Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Актуальні питання щодо права працівника на соціальну відпустку

picСоціальні відпустки є одним із видів відпусток. Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.    Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною (на підставі довідки про те, що мати приступила до роботи).
Про це говорили сьогодні, 31 серпня 2017 року, на радіоканалі «92-FM» в ході «гарячої лінії», в якій взяла участь начальник відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Кушнір І.М.
Як повідомила Ірина Миколаївна, час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і час відпустки без збереження заробітної плати, яка надається відповідно до медичного висновку до досягнення дитиною віку шести років, не зараховується до стажу роботи, що надає право на одержання щорічних відпусток. До страхового ж стажу зараховується тільки період відпустки до досягнення дитиною трьох років (але не період відпустки по догляду за дитиною від 3 до 6 років).
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не надається, якщо дитина перебуває на державному утриманні (крім прийомних дітей у прийомних сім'ях).
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі, й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щороку додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП). За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
Чинне законодавство не містить переліку документів, що потрібно пред’явити жінці, яка виховує дитину без батька, для отримання додаткової соціальної відпустки. Для підтвердження права на зазначену відпустку в цьому випадку може бути пред’явлено будь-який офіційно складений, оформлений та засвідчений в установленому порядку документ, у якому з достатньою достовірністю підтверджується відсутність участі батька у вихованні дитини.
Додаткова соціальна відпустка використовується за минулий час. Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей.
Також Кушнір І.М. наголосила, що роботодавець несе відповідальність за ненадання відпустки працівникам, у тому числі, які мають право на соціальну відпустку «на дітей». Дуже важливо бути офіційно працевлаштованим, а значить соціально захищеним.  Легальна трудова діяльність - це реалізація права громадян як на працю, так і на відпочинок. Спори, які виникають щодо надання відпусток, розглядаються в порядку, встановленому законодавством про працю (комісіями по трудових спорах, районними (міськими) судами).

 
На телеканалі «Миколаїв» говорили про державні допомоги та субсидії

picВ Миколаївській області діє система соціальної допомоги, яка включає в себе допомоги, які виплачуються з Державного бюджету України: державні допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасова допомога по догляду за інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу.
Саме про це йшлося сьогодні, 31 серпня 2017р., на телеканалі «Миколаїв» у програмі «Це Вас хвилює», гостею якої була заступник директора - начальник управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов’язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сербульова Таміла Володимирівна.
На початку передачі Таміла Володимирівна зазначила, що розмір допомоги на догляд за інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.
З початку року надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А призначаються одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику незалежно від факту роботи, навчання,  служби і т.д.
Розмір допомоги з надбавкою на догляд складає для дитини-інваліда підгрупи «А» до 6 років  – 2344,4 грн.,  дитини-інваліда підгрупи «А» від 6 до 18 років – 2695,4 грн.
Законом України від 07.02.17 №1836-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» внесено зміни до закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам». Громадяни  України,  які  є дітьми померлого годувальника та не мають права отримувати у зв’язку з цим пенсію відповідно до закону, мають право на державну соціальну  допомогу. Допомога дитині померлого годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника.
Також під час передачі були дані роз’яснення на такі питання як терміни призначення житлових субсидій, зміни щодо обрахунку сукупного доходу родини під час призначення субсидії, зміни в порядку призначення субсидії на наступний період, в яких випадках надання субсидії може бути припинено.

 
На Миколаївщині обговорювалися питання погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

30 серпня 2017 року відбулось засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участі в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіної Л.П., першого заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Сичугової О.А., першого заступника начальника управління Держпраці у Миколаївській області Скуратовської Я.О., в.о. начальника відділу з питань банкрутства головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, представників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, центральних органів виконавчої влади.
На засіданні також були присутні ліквідатори товариства з обмеженою відповідальністю «Прибузький гранітний кар’єр» Ратинська С.В. та державного підприємства «Таврійське» Фоменко В.М.
Під час засідання обласної тимчасової комісії розглянуті такі питання як стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах Миколаївської області щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та заходи, що були вжиті для ліквідації боргів із заробітної плати на вказаних підприємствах.
За результатами засідання надані протокольні доручення про вжиття ефективних заходів з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках.

 
На Миколаївщині відбулося відкриття VІІІ обласної Спартакіади серед людей з інвалідністю

29-31 серпня 2017 року на базі позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Дельфін» проводиться VІІІ обласна Спартакіада серед людей з інвалідністю, метою якої є залучення інвалідів до регулярного заняття фізичною культурою та спортом, популяризація рекреаційних заходів, як ефективного способу оздоровлення, реабілітації та залучення їх до активного способу життя, виявлення здібних та обдарованих спортсменів, зміцнення дружніх зв’язків між людьми з інвалідністю-спортсменами різних нозологій.
Відкриваючи Спартакіаду голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко зазначила: «Спорт – невичерпне джерело життя, сили і краси. Спорт – це режим, що дозволяє розподілити раціонально свій час.  Спорт – це сила волі, прагнення до перемоги, прагнення бути кращим. Спорт – це ясні думки. Спорт – це краса, це посмішки й щастя вас і ваших близьких. Спорт – це спілкування. Спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю. Сьогодні здоровий спосіб життя стає все більш популярним у нашому суспільстві, і ваша активність та спортивні здібності красномовне тому підтвердження. Хочу подякувати за вашу силу волі, прагнення до перемоги. Також хочу від себе особисто та всього депутатського корпусу Миколаївської обласної ради подякувати організаторів щорічної Спартакіади для людей з інвалідністю. Попри всі складнощі щороку ви збираєте у «Дельфіні» людей, які потребують особливої уваги від нас - представників влади. Дякую Вам за це. Хочу побажати учасникам Спартакіади спортивної удачі!»,- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.
З привітальним словом до присутніх звернулась в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіна Любов Петрівна: «Ці спортивні перегони вже стали традиційними і щороку об’єднують людей з обмеженими можливостями, надаючи їм можливість продемонструвати свою майстерність та реалізуватися на спортивній ниві. Ваші щоденні тренування, які вимагають величезних зусиль та неабиякої сили волі, – це перемога над собою та життєвими обставинами. І саме з таких маленьких перемог починається великий шлях підкорення омріяних вершин. Долаючи нелегкі випробування долі, ви демонструєте необмежені можливості людини на шляху до поставлених цілей».
Організаторами Спартакіади виступили департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, обласна організація Союзу організацій інвалідів України, відділ з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації, регіональний центр з фізичної  культури і спорту «Інваспорт».
У Спартакіаді взяли участь близько 100 осіб з інвалідністю з усіх міст та районів області.
Перша Спартакіада  серед людей з інвалідністю 2008 року проходила в обласному шаховому клубі з двох видів змагань. З 2011 року змагання проводяться в «Дельфіні».
У програмі Спартакіади: дартс, городки, кеглі, баскетбол, боча, кульова стрільба.
Команди-переможці нагороджуються кубками та дипломами, учасники-переможці – грамотами і медалями.

 
Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги приведено у відповідність до чинного законодавства

Законом України „Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника” від 07.02.2017 № 1836-VIII урегульовано питання призначення державної соціальної допомоги дітям померлого годувальника, який за життя не набув права на пенсію, а саме:
надано право на призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю дітям віком до 18 років (тих, хто навчається, – до 23 років) у разі смерті одного з батьків, що не набув права на пенсію;
визначено умови призначення державної соціальної допомоги та період, на який її призначають;
установлено розмір такої допомоги на кожну дитину незалежно від доходу сім’ї.
Із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2005 р. № 261” Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2005 р. № 261, буде узгоджено із Законом України „Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника”.

 
Актуальні питання в сфері оплати праці

Основним законодавчим актом України є Конституція, на якій базується все законодавство, у тому числі і законодавство про працю.
Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право на належні, безпечні і здорові  умови  праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Держава при цьому повинна створювати умови, необхідні громадянинові для повної реалізації своїх прав.
Одним із елементів державного регулювання заробітної плати є визначення і гарантування мінімального її рівня.
Саме про це йшлося сьогодні, 18 серпня 2017р., на телеканалі «Миколаїв» у програмі «Запитай у влади», гостею якої була заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієва О.Р.
На початку передачі Оксана Русланівна повідомила, що з 01 січня 2017р. відбулися зміни в оплаті  праці: «Мінімальна ЗП» — тепер це зарплата в цілому за місяць (оклад+премії+інші постійні доплати), а не тільки оклад (ставка) за виконану працівником місячну (годинну) норму праці; скасовано поняття  оплати праці за просту некваліфіковану працю; якщо оклад робітника менше 3200, то роботодавець зобов’язаний доплатити різницю.
Крім того, розмір мінімальної зарплати не буде змінюватися протягом року залежно від перегляду прожиткового мінімуму (як це було раніше).
Під мінімальною заробітною платою маємо на увазі встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна зарплата лишається державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності й господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Єльчієва О.Р. проінформувала глядачів про те, що відповідно до  статті 8 Закону України від 21 грудня 2016 року  № 1801-VIIІ «Про Державний бюджет України на 2017 рік»   встановлено у 2017 році розмір мінімальної заробітної плати: у місячному розмірі: з 1 січня - 3200 гривень, у погодинному розмірі: з 1 січня – 19,34  гривні.
Мінімальна заробітна  плата не буде змінюватися протягом року.
Разом з цим, прожитковий мінімум для працездатної особи відповідно до статті 7 Закону України від 21 грудня 2016 року № 1801-VIIІ «Про Державний бюджет України на 2017 рік»   встановлено у 2017 році для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні
Оксана Русланівна зазначила, що за рівнем   середньомісячної заробітної плати  Миколаївська область займає одне із перших місць серед регіонів   Україні.
Середньомісячна заробітна плата штатних працівників області за  січень – травень  2017 року становила  6165 грн., та у порівнянні з відповідним періодом 2016 року збільшилась на 39,4%  (за темпом росту вищевказаного показника область посідає 17 місце серед регіонів України).
За рівнем середньомісячної заробітної плати штатних працівників (за січень – травень 2017 року) Миколаївська область за регіонами України посідає 6 місце після   міста  Києва, Донецької, Київської, Дніпропетровської  та Запорізької   областях.
Аналіз останніх звітних даних (за січень-березень 2017 року) свідчить, що серед міст та районів області спостерігається значна диференціація рівнів заробітної плати. Найвищу заробітну плату мають працівники  підприємств міст обласного значення: Южноукраїнська – 11515 грн., Миколаєва – 6132 грн., що значною мірою, обумовлено зосередженням у цих містах переважної кількості промислових підприємств області.
За останніми звітними даними (січень – березень 2017 року)  найбільші темпи зростання вищевказаного показника зафіксовано  у містах  - Очаків (154,9%), Первомайськ (149,4%) та районах - Очаківському(179,8%), Новобузькому (178,1 грн.),      Єланецькому (172,2%).    
Також під час передачі Єльчієва О.Р. дала роз’яснення на такі питання як: в яких випадках місячна заробітна плата  може бути меншою за мінімальну заробітну плату 3200,0грн.; які виплати не включаються в розрахунок нарахованої мінімальної заробітної плати; як в області  забезпечується виконання рішень Уряду, спрямованих на підвищення мінімальної заробітної плати та дотримання норм законодавства в частині   мінімальної заробітної плати; які зміни відбулися в оплаті праці працівників бюджетної сфери; яку відповідальність несуть керівники підприємств, установ та організацій, які не дотримуються вимог законодавства про оплату праці в тому числі за її несвоєчасну виплату.

 
На Миколаївщині підбили підсумки роботи інтернатних установ системи соціального захисту області за І півріччя 2017 року

16 серпня 2017р. на базі Миколаївського геріатричного пансіонату відбулось засідання наглядової ради при облдержадміністрації за діяльністю інтернатних установ системи органів соціального захисту населення, в якому взяла участь в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, заступник голови наглядової ради Бєлкіна Л.П. та члени  наглядової ради.
Під час засідання пройшло знайомство з умовами проживання підопічних Миколаївського геріатричного пансіонату, огляд пансіонату та розглянуті такі питання як підсумки роботи інтернатних установ системи соціального захисту області за І півріччя 2017 року та затвердження плану роботи  наглядової ради при облдержадміністрації на ІУ квартал 2017 року.
Заслухавши та обговоривши доповідь в.о. директора департаменту  соціального захисту населення облдержадміністрації, заступника голови наглядової ради Бєлкіної Л.П. наглядова рада при облдержадміністрації вирішила: при уточненні бюджету на 2017 рік ініціювати винесення на сесію обласної ради питань додаткового фінансування будинків-інтернатів на:  облаштування пожежною сигналізацією Виноградівського будинку інтернату,  реалізацію інших протипожежних заходів у всіх установах; реалізацію проектів з теплосанації в Баштанському, Новосвітлівському, Миколаївському та Баратівському будинках-інтернатах, проведення реконструкцій,  капітальних  та поточних ремонтів будівель та споруд  будинків-інтернатів; здійснити перевірки та посилити контроль за організацією діяльності будинків-інтернатів, належною підготовкою до роботи в осінньо-зимовий період 2017/2018 року; забезпечити контроль за цільовим використанням бюджетних коштів та державного майна в будинках-інтернатах; забезпечити неухильне виконання санітарно-гігієнічних норм утримання підопічних, вимог охорони праці, протипожежної безпеки в будинках-інтернатах; забезпечити покращення якості надання послуг підопічним відповідно до Держаних стандартів, зокрема  реабілітаційних послуг підопічним з інвалідністю в будинках-інтернатах; забезпечити стовідсоткове виконання натуральних добових норм харчування підопічних згідно чинного законодавства в будинках-інтернатах та затвердити план роботи  наглядової ради при облдержадміністрації на ІУ квартал 2017 року.

 
Мінсоцполітики: Уряд вдосконалив програму житлових субсидій

picУряд відреагував на запити суспільства і вніс зміни до програми житлових субсидій. Соціальний стан громадян адаптовано до дати призначення субсидії та наближено соціальні нормативи газу до реального споживання послуги. Про це повідомляє Міністр соціальної політики України Андрій Рева.
За його словами, на урядову гарячу лінію «15-45» та інформаційно-роз’яснювальний майданчик Teplo.gov.ua надходило чимало зауважень від громадян, мовляв, чому рахують мої минулорічні доходи, коли зараз я не працюю, чи отримую меншу заробітну плату.
«Це об’єктивно. Бо громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду.  Тому Уряд пішов назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії», - наголосив Андрій Рева.
Крім того, у травні-червні цього року виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період, бо фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал цього року. Особливо помітно це було у великих містах. Уряд врахував і цей аргумент.
Відтак, на новий опалювальний сезон 2017/18рр. – з 1 жовтня 2017р -  при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року - за III і IV квартал 2017 року.
Також, Уряд наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання цих послуг.
«Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки низьким. А там де він є, статистика каже, що соціальні нормативи є завищеним - сім'я стільки не споживає. То чому повинна платити за нормативами? Уряд проаналізував ситуацію і наблизив соціальні норматив газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання послуги», - каже міністр.  
Крім того, за такими нормами формуватимуться рахунки для тих сімей, в яких немає лічильників на газ, та які не є субсидіантами. Такі люди платитимуть менше. Рішенням Урядом внесено зміни і до Постанови КМУ №203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників».
З 1 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:
•     на газову плиту (приготування їжі)  - 3,3 м3 на особу
•     на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу
•     на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу
Нагадаємо, через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювати громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2016-2017рр) «переплатила» по субсидіях більш як 8,2 млрд. гривень.

 
Актуальні питання щодо права працівника на соціальну відпустку

picПраво працівників на відпочинок шляхом надання їм відпустки закріплено у статті 45 Конституції України.
Державні гарантії та відносини, пов'язані з відпусткою, регулюються Законом України «Про відпустки», Кодексом законів про працю України, іншими законами та нормативно-правовими актами України.
Саме про це йшлося сьогодні, 17 серпня 2017р., на телеканалі «Миколаїв» у програмі «Це Вас хвилює», гостею якої була заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієва О.Р.
На початку передачі Оксана Русланівна зазначила, що право на відпустки мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Отже право на відпустку мають також сезонні і тимчасові працівники.
Іноземні громадяни та особи без громадянства, які працюють в Україні, мають право на відпустки нарівні з громадянами України.
Право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади).
Не мають право на відпустку громадяни, які працюють за договорами підряду, що належать до договорів цивільно-правового характеру.
Соціальні відпустки є одним із видів відпусток (про них вказано у статті 4 ЗУ «Про відпустки»).  До соціальних відпусток  відносяться: відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами; відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; відпустка у зв'язку з усиновленням дитини; додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи.
Тривалість відпусток розраховується в календарних днях, святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи, не враховуються.
Всі види соціальних відпусток надаються сумісникам одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.
Також під час передачі були дані роз’яснення на такі питання як тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами; які особливості надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; які додаткові відпустки надаються працівникам, які мають дітей; які документи жінка повинна надати роботодавцю до заяви для отримання відпустки на дітей; чи несе роботодавець відповідальність за ненадання соціальної відпустки.

 
За якістю впровадження і надання інклюзивної освіти Миколаївщина - друга в Україні!

15 серпня 2017р. відбулась селекторна нарада під керівництвом Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана щодо впровадження і надання інклюзивної освіти, в якій взяла участь в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Любов Бєлкіна.
На Миколаївщині безперервний доступ до шкіл та навчальних закладів забезпечено на 98%. Більшість шкіл обладнані пандусами, відбувається підвіз дітей.
У 8 школах та обласній психолого-медико-педагогічній консультації обладнано внутрішні туалети для дітей на візках, а у трьох спеціалізованих навчальних закладах області облаштовуються підйомники.
В області функціонують спецкласи для навчання дітей із затримкою психічного розвитку у 9 загальноосвітніх навчальних закладах, у тому числі у 2 школах-інтернатах.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 66

Увага!

Оголошується проведення конкурсу із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг

Детальніше...

pic

Детальніше...

Оголошення про проведення громадського обговорення

детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.

sex resim seks resim porno resim Nice servis nice bariyer mantar bariyer epoksi zemin köşe koltuk yükleme rampası bft türkiye bahçe kapısı motoru nice türkiye nice bft kapı motoru kepenk tamiri Dış cephe mantolama pergola köşe koltuk escort eskişehir taksim escort mecidiyeköy escort ankara escort istanbul escort bayan ankara escort bursa eve gelen escort Ankara escort kocaeli escort ankara escort ataköy escort bakırköy escort bayan halkalı escort bayan kartal escort ankara escort Kurtköy Escort avcılar escort avcılar escort bursa escort antalya escort Ataşehir escort bahçeşehir escort bayan ankara escort escort ankara ankara escort nice türkiye nice türkiye nice türkiye bariyer tamiri bft türkiye bft türkiye bahçe kapısı motoru garaj kapısı motoru mantar bariyer bariyer sistemleri kollu bariyer otomatik kapı nice türkiye bft türkiye nice türkiye kartal escort pendik escort Bostancı escort tuzla escort ümraniye escort ataşehir escort kartal escort kurtköy escort maltepe escort ataşehir escort ümraniye escort pendik escort bayan kartal escort avcılar escort halkalı escort şişli escort şirinevler escort escort bayan istanbul escort maltepe escort pendik escort alanya escort bostancı escort alanya escort bayan kartal escort