, а ще буквально у декілька останні роки у вас з’явилася ще велика і відповідальна ділянка роботи – воїни АТО. Це і допомога в лікуванні, і в оздоровленні, і в проходженні психологічної реабілітації, і у вирішенні ще дуже великої кількості важливих проблем», - зазначив В’ячеслав Бонь.
«Я щиро бажаю, щоб те добро, те тепло, яке ви несете людям – поверталося вам сторицею. Я щиро бажаю, щоб ви постійно чули слова подяки від людей, яким ви допомагаєте. Бажаю успіху у вашій нелегкій, але дуже потрібній роботі. І вже традиційно кожному з вас бажаю міцного здоров’я, благополуччя, достатку та мирного неба над головою. Зі святом вас!», - резюмував В’ячеслав Бонь.
До привітань з професійним святом працівників соціальної сфери також долучилися перший заступник голови обласної ради Іван Кухта, заступник миколаївського міського голови Євген Шевченко, представники профспілок та громадських організацій Миколаївщини.
В житті так буває, що для більшості громадян єдиним порятунком може стати соціальний працівник. Сьогодні в системі соціального захисту населення працює більше 4 тис. працівників, які своєю відданою працею дають людям надію на краще життя, зміцнюють їх довіру до влади, сприяють утвердженню злагоди та спокою у суспільстві. Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, вони роблять вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства.
Подякою Міністерства соціальної політики України, грамотами та подяками голови Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївської обласної ради, грамотами Миколаївської міської ради; нагрудними знаками федерації профспілок України та грамотами Миколаївської обласної ради профспілок у цей день за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відповідальне ставлення до обраної справи, вагомий особистий внесок у вирішення проблем соціального захисту громадян та з нагоди професійного свята були відзначені кращі працівники соціальної сфери.
Найголовнішим подарунком на урочистостях став виступ вихованців Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Мрія», який всі присутні стоячи супроводжували гучними оплесками.

 

 
Щодо розмірів державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам на 2017 рік

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації повідомляє, що Верховною Радою України прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»  №2148-VIII від 03.10.17 яким передбачено підвищення розмірів державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам призначеної відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» та державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та інвалідам призначеної відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам» (розміри додаються).
Відповідно до п. 3, 4. прикінцевих, перехідних положень Закону встановлено, що державні соціальні допомоги, призначені відповідно до законів України"Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" та "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", з 1 жовтня 2017 року перераховуються та після цієї дати до встановлення розміру прожиткового мінімуму, який буде більшим за розмір, встановлений на 1 грудня 2017 року та збільшений на 79 гривень, призначаються з використанням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", збільшеного на 79 гривень.
Пенсії та державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною), перераховані з 1 жовтня 2017 року відповідно до цього Закону, а також ті, що призначатимуться після цієї дати, встановлюються у розмірі не меншому за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на 1 грудня 2017 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", а в разі збільшення після 1 грудня 2017 року прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, - за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений законом.

Детальніше...

 
На телеканалі «Миколаїв» говорили про соціальну адаптацію бездомних громадян та осіб, позбавлених волі

picЗ метою створення необхідних умов для забезпечення прав та свобод  бездомних осіб впроваджується їх облік.   Облік бездомних осіб ведеться за місцем їх проживання або місцем перебування на підставі особистого звернення в центрах обліку для бездомних громадян.
З метою запобігання бездомності  в Україні в області  проводяться освітні  заходи з інформуванням населення про норми законодавства з питань придбання, відчуження, оформлення і державної реєстрації прав на жилі приміщення та земельні ділянки, щодо обов'язків і відповідальності учасників житлових та суспільних правовідносин.
Саме про це говорили сьогодні, 26 жовтня 2017р., на телеканалі «Миколаїв» у програмі «Це Вас хвилює», в якій взяла участь начальник відділу організації та надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Кірова О.Б.
Як повідомила Олена Борисівна, питання організації і координації роботи з питань соціального захисту бездомних громадян  покладено на Міністерство соціальної політики України та його органи на місцях, в  Миколаївській області  - на департамент соціального захисту населення  облдержадміністрації.
З метою координації роботи з цього питання департаментом соціального захисту населення  облдержадміністрації розроблено відповідні заходи щодо соціальної адаптації бездомних осіб. Зазначені заходи виділено окремим розділом в Комплексній програмі соціального захисту населення „Турбота”. Затверджено доручення органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, структурним підрозділам облдержадміністрації. Визначені  виконавці  проводять роботу  щодо попередження замерзання бездомних осіб, проведення соціального патрулювання в осінньо-зимовий період, захисту житлових прав громадян, безкоштовного медичного обстеження,  збереження та відновлення документів, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.
У м. Миколаєві функціонує Миколаївський обласний центр обліку бездомних осіб. 2017 року  центром  виявлено - 340 ос. (у тому числі 20 ос. звільнених з місць позбавлення волі), взято на облік - 321 ос. (у тому числі 13 ос. звільнених з місць позбавлення волі),  зареєстровано за юридичною адресою Центру –  306 ос. (у тому числі 8 ос. звільнених з місць позбавлення волі), відновлено документи – 75 ос. (у тому числі 5 ос. звільнених з місць позбавлення волі), направлено до закладів охорони здоров’я – 18 ос., надано допомогу у влаштуванні до будинків-інтернатів – 6 ос.
З 2001 року у м.Миколаєві діє міський центр реінтеграції бездомних осіб, який розраховано на 50 ліжко-місць, на осінньо-зимовий період ліжко-мережу збільшують на 10 одиниць.
2017 року Центром реінтеграції надано послуги з тимчасового проживання  204 ос. (у тому числі 10 ос., звільнених з місць позбавлення волі), влаштовано до будинків-інтернатів – 11 ос., направлено до закладів охорони здоров’я на стаціонарне лікування – 40 ос. (3 ос., звільнених з місць позбавлення волі), видано одягу та взуття – 821 од. (73 ос., звільнених з місць позбавлення волі), здійснено рейдів «соціального патрулювання» – 107 ос., здійснюється соціальний супровід 12ос., які перебувають на стаціонарному лікуванні,   надано матеріальну допомогу –  21 ос. (5 ос., звільнених з місць позбавлення волі) на загальну суму  8700 грн.
З 2011 року при Миколаївському міському центрі реінтеграції осіб функціонує відділення обліку бездомних осіб.
2017 року у відділенні отримали послуги – 709 ос. (14 ос., звільнених з місць позбавлення волі), з них 204 ос. направлено на проживання до Центру реінтеграції бездомних осіб (10 ос., звільнених з місць позбавлення волі), зареєстровано за юридичною адресою відділення – 45 ос., відновлено документи – 60 ос.,  надано допомогу у призначенні пенсій та державних допомог –  9 ос., надано допомогу у встановленні  інвалідності  - 10 ос.   
Вперше з 2016 року для надання допомоги бездомним особам  залучено громадську організацію з використанням соціального замовлення.
У м. Миколаєві за рахунок коштів бюджету Миколаївської міської ради на соціальне замовлення  2017 року здійснюється співпраця з Благодійною організацією «Миколаївський центр соціальної реабілітації «Відновлення». У квітні 2017 року вищезазначена організація стала переможцем конкурсу по наданню послуг бездомним особам та особам із обмеженими фізичними можливостями, а також послуги з надання соціальної допомоги без забезпечення проживання. За станом на 25.10.2017 року у центрі «Відновлення» проживають та отримують інформаційні послуги,  послуги проживання та харчування  50 ос. (25 ос. з обмеженими фізичними можливостями та 25 ос. без визначеного місця проживання).
2017 року Центром «Відновлення» здійснено  63 виїзди, виявлено 246 ос., які опинились в складних життєвих обставинах. Всім надано інформаційні послуги, 86 ос. отримали теплий одяг. Центром «Відновлення» здійснюється гаряче харчування осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Кірова О.Б. проінформувала глядачів про те, що з метою організації вуличної роботи, відповідно до чинного законодавства, соціальні  працівники управлінь соцзахисту населення беруть участь в роботі 256 груп соціального патрулювання (працюють на територіях міст, районних центрів, сільських та селищних рад), які  активізують свою роботу під час погіршення погодних умов, зниження температури повітря.
Протягом осінньо-зимового періоду 2016-2017 років  здійснено майже 1000 рейдів. На цей час  групи соціального патрулювання  готові до  роботи протягом осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.
Також на осінньо-зимовий період 2017-2018 років на території області визначено функціонування  275 пунктів обігріву, які готові до  роботи під час погіршення погодних умов та зниження температури повітря. В пунктах обігріву області  заготовлено  продукти швидкого приготування, накопичено 8448 од. одягу та взуття зимового асортименту.  
З метою соціального захисту осіб, які опинились у складних життєвих обставинах в містах та районах області при установах соціального захисту, лікарнях, релігійних організаціях тимчасово підготовлено  додатково 64 ліжко-місце для цілодобового перебування цих осіб. Разом з тим у м. Миколаєві готується  розпорядження міського голови «Про організацію  місць тимчасового перебування  для бездомних осіб на осінньо-зимовий період 2017\2018 років» по  створенню  пункту обігріву за адресою: м. Миколаїв, проспект Миру,  2-а  (цілодобово). Пункт розраховано на 80 осіб. Там ведуться ремонтні роботи, забезпечено водо-електропостачання, працює каналізація, тощо.  Протягом осінньо-зимового періоду 2016-2017 років  в пункті було обслуговано  129 ос.

 
На Миколаївщині відбулось засідання партнер-клубу «Інклюзивна освіта: люди, ресурси, технології»

24 жовтня 2017р. на базі Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна» відбулось засідання партнер-клубу «Інклюзивна освіта: люди, ресурси, технології», в якому взяли участь в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіна Л.П., керівники органів місцевого самоврядування, відділів (управлінь) освіти, загальноосвітніх навчальних закладів, шкіл-інтернатів, ліцеїв, коледжів, вищих училищ, представники центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, служб соціального захисту, громадських організацій.
Метою заходу є актуалізація питання інклюзивної освіти в контексті нового Закону України «Про освіту»; анонс важливих ресурсів; диверсифікація програм, технологій; інвентаризація проблем у контексті інклюзії; пошук партнерів для вирішення нагальних питань; усвідомлення об’єднання ресурсів.
Під час свого виступу в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіна Л.П. зазначила, що у загальноосвітніх школах Миколаївської області з 1999 року впроваджено курс “Основи соціальних знань”  з метою ознайомлення учнівської молоді області з основними поняттями та напрямками соціального захисту населення, вироблення у них гуманного відношення до людей похилого віку, інвалідів та інших верств населення, що потребують соціального захисту.
В Миколаївській області функціонує 11 центрів та 7 відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Протягом 2017 року реабілітаційними послугами в центрах та відділеннях охоплено 469 дітей з інвалідністю. На базі центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Вознесенська та центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Новобузького району створені відділення денного перебування, де діти мають можливість перебувати протягом дня в центрі і отримувати необхідні реабілітаційні послуги відповідно індивідуальної програми реабілітації. Реабілітаційний процес здійснюється на основі  форм і методів психолого-педагогічного супроводу реабілітації, що забезпечує засвоєння дітям з інвалідністю необхідних  практичних знань, умінь та соціальних навичок, корекцію вад психофізичного розвитку. Вчителі, психологи, логопеди, особливе місце приділяють формуванню навичок самообслуговування та культурно-гігієнічних навичок.
У центрах організоване безкоштовне харчування, місця відпочинку дітей з інвалідністю.
Центри співпрацюють з відділами освіти та центрами позашкільної роботи дітей та юнацтва, де вчителі – предметники проводять  з дітьми з інвалідністю  індивідуальні заняття. Працівники бібліотек відвідують дітей із ляльковими виставами, приносять дитячі книги для читання.
При центрах працюють гуртки художньої творчості, роботи вихованців центрів приймають участь у конкурсах для дітей з інвалідністю «Повір у себе і в тебе повірять інші»  та стають переможцями. Функціонування таких центрів та забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами за місцем проживання, забезпечує більш успішну інтеграцію їх в суспільство та можливість відвідувати загальноосвітні школи, дитячі садки.
Також Любов Петрівна повідомила, що забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється на підставі Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321. З початку 2017  року видано 358 інвалідних візка, 1278 одиниць технічних засобів реабілітації та 24091 одиниць протезно-ортопедичних виробів, в тому числі дітей з інвалідністю.
Відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.06 № 999 (зі змінами), діти з інвалідністю за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем встановлених обласною медико-соціальною експертною комісією мають право встати на облік для забезпечення автомобілем із звичайним керуванням у порядку загальної черги на пільгових умовах (за умови сплати 30% вартості автомобіля) з п’ятирічного віку.
На обліку для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 1046 осіб з інвалідністю усіх категорій, з них 84 дитини з інвалідністю (78 дітей на загальних умовах та 6 дітей на позачерговому обліку). З початку року автотранспортом забезпечено 2 особи з інвалідністю.
З метою громадського контролю за створенням безбар’єрного  середовища для осіб з обмеженими можливостями,  в області діють обласний та 24 місцевих комітети забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. До складу комітетів входять представники структурних підрозділів облдержадміністрації, громадських організацій, особи з обмеженими фізичними можливостями.
Протягом року здійснюється моніторинг виконання заходів обласної Програми „Безбар’єрна Миколаївщина” на період до 2020 року. Проводяться перевірки стану безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури. В районах та містах області проводяться засідання круглих столів, наради, зустрічі з місцевими осередками обласної організації Союзу організацій інвалідів України на яких розглядаються питання щодо прав осіб з інвалідністю на створення безбар’єрного середовища.
Наприкінці виступу Любов Петрівна звернула увагу присутніх на те, що враховуючи всі об’єктивні та суб’єктивні причини, завдання щодо створення архітектурної доступності будівель навчальних закладів, необхідно вирішити в найкоротший термін. Без вирішення цього питання школа чи дитячий садок не будуть доступними для дітей з вадами опорно-рухового апарату, вадами зору.
Впровадження процесу інклюзії вимагає здійснення важливих змін і перетворень на тільки в системі освіти, а також в суспільстві, і досягнути позитивних результатів можливо лише спільно.

 
Світлий, добрий спомин про колегу назавжди залишиться в серцях всіх, хто її знав

picПредставники системи соціального захисту населення Миколаївської області глибоко сумують з приводу передчасної смерті заступника начальника управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації Митропової Ірини Іванівни та висловлюють щирі співчуття рідним та близьким.

 
Підвищення пенсій не впливає на розмір «зимової» субсидії

picПідвищення пенсій, яке розпочалося з жовтня 2017 року, жодним чином не вплине на розмір «зимової» субсидій. Про це під час години запитань до Уряду у парламенті заявив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.
За його словами, для розрахунку розміру субсидій на цей опалювальний сезон органами соціального захисту населення беруться до уваги доходи громадян за I та II квартали цього року.
«Нові осучаснені пенсії не впливають на розмір допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг, яка надається Урядом усім пенсіонерам-субсидіантам протягом цього опалювального сезону», - наголосив Міністр.
Крім того, Андрій Рева повідомив, що громадяни, які стали пенсіонерами, наприклад у травні цього року, або пенсіонери, які припинили працювати, скажімо у червні цього року, і не мають інших доходів, ніж пенсія, мають змогу оформити субсидію, виходячи лише з одного доходу - пенсії.
«Це стосується лише тих українців, які донедавна працювали і отримували заробітну плату, або, скажімо, зарплату і пенсію, а віднедавна – у минулому чи цьому році (І та ІІ квартали) з тих чи інших причин залишили роботу і отримують єдиний вид доходу – пенсію. Ми крок за кроком відновлює соціальну справедливість, максимально спрощуючи та удосконалюючи програму житлових субсидій», - зазначив міністр соціальної політики.
Щоб скористатися таким правом, громадянам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення лише з Декларацією про доходи, в якій зазначити вид доходу - пенсія, наприклад з 1 червня 2017 року. Тоді з 1 жовтня 2017 року таким українцям не враховуватиметься дохід за I і II квартал 2017 року, а братиметься до уваги лише розмір щомісячної пенсії.
Якщо ж людина стала пенсіонером, скажімо з вересня цього року, вона має змогу у грудні звернутися до управління соцзахисту з Декларацією про доходи і субсидію перерахують з урахуванням одного доходу - пенсії.


 
Проблема торгівлі людьми визнана в Україні надзвичайно актуальною

Щороку 18 жовтня відмічається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. З поміж усіх порушень прав людини, які привертають до себе особливу увагу, торгівля людьми належить до найбільш болючих та ганебних явищ.
Саме про це говорили сьогодні, 18 жовтня 2017р., 2017р., на радіоканалі «92-FM» у програмі «Діалоги», в якій взяла участь начальник відділу по роботі з сім’єю департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Дмитрієва З.Г.
Як повідомила Зоя Гарольдівна, цього року в Україні 160 особам встановлено статус постраждалих від торгівлі людьми. З них: 53 жінкам, 96 чоловікам та 11 дітям. На цей час найбільша кількість громадян, які попадають в ситуацію торгівлі людьми, потерпають від трудової експлуатації.
Згідно зі статистикою Мінсоцполітики найбільша кількість громадян, які потрапили у ситуацію торгівлі людьми, виявлена в Україні, це 51 особа, 38 осіб постраждали від торгівлі людьми в Росії, 18 – у Польщі, 10 – у Туреччині, 11 – у Казахстані та інших державах.
Дмитрієва З.Г. звернула увагу на те, що наприкінці 2016 року великого розголосу набула справа так званих «кур’єрів-експедиторів», коли наших громадян втягують у злочинну діяльність, а саме під приводом роботи кур’єром-експедитором з перевезення малогабаритного багажу, вмістом якого виявляються наркотичні речовини. За незаконну діяльність українців затримують правоохоронні органи іноземних держав та позбавляють волі. Строк позбавлення волі сягає від 8 до 25 років. Такий вид торгівлі людьми найбільше поширений на території Російської Федерації, Бразилії, Тайланду та Малайзії. Загалом у місцях позбавлення волі перебуває понад 2000 українців. Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль для надання допомоги у поверненні цих осіб на Батьківщину.
Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до відповідального підрозділу місцевої державної адміністрації (у Миколаївській області це управління соціального захисту населення, у м.Миколаєві – департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації) з заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод.
Зоя Гарольдівна проінформувала, що особа, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги; тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, що у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема, у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі; відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом; одноразової матеріальної допомоги у тому ж порядку; допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку тощо.

 
18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 71

Увага!

pic

Детальніше...

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.