Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

У 2018 році Міністерству соціальної політики передбачено 1 312 470,3 тис. грн на виплату ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань щорічної разової грошової допомоги до 5 травня

Виплата зазначеної допомоги в поточному році проводиться в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 170 „Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і „Про жертви нацистських переслідувань”:
особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи – 3 685 гривень;
II групи – 3 265 гривень;
III групи – 2 845 гривень;
учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;
особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 685 гривень;
членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;
учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.
Станом на 27.04.2018 виплата допомоги триває. Районними управліннями соціального захисту населення на поштові відділення та банківські установи ветеранам і жертвам нацистських переслідувань перераховано 98% коштів відносно отриманих районними органами соціального захисту населення

 
Переважній більшості субсидіантів допомога буде перепризначена автоматично, приблизно 15% мають прийти і переоформити субсидії на наступний опалювальний сезон

Переважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - загалом це приблизно 80-85% нинішніх субсидіантів - як і раніше державна допомога буде перепризначена  в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту. Натомість у зв’язку з введенням нових правил близько 15% громадян потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії. Про це повідомив директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
«Усі, хто потребує допомоги від держави, будуть і далі її отримувати. Переважній більшості громадян субсидії на наступний опалювальний сезон будуть перепризначені автоматично, - сказав Віталій Музиченко. – Звернутися до органів соцзахисту треба лише окремим категоріям громадян, які підпадають під нові критерії, які запроваджені для підчищення адресності субсидій і запобігання поширених зловживань. Приміром, сім’я купила автомобіль віком менше 5 років. До останнього часу така покупка не була критерієм для призначення чи скасування субсидії. Тепер треба внести це в декларацію і подати до органів соціального захисту нову заяву».
Чиновник пояснив, що за попередніми розрахунками кількість людей, яким може знадобитися звернення до органів соцзахисту становить приблизно 15-20%. «Цим людям просто треба звернутися до органів соцзахисту і подати пакет документів – заяву та декларацію - аби визначити право на субсидію. Тим, у кого статки не змінюються, які нічого не купували і у складі сімей немає працездатних осіб, які декларують відсутність доходу, – право на субсидію зберігається автоматично. Їм звертатися до органів соцзахисту, повторюю, непотрібно. Ми захищатимемо і далі тих, хто потребує допомоги. Але держава не буде платити за тих, хто має приховані статки або працює в тіньовому секторі. Це порушення принципів соціальної справедливості», - зазначив Віталій Музиченко.
Він також нагадав, що згідно урядового доручення, обласні державні адміністрації мають провести роз’яснювальну роботу серед жителів своїх областей – аби не створювати зайвий ажіотаж.

 
Кому в травні повторно потрібно подати документи на переоформлення субсидії?

З 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. При цьому вводяться такі механізми, при яких багаті люди більше не зможуть паразитувати за кошт всіх платників податків.
Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер  це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.
Преважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - загалом це приблизно 80-85% нинішніх субсидіантів - як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту.
Натомість у зв’язку з введенням нових правил близько 15% громадян потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії. Отже, повторно - Заяву і Декларацію - потрібно буде подати:
* Орендарям житла
* Внутрішньо переміщеним особам
* Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб
* Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати
* Тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.
* Тим сім’ям, які саном на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

 
В департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації відбулась нарада з директорами будинків-інтернатів

27 квітня 2018р. у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації відбулась семінар - нарада з директорам будинків-інтернатів системи соціального захисту населення, під час якої розглянуто питання щодо роботи інтернат них установ з урахуванням змін внесених до Типових положень про психоневрологічні та дитячі будинки – інтернати, захисту прав осіб з інвалідністю, реформування інтернатних установ.
Зараз в області, як і по всій Україні проводиться реформування інтернатних установ, розвиток соціальних послуг за місцем проживання осіб які їх потребують.
На цей час в будинках - інтернатах проводиться робота по створенню інноваційних відділень, зокрема відділеннь денного догляду, паліативного/хоспісного догляду, молодіжного відділення, підтриманого проживання, можливість транзитного перебування, відповідно до потреб підопічних кожної установи.

 
На Миколаївщині обговорили питання про підготовку та проведення оздоровчої кампанії

27 квітня 2018 року відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту, в якій взяла участь директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Єльчієва О.Р.
Одним з питань, яке розглядалося на засіданні постійної комісії було питання підготовки та проведення оздоровчої кампанії відповідно до обласної Програми відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївської області на 2014-2018 роки (департаменту соціального захисту населення на закупівлю послуг з оздоровлення дітей виділено 5,8 млн. грн.).
Депутати акцентували увагу на вжитті заходів пожежної безпеки у дитячих оздоровчих закладах під час оздоровлення, звернули увагу на напрями фінансування та суму коштів, яка іде на утримання дитячих оздоровчих  центрів «Орлятко» та дитячого оздоровчого закладу «Вітрила» Миколаївської обласної ради.

 
Відбувся виїзний прийом в Веселинівському районі

26 квітня 2018 року відбувся виїзний прийом директора департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації  Єльчієвої О.Р. для жителів Веселинівського району, під час якого при Веселинівській районній державній адміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні питання соціального захисту населення».
На засідання круглого столу запрошені керівники установ соціального захисту населення, начальники відділів, завідувачі секторами, представники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальні працівники територіального центру надання соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Веселинівської селищної ради.
Начальник управління соціального захисту населення Веселинівської райдержадміністрації розповіла про актуальні питання соціального захисту населення та наголосила, що над вирішенням поставлених завдань і працює система соціального захисту Веселинівського району
Відповідно до чинного законодавства забезпечено обґрунтоване та адресне призначення і перерахунки субсидій на житлово-комунальні послуги 3489 сім’ям на суму 10501,1 тис. грн.
Впродовж 1 кварталу 2018 р. управлінням соціального захисту населення забезпечено виплату соціальних допомог 2120 отримувачам на загальну суму 12214,4 тис. грн.
По району в Єдиний державний автоматизований реєстр включено інформацію про 11781 пільговика, яким надаються пільги відповідно до чинного законодавства.
На обліку в управлінні перебуває 69 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі – 23 дитини.
Внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку - 78 осіб, із них дітей -24, пенсіонерів -15, інвалідів - 11, осіб працездатного віку - 28.
З початку 2018 року виплачено щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів АТО в розмірі 87,8 тис. грн.
Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієва О.Р. зауважила, що один з основних напрямків роботи працівників соціальної сфери – наближення соціального захисту до людей, забезпечення адресності в наданні соціальних послуг і допомог, координація діяльності всіх місцевих служб, забезпечення оперативності і якості їх роботи. Також вона окремо наголосила на необхідності тісного взаємозв’язку з проблемних питань центру надання соціальних послуг Веселинівської ОТГ з районними установами соціального захисту населення, забезпечення якісного та своєчасного надання соціальних послуг жителям громади.
По завершенню круглого столу учасникам надано роз’яснення та запрошено до участі в семінарах, які проводить департамент соціального захисту населення облдержадміністрації для підвищення професійного рівня.
Також керівники установ соціального захисту населення відвідали відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру  соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів Веселинівської об’єднаної територіальної громади, яке знаходиться при центральній районній лікарні Веселинівського району, під час яких поспілкувалися з працівниками цих відділень, вчителем - реабілітологом, та ознайомилися з їх роботою. Окрема увага була приділена спілкуванню з підопічними цих відділень.

 
На Миколаївщині відбувся мітинг-реквієм з нагоди 32 –ї річниці з дня Чорнобильської трагедії

Сьогодні, 26 квітня, трагічна дата для усього українського народу. У Миколаєві до річниці аварії на Чорнобильській АЕС відбувся мітинг-реквієм, у якому взяли участь керівник апарату Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, перший заступник міського голови Володимир Криленко, директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва та заступник директора департаменту – начальник управління соціальних гарантій і компенсацій департаменту соціального захисту населення  Миколаївської облдержадміністрації Таміла Сербульова.
На мітинг прийшло понад 300 чоловік, серед яких були представники духовенства, рятувальники, ліквідатори аварії, а також їх родичі та близькі з портретами загиблих у руках, студентство та небайдужі миколаївці тримали плакати та малюнки наслідків аварії.
Пам'ять всіх загиблих внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС вшанували хвилиною мовчання, після чого священнослужителі Миколаївської єпархії Української православної церкви відслужили молебень в пам'ять про загиблих.
«Держава завжди віддавала належне ліквідаторам Чорнобильської аварії. Сьогодні, на жаль, ситуація складна. Того боргу, який ми всі повинні чорнобильським ліквідаторам, в повній мірі ми поки не віддаємо. Я маю на увазі всіх - від верхніх ешелонів влади до місцевої. Це треба виправити і домогтися того, щоб були повністю змінені норми законодавства і пільги були повернуті. Ми будемо все для цього робити. Я думаю, що міська та обласна ради, представники влади на місцях будуть цього досягати», - сказав керівник апарату Миколаївської ОДА, екс-мер Юрій Гранатуров.
Під час пісні про трагедію в небо випустили десятки голубів – символ миру. А по завершенні скорботного заходу всім присутнім була дана можливість покласти до монумента вінки і квіти.

 
Про роботу наглядової ради

25 квітня 2018 року на базі Степівського дитячого будинку – інтернату відбулось виїзне засідання наглядової ради при облдержадміністрації за діяльністю інтернатних установ системи органів соціального захисту населення. У роботі наглядової ради взяли участь  радник голови Миколаївської обласної державної адміністрації - Шевченко Є.В., директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації - Єльчієва О.Р., члени  наглядової ради директор Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та  молоді  -  Янковська С.В., голова  Степівської  сільської  ради - Балабан Л.Г., голова  громадської  ради  Степівського дитячого будинку-інтернату - Слюсаренко М.О.
Під час засідання наглядової ради розглянуті питання щодо стану роботи Степівського дитячого будинку-інтернату в рамках реалізації 1-го етапу Національної стратегії реформування системи інстутиційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, проблемні питання в діяльності установи та шляхи їх вирішення; крім того, запрошенні особи доповіли про хід деінституціалізації дитячих інтернатних закладів  у Миколаївській області.
Присутні ознайомились з умовами проживання вихованців Степівського дитячого будинку-інтернату, у якому на цей час проживає 52 дитини з інвалідністю, у тому числі – 26 дітей-сиріт та дітей - позбавлених батьківського піклування.
Для вихованців закладу створено належні умови проживання. 2018 року на утримання установи з обласного бюджету виділено кошти у сумі 8 млн 046,6 тис.
Крім того, з початку року керівником інтернату залучено благодійну допомогу на суму 110,2 тис. грн.
Відповідно до індивідуальних програм реабілітації дітей здійснюється комплекс реабілітаційних заходів. Двічі на рік вихованців охоплено поглибленим медичним оглядом. Функціонують кабінети реабілітації.
На цей час визначаються заходи щодо реформування установи відповідно до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.
За результатами наглядової ради вирішено вивчити питання щодо створення на базі будинку-інтернату інноваційних відділень (груп) згідно з Типовим положенням про дитячий будинок-інтернат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 978: денного догляду, п'ятиденного стаціонарного догляду, транзитного перебування, підтриманого проживання, паліативного догляду для забезпечення можливості вихованцям перебувати в установі не тільки на цілодобовому утриманні, але й на денному, чим забезпечуватиметься виховання дітей у сім'ях, можливість тимчасового вибуття з установи на шість місяців (раніше – на два місяці), та інтегрування у місцеву громаду,  відповідно до чинного законодавства, забезпечити новий підхід до надання соціальних послуг шляхом укладання договору та забезпечити контроль за реформуванням інтернатних установ згідно з затвердженим облдержадміністрацією планом відповідно до термінів виконання, забезпечити складення та затвердження планів реорганізації кожної інтернатної установи.

 
Мінсоцполітики удосконалює роботу в напрямку соціального захисту ветеранів

picЗаступник Міністра соціальної політики України Наталка Федорович взяла участь в Міжнародній конференції „VEST: світові практики інтеграції ветеранів до мирного життя”, яка відбулася у період 24-25 квітня 2018 року в Клубі Кабінету Міністрів України. Зазначена конференція організована Комітетом Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, ГО „Юридична сотня”, ГО „Побратими” університетом Алабами, та COMBIN ARMS.
Наталка Федорович доповіла про проведену Міністерством соціальної політики роботу в реалізації державної політики у вирішенні питань соціального захисту ветеранів, у тому числі і учасників антитерористичної операції.
Обмінятись думками та поділитись новітніми підходами у сфері соціальної підтримки ветеранів приїхали провідні фахівці із США, Канади, Великобританії, Хорватії та низки інших країн. До дискусії долучились експерти НАТО та Світового Банку.
Повноцінне залучення України до міжнародних діалогів дало можливість знайти найоптимальніші шляхи вирішення питань, пов’язаних з переходом колишніх військовослужбовців у статус цивільних осіб та вдосконалення системи соціальної підтримки ветеранів.

 
Кабінет Міністрів привів Положення про Пенсійний фонд України у відповідність до чинного законодавства

pic25 квітня Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Положення про Пенсійний фонд України” з метою приведення Положення про Пенсійний фонд України у відповідність до вимог чинного законодавства.
Постановою визначено, що Пенсійний фонд України:
веде реєстр платників страхових внесків до солідарної системи пенсійного страхування (у складі Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування);
організовує обмін відомостями, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, який проводиться між органами Пенсійного фонду України та Державною фіскальною службою України.
Крім того, передбачено, що правління Пенсійного фонду України є правомочним приймати рішення, якщо на засіданні присутні не менше ніж половина членів його правління.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 82

Увага!

Сайт sotszahist.mk.ua з 1 серпня 2018 року припиняє своє функціонування!

Новий сайт департаменту

(знаходиться у режимі наповнення)

dszn.mk.gov.ua

Увага! Конкурс на надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції

Детальніше...

_________________

Проект про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати для оплати проїзду на 2018 рік

Переглянути...

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

Проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення “Турбота” на період до 2020 року”

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

До уваги жителів Миколаївської області!
21 червня 2018 року,
з 10:00 до 11:00 відбудеться телефонна «гаряча лінія» за тематикою:
«Державні гарантії та соціальний захист при безробітті»
(До дня захисту дітей)
Телефон «гарячої лінії»
37- 11-33

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.