Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

Відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

тня 2018 року в кризовому центрі Головного управління ДСНС України у Миколаївській області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Валентина Гайдаржи відбулось позапланове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, в якому взяв участь головний спеціаліст відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сергій Черепахін.
Під час засідання розглянуто 3 основних питання, серед яких: проведення позапланових перевірок дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки в місцях з масовим перебуванням людей; запобігання та протидії пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2018 року; результати технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту на території Миколаївської області та їх готовність.
Також, під час розгляду засідання акцентовано увагу на необхідності активізації роботи по забезпеченню пожежної безпеки на об’єктах з масовим перебування людей, надано доручення по створенню робочих груп для проведення перевірок зазначених об’єктів в районах, містах обласного значення, об’єднаних територіальних громадах та щомісяця на нарадах, засіданнях райдержадміністрацій, міськвиконкомів, сесіях рад розглядати питання по результатам їх роботи.

 
На радіоканалі «92-FM» обговорювали питання охорони праці

picЗ метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань щодо безпеки праці та забезпечення усіх необхідних передумов для реалізації конституційних прав громадян з питань охорони праці Указом Президента України від 18 серпня 2006 року в нашій державі офіційно встановлено День охорони праці.
Саме про це говорили 5 квітня 2018р. на радіоканалі «92-FM» під час програми «Діалоги», в якій взяв участь головний спеціаліст відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Черепахін С.В.
На початку передачі Сергій Вікторович повідомив, що щорічно в багатьох країнах світу 28 квітня відзначається День пам’яті загиблих на виробництві. З пропозицією встановлення цього Дня виступив Канадський конгрес профспілок.
Традиційно за кілька днів до цієї дати за участю представників Фонду соціального страхування, профспілок, представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування проводиться тиждень охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці.  
Під час Тижня охорони праці організовується шанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві, відвідуються сім’ї потерпілих на виробництві.
З метою поліпшення охорони праці на виробництві протягом 2017 року на засіданнях районних (міських) координаційних комітетів з питань безпечної життєдіяльності населення, колегіях, семінарах і нарадах розглянуті 692 питання з охорони праці, заслухано звіти керівників підприємств, установ і організацій, де відбулося зростання виробничого травматизму, прийнято відповідні рішення з розглянутих питань та надано доручення визначеним виконавцям, забезпечено контроль за їх виконанням.
Спеціалістами управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад прийнято участь у проведенні відвідувань з метою надання консультативної допомоги щодо виконання вимог законодавства з охорони праці на 985 підприємствах області, в результаті яких надано понад 3945 рекомендацій щодо усунення порушень нормативних актів з охорони праці.
Черепахін С.В. також зазначив, що за 2018 рік на підприємствах, установах та організаціях області зареєстровано 79 страхових нещасних випадків (у порівнянні з 2017 роком – 84), в яких постраждало на виробництві 79 осіб (за 2017 рік – 88 осіб).
Серед травмованих: чоловіків – 54 (68% від загальної кількості травмованих); жінок  –  25 (32% від загальної кількості травмованих). За віком найвищий рівень виробничого травматизму спостерігається серед працівників віком від 46 до           60 років (34 особи, в тому числі 1 – зі смертельним наслідком), що складає 43% від загальної кількості травмованих по області в 2017 році.
За стажем роботи найвищий рівень виробничого травматизму спостерігається: за загальним стажем - серед працівників, які працюють більше 30 років - 23 особи (29% від загальної кількості травмованих по області в 2017 році);  за стажем роботи за професією - серед працівників, які працюють від 1 до 3 років - 25 осіб (32% від загальної кількості травмованих по області в 2017 році).

 
В департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації підвели підсумки роботи у 2017 році та визначили пріоритетні напрямки діяльності на 2018 рік

4 квітня 2018 року під головуванням в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіної Л.П. відбулося розширене засідання колегії департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, на якому підвели підсумки роботи органів та установ соціального захисту населення області у 2017 році, визначили пріоритетні напрямки діяльності на 2018 рік, зазначили про взаємодію установ соціального захисту населення з об’єднаними територіальними громадами Миколаївської області з питань соціального захисту населення на території об’єднаних територіальних громад, та визначили найкращі установи соціального захисту населення Миколаївської області за підсумками роботи у 2017 році. На колегії були присутні: радник голови облдержадміністрації з питань соціального захисту населення Шевченко Є.В.; члени колегії департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації; заступники голів райдержадміністрацій; начальники управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад; директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг); директори будинків-інтернатів; директори центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області; директор Миколаївського обласного центру соціально – психологічної допомоги; директор Миколаївського обласного центру ресоціалізації наркозалежної молоді; голови об’єднаних територіальних громад; представники громадських організацій.

Відкриваючи засідання Любов Бєлкіна зауважила, що один з основних напрямків роботи працівників соціальної сфери - наближення соціального захисту до людей, забезпечення адресності в наданні соціальних послуг і допомог, координація діяльності всіх місцевих служб, забезпечення оперативності і якості їх роботи. Над вирішенням поставлених завдань і працювала система соціального захисту Миколаївської області.

На колегії також розглянуто питання взаємодії установ соціального захисту населення з об’єднаними територіальними громадами Миколаївської області з питань соціального захисту населення на території об’єднаних територіальних громад, та наголошено, що в умовах децентралізації влади та створення об’єднаних територіальних громад важливе місце займає питання збереження належного рівня соціального захисту населення в утворених громадах. Передати фінансові повноваження і дати можливість вирішувати низку питань на місцях – основна мета процесу децентралізації. Реформування відбувається практично в усіх галузях, не є виключенням і сфера соціального захисту населення та надання соціальних послуг.

На засіданні колегії також було заслухано начальника управління соціального захисту населення Вітовського району Кулик І.В. та головного спеціаліста відділу культури, соціального захисту, захисту дітей та роботи з сім’ями Шевченківської об’єднаної територіальної громади Чмельову Л.В.

За підсумками роботи 2017 року нагороджено найкращі установи соціального захисту населення. Диплом та відзнаку департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації вручено: управлінню соціального захисту населення Єланецької райдержадміністрації; територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Баштанського району; Баштанському психоневрологічному інтернату; Врадіївському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Закриваючи засідання в.о. директора департаменту Л.Бєлкіна підвела підсумки, зазначивши: «Завдяки злагодженій роботі ми зможемо відбудувати щасливу державу, де кожен громадянин буде відчувати себе соціально захищеним».

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Організація роботи з попередження насильства в сім’ї»

3 квітня 2018 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар «Організація роботи з попередження насильства в сім’ї» за участю спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій мали змогу прослухати такі питання як: організація роботи з попередження домашнього насильства та порядок взаємодії у даному напрямку з іншими органами та установами; застосування Моніторингової карти «Стан справ щодо захисту, надання допомоги та реабілітації постраждалих від насильства за ознакою статі»; надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або від насильства за ознакою статі; впровадження корекційних програм у Миколаївській області; сутність насильства та домашнього насильства, види насильства та дії, які слід вважати насильством, цикл насильства, наслідки насильства, дестигматизація; програма та зміст групової корекційно-реабілітаційної роботи з дівчатами, які пережили насильство або належать до групи ризику.

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Пенсійне забезпечення в Україні»

29 березня 2018 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар «Пенсійне забезпечення в Україні» за участю спеціалістів з нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України, управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій мали змогу прослухати такі питання як: умови призначення пенсії по інвалідності; порядок виплати пенсій; встановлення статусу відповідно до закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту»; пенсія у зв’язку з втратою годувальника в солідарній системі; призначення пенсій відповідно до Закону України «Про державну службу».

 
Кабінет Міністрів розробив механізм забезпечення житлом учасників бойових дій на території інших держав та членів їх сімей

picПрийнята Урядом 28 березня постанова Кабінету Міністрів України „Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які, брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їхніх сімей ” приведена у відповідність до норм Закону України „Про Державний бюджет України на  2018 рік” в частині назви бюджетної програми.
Вона дозволить забезпечити житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їхніх сімей, шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.
Зазначене рішення сприятиме відновленню соціальної справедливості і забезпеченню належного рівня соціального захисту цих осіб.

 
Уряд удосконалив механізм забезпечення житлом захисників України та членів їх сімей

picКабінет міністрів України на своєму засіданні 28 березня прийняв постанову „Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей”.
Вказана постанова приведена у відповідність до норм Закону України „Про Державний бюджет України на  2018 рік” в частині назви бюджетної програми, а також спрощує механізм нарахування та отримання грошової компенсації сім’ями загиблих осіб та особам з інвалідністю І–ІІ групи.
Це сприятиме відновленню соціальної справедливості та забезпеченню належного рівня соціального захисту цих осіб.

 
На Миколаївщині контролюють дотримання прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання

27 березня 2018 року відбулось засідання спостережної комісії при облдержадміністрації, яка здійснює громадський контроль за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, в якому взяли участь члени комісії, та запрошення особи:  заступник начальника  Ольшанської  виправної колонії №53 – Явкін В.В., начальник Миколаївського районного сектору Миколаївського міського відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації - Теплов В.Л., заступник начальника державної установи «Миколаївський слідчий ізолятор» - Дрозд М.П., в.о. начальника Центрального районного сектору Миколаївського міського відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації – Ткаченко І.М., регіональний координатор по адвокації з ВІЛ\СНІДу, туберкульозу та гепатиту в пенітенціарній системі  Миколаївської  області  - Добридник Т.В.
Під час засідання розглянуто питання: про стан роботи щодо правової освіти, трудової  зайнятості  засуджених та соціально-виховної роботи  в  Ольшанській виправній установі №53 та державній установі «Миколаївський слідчий ізолятор», про стан роботи служб пробації Миколаївського районного сектору Миколаївського міського відділу з питань пробації та Центрального районного сектору Миколаївського міського відділу з питань пробації, про проект «Заради життя», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та можливості створення при спостережній комісії при облдержадміністрації робочої групи з питань охорони здоров’я у виправних установах Миколаївської області.
За результатами засідання спостережної комісії прийнято відповідні постанови з дорученнями.

 
На радіоканалі ««92-FM» говорили про порядок забезпечення санаторно – курортним лікуванням різних категорій населення

picОргани соціального захисту населення забезпечують санаторно-курортними путівками певні категорії населення. Який порядок забезпечення та які категорії забезпечуються путівками органами соціального захисту населення?
Саме про це говорили 22 березня 2018р. на радіоканалі «92-FM» під час програми «Діалоги», в яких взяла участь начальник відділу по роботі з інвалідами та ветеранами управління соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Жеванова Н.А.
На початку передачі, Надія Андріївна зазначила, що санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів органами соціального захисту населення забезпечуються ветерани війни та особи з інвалідністю відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
Особи з інвалідністю повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в органах соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування.
Для взяття на облік на одержання санаторно-курортної путівки необхідно подати до управління соціального захисту населення заяву та  медичну  довідку  лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення пільгової категорії.
Відповідно до затверджених змін особи з інвалідністю повинні після закінчення строку дії медичної довідки, але не рідше ніж один раз на три роки, подавати нову медичну довідку. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, знімається з обліку.
Жеванова Н.А. наголосила, що протягом 2017 року оздоровлено 195 ветеранів війни, 362 особи з інвалідністю та 7 супроводжуючих осіб на суму 2924,9 тис. грн.
З 2015 року органи соціального захисту населення забезпечують санаторно-курортними путівками учасників АТО.
З березня 2018 року внесені зміни до законодавства щодо забезпечення путівками зазначеної категорії.
Встановленим Порядком визначається механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у закладах, розміщених на території України, осіб, яким надано статус: постраждалого учасника Революції Гідності, учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни .
Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.
2017 року структурними підрозділами з питань соціального захисту населення укладено 233 угоди з надання санаторно-курортних послуг учасникам АТО на суму 1429,2 тис. грн.
Також за рахунок коштів обласного бюджету  на виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період  до 2020 року передбачено оздоровлення та відпочинку на базах відпочинку, санаторно-курортних закладах учасників антитерористичної операції на сході України та членів їх сімей.
2017 року оздоровлено 897 осіб на загальну суму 2651,9 тис. грн. На 2018 рік передбачено кошти у сумі 3500,0 тис. грн.

 
На телеканалі «Так – ТВ» говорили про надання соціальних послуг

picСьогодні дуже важливо своєчасно підтримати людину, обов’язково допомогти. Для надання соціальних послуг діють державні установи, громадські організації та фонди. До кого звернутися, які послуги та допомогу можливо в них отримати.
Саме про це говорили 21 березня 2018р. на телеканалі «Так – ТВ» під час програми «Відкрита студія», в яких взяла участь заступник начальника управління, начальник відділу організації та надання соціальних послуг управління соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Кірова О.Б.
На початку передач Олена Борисівна, повідомила, що останні роки стали роками впровадження реформи системи соціального захисту на місцевому рівні. Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) працюють над впровадженням Державних стандартів надання послуг, зокрема денного догляду, догляду вдома, консультування, представництва інтересів тощо.
Плануємо роботу по залученню недержавного сектора до надання соціальних послуг, зокрема бездомним особам через соціальне замовлення (м. Миколаїв).
Робота буде проводитись у співпраці з громадськими організаціями та фондами із застосуванням сучасних технологій інформування.
Кірова О.Б. зазначила, що в області діє 23 територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та 3 центри соціального обслуговування (центр соціального обслуговування населення Новоодеського району, центр надання соціальних послуг Веселинівської селищної ради ОТГ, а також Олександрівської селищної ради), 10 будинків-інтернатів системи соціального захисту населення, з них 2 геріатричного та 8 психоневрологічного профілів, в т.ч. 1 дитячий, 11 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, заклади для бездомних осіб (центр обліку та центр реінтеграції)
В області, згідно з графіком, проводяться щорічні та додаткові обстеження умов проживання окремих категорій населення, з метою виявлення та задоволення іх потреб у соціальних послугах та соціальному обслуговуванні.
Здійснюється аналіз виявлення потреб, відповідно до наказу Мінсоцполітики України від 20.01.2014 № 28 «Про затвердження Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.02.2014 №253/25030. Результатом є розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 21.06.2017 № 223-р «Про затвердження плану заходів на 2017-2022 роки щодо розвитку та оптимізації надання соціальних послуг відповідно до виявлених потреб населення в рамках реформування системи соціальних послуг», заходи є основою місцевих програм соціального захисту населення. У 112 відділеннях центрів надаються соціальні послуги.
Олена Борисівна розповіла про можливість отримання соціальних послуг догляду дома та зазначила, що за бажанням осіб, які потребують соціального обслуговування в домашніх умовах соціальні послуги їм можуть надаватись безпосередньо фізичними особами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558. Виплата призначається непрацюючим особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).
Також, Кірова О.Б. звернула увагу на тому, якщо людині недостатньо послуги вдома, їй пропонується послуга стаціонарного догляду.
На цей час в будинках – інтернатах та стаціонарних відділеннях територіальних центрів проживає 1854 осіб, для яких створено належні умови для побутового, медичного обслуговування, проводиться робота щодо організації дозвілля.
Кірова О.Б. розповіла також про надання соціальних послуг в умовах децентралізації, та порадила слухачам, для отримання соціальних послуг звертатись до управлінь соціального захисту населення, сільських (селищних) рад об’єднаних територіальних громад.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 80

Увага!

Новий сайт департаменту

(у тестовому режимі)

dszn.mk.gov.ua

Увага! Конкурс на надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції

Детальніше...

_________________

Проект про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати для оплати проїзду на 2018 рік

Переглянути...

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

Проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення “Турбота” на період до 2020 року”

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

До уваги жителів Миколаївської області!
21 червня 2018 року,
з 10:00 до 11:00 відбудеться телефонна «гаряча лінія» за тематикою:
«Державні гарантії та соціальний захист при безробітті»
(До дня захисту дітей)
Телефон «гарячої лінії»
37- 11-33

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.