Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

23.06.2017 при Миколаївській облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Кіндратіва відбулося засідання обласної тимчасової комісії з питань  погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
Участь у робочому засіданні взяли члени комісії та керівники підприємств, арбітражні керуючі підприємств на яких не забезпечена своєчасна виплата заробітної плати працівникам.
Про стан погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах області було заслухано:   
Логвінов М.Ю. – в.о. директора ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». За станом на  01.06.2017 року підприємство  має борги з виплати заробітної плати в сумі  –1244,9 тис.грн. Своєчасно не отримують заробітну плату 612 працівників підприємства. За даними в.о. директора в рахунок погашення боргу в червні 2017 виплачено 735,2 тис.грн., заробітна плата за травень 2017 року у сумі 2591,4 тис. грн. залишається не виплаченою(100 % від нарахованої.).  Решту заборгованості плануємо виплатити до кінця червня 2017 року.   
Про стягнення коштів через органи ДВС  для виплати заборгованості із заробітної плати ТОВ «Мостобудівельний загін №73» доповів Довгань Г.Г., заступник начальника управління, начальник відділу примусового виконання рішень управління ДВС в Миколаївській області.  На виконанні в органах ДВС  по ТОВ «Мостобудівельний загін №73» знаходяться  22 виконавчих документа на суму 692, 2 тис.грн про стягнення заборгованості по заробітній платі та іншим виплатам пов’язаним з трудовими правовідносинами. В  той час ТОВ «Мостобудівельний загін №73» має заборгованість з виплати заробітної плати  252 працівникам в сумі – 4332,3 тис.грн.
Про стан погашення заборгованості із заробітної плати в санаторії- профілакторії «Інгул»  заслухано директора підприємства Серебрякова Ю.В. Підприємство має заборгованість в сумі – 132,5 тис. грн. За інформацією Серебрякова Ю.В.  за станом на 22.06.2017 заробітна плата травня  2017 року у сумі 76,3 тис.грн. залишається невиплаченою , заборгованість із заробітної плати на підприємстві виникла у зв’язку з відсутністю відпочиваючих протягом січня – квітня 2017 року. Оздоровчий сезон розпочався із 15 травня 2017 року і від цього періоду розпочалося заключення договорів і надходження замовлень про надання оздоровчих послуг як від фізичних осіб, так і юридичних осіб. Також, санаторій - профілакторій «Інгул» виграв тендер на надання послуг по оздоровленню для ветеранів війни на 970, 0 тис. грн. з 1 серпня 2017 року. Перспективи погашення боргу: до кінця липня 2017 року плануємо повністю погасити заборгованість із заробітної плати.
Про стан погашення заборгованості із заробітної плати на комплексній дитячо-юнацькій  спортивній  школі заслухано Садовського О. В.– начальника відділу з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації. Заборгованість з виплати заробітної плати на комплексній дитячо-юнацькій  спортивній  школі складає   на  01.06.2017 – 155,3 тис.грн. Садовський  О. В. повідомив, що з 01.01.2016  ОДА припинено надання фінансової підтримки  зазначеній школі через значні порушення, в тому числі бюджетного законодавства (лист від 25.04.2017 № 04-336/1).
Голова Миколаївської обласної організації ФСТ «Україна»( засновник) надав лист до ДПСЗН ММР з роз’ясненнями, що організація  раніше отримувала фінансову підтримку від відділу з питань фізичної культури і спорту Миколаївської ОДА. Наразі, фінансова підтримка  з боку ОДА припинена, організація не має власних коштів та не збирає членських внесків, тому не має можливості  самостійно погасити заборгованість із заробітної плати працівникам школи.
За інформацією керуючого санацією кредитної спілки «Надія» Прохорова  В. С. заборгованість з виплати заробітної плати  15 працівникам  складає 311,2 тис.грн. В липні- серпні 2017 року плануємо частково погасити  заборгованість із заробітної плати у сумі 50,0 тис.грн.
На засідання комісії запрошувались:
Директор ТОВ «Мостобудівельний  загін № 73» Шайгородський Ю.П
Керівник  публічного  акціонерного  товариства «Зангас – НГС» Давидов О.Ф.
Керівники , арбітражні керуючі зазначених підприємств не з’явились на засідання комісії.   Сума боргу за станом на 01.06.2017 з  виплати заробітної плати на: ТОВ „Мостобудівельний  загін № 73”  - 4332,3 тис.грн.; публічному  акціонерному  товаристві «Зангас – НГС» – 403,2 тис. грн.(підприємство  не здійснює діяльність та є банкрутом.)
За результатами проведеного засідання комісії Віталій Кіндратів рекомендував керівникам підприємств забезпечити погашення заборгованості з виплати заробітної плати  до кінця року не менш ніж на 50% від обсягу заборгованості яка склалася на 01.01.2017, не допускати  виникнення та зростання заборгованості в подальшому. Доручив департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації направити листи керівникам підприємств які були відсутні на засіданні комісії про надання ними пояснень причини відсутності.

 
На Миколаївщині пройшла робоча нарада щодо організації роботи з питання здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю при облдержадміністрації.

У п’ятницю, 23 червня, в облдержадміністрації під керівництвом заступника голови облдержадміністрації  Віталія Кіндратіва відбулася робочу нараду щодо організації роботи з питання здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
Серед запрошених на нараду – представники управління Держпраці у Миколаївській області, департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації, головного управління Пенсійного фонду України у Миколаївській області,     Головного управління статистики у Миколаївській області, Головного управління Державної фіскальної служби  у Миколаївській області, Миколаївської обласної ради профспілок.
У ході засідання розглянуто питання щодо основних завдань та процедури здійснення державного контролю за додержанням  законодавства про працю управлінням Держпраці у Миколаївській області та її територіальними органами, виконавчими органами  міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295 та організацію обміну інформацією щодо відомостей, які містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю.

 
Шановні трудові мігранти!

Звертаємо Вашу увагу, що Кабінет Міністрів України видав розпорядження від 12 квітня 2017 року № 257-р «Про затвердження плану заходів щодо забезпечення реінтеграції в суспільство трудових мігрантів і членів їх сімей».               
Заходи направлені, зокрема, на сприяння працевлаштуванню трудових мігрантів і членів їх сімей після повернення в Україну з урахуванням рівня їх освіти, професійного досвіду, кваліфікації та потреб ринку праці.   А також на забезпечення соціального та правового захисту громадян України, які працюють за кордоном, зокрема шляхом активізації міжнародного співробітництва, укладення міжнародних договорів, що стосуються питань захисту прав трудових мігрантів.
У разі виникнення питань, які стосуються працевлаштування, дотримання трудового законодавства, соціального захисту Ви можете звернутися до департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації (вул. Воєнна, 1, тел. 55 00 85) та Миколаївського обласного центру зайнятості (вул. Нікольська, 68, тел. 37 13 31).
А також у разі виникнення скрутних ситуацій, Ви можете звернутися до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - 527 або 0 800 505 501.

 
Більше 200 демобілізованих учасників АТО з Миколаївської області скористаються правом на оздоровлення

Станом на 20 червня 208 демобілізованих учасників АТО та 328 членів їх сімей виявили бажання скористатися правом на оздоровлення та відпочинок, і вже подали відповідні документи до соціальних служб.
Так, з метою цільового використання коштів обласного бюджету, які виділені для оздоровлення та відпочинку демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, департаментом соціального захисту населення ОДА було проведено роботу по виявленню бажаючих серед зазначеної категорії осіб оздоровитися на базах відпочинку Миколаївської області.
Відповідно до заходів Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота», було затверджено Порядок організації оздоровлення та відпочинку на базах відпочинку, в санаторно-курортних закладах демо(білізованих учасників антитерористичної операції на сході України та членів їх сімей. Станом на 20 червня 2017 року, загальна сума на оздоровлення 536 осіб вищевказаних категорій складає 1 мільйон 608 тисяч гривень. Загалом же ж, згідно затвердженої Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» в обласному бюджеті передбачено 2 мільйони 700 тисяч гривень.
«Управліннями соціального захисту населення на даний час проводиться робота щодо укладання договорів з санаторно-курортними закладами та базами відпочинку. Початок оздоровлення заплановано на кінець червня-серпень відповідно до дат заїздів на базах відпочинку», - розповіла в.о. директора департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Любов Бєлкіна.
Також вона повідомила, що в усіх районах області надалі проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед демобілізованих учасників АТО щодо можливості організації їх оздоровлення та відпочинку разом з членами родин.
Отримати всю необхідну інформацію з приводу участі в зазначеній Комплексній програмі та оформити відповідні документи можна в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 
Мінсоцполітики: Урядом внесено зміни до механізму забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями

picКабінет Міністрів 21 червня вніс зміни до пункту 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями. Мінсоцполітики розробило відповідний проект акта на виконання норм Закону України від 06.04.2017 № 2008-VIII ,,Про внесення змін до статті 11-1 Закону України ,,Про гуманітарну допомогу” .
Прийнята постанова врегульовує питання безоплатного передання у власність особі з інвалідністю автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким вона була забезпечена через органи соціального захисту населення і користувалася більше ніж 10 років, а також передання таких автомобілів членам сім’ї чи спадкоємцям особи з інвалідністю.
Зокрема, визначено, що автомобілі передаватимуться у власність за рішенням місцевих органів влади. До внесення зазначених змін Порядком, як відомо, передбачалося, що заходи, пов’язані із переданням у власність автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, здійснюються за рішенням Мінсоцполітики.

 
На Миколаївщині відбулася координаційна рада з питань сім'ї і жінок

pic16 червня 2017 року в Миколаївській облдержадміністрації відбулася координаційна рада з питань сім'ї і жінок під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Кіндратіва, за участі в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіної Л.П., заступника директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сербульової Т.В., в.о. начальника відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми  головного управління Національної поліції в Миколаївській області Кіта Д.М., директора Миколаївського благодійного фонду «Любисток» Пархоменко М.П., директора Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Янковської С.В., кандидата політичних наук, доцента кафедри політичних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили Ярошенко В.М.  
Під час координаційної ради були розглянуті такі питання як: стан реалізації регіональної політики з протидії торгівлі людьми та впровадження Національного механізму взаємодії з протидії торгівлі людьми в частині виявлення та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми; роль фахівця із соціальної роботи у наданні соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах; реалізація програми змістовного дозвілля дітей віком від 6 до 14 років за місцем проживання «Діти нашого двору».
Як повідомила в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Любов Бєлкіна у Миколаївській області за станом на 01.01.2017 статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 12 особам. Протягом І півріччя 2017 року в області встановлено ще 2 статуси та по одній особі досі триває робота щодо встановлення статусу.
За 5 місяців 2017 року до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 4 факти кримінальних правопорушень за ознаками, передбаченими ст.149 КК України (торгівля людьми або інша незаконна угода проти людини).
За результатами засідання члени комітету вирішили доручити органам, уповноваженим здійснювати заходи з питань протидії торгівлі людьми (головному управлінню Національної поліції в Миколаївській області, відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми та Миколаївському благодійному фонду «Любисток») продовжити взаємодію членів робочої групи з питань протидії торгівлі людьми щодо виявлення потенційних жертв торгівлі людьми, постійно проводити профілактику та інформування населення щодо ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном та наслідків нелегальної трудової міграції, у тому числі торгівлі людьми, забезпечити в учбових закладах Міністерства освіти України проведення роз’яснювальних профілактичних бесід з особами, які становлять групу ризику; головам об’єднаних територіальних громад проводити інформаційні кампанії щодо попередження торгівлі людьми в об`єднаних територіальних громадах Миколаївської області; проводити роботу щодо виявлення в територіальних громадах Миколаївської області осіб, постраждалих від торгівлі людьми та надання їм соціальних послуг; провести навчання фахівців, які працюють з членами громади, по виявленню осіб, постраждалих від торгівлі людьми; директорам міських та районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечити проведення роз’яснювальної роботи під час формування об’єднаних територіальних громад щодо організації надання соціальних послуг особам та  сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах; керівникам вищих та середніх навчальних закладів, службам у справах дітей організувати по 10 мобільних груп для студентської молоді для забезпечення програми змістовного дозвілля підлітків за місцем проживання з метою зниження ризикованої поведінки дітей та їх патріотичного виховання.

 
Державна підтримка сімей з дітьми на контролі влади

picВ Миколаївській області діє система соціальної допомоги, яка включає в себе допомоги, які виплачуються з Державного бюджету України: це державна допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам, тимчасова допомога по догляду за інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу.
Державна допомога є гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної допомоги
Саме про це говорили сьогодні, 15 червня 2017 року, на радіоканалі «92-FM» в ході «гарячої лінії», в якій взяла участь головний спеціаліст відділу державної допомоги департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Мицо О.В.
Як повідомила Оксана Володимирівна за станом на 01.06.2017 року державну допомогу в області отримали 59104 отримувачів на загальну суму  394847,5тис. грн.
В ході зустрічі Оксана Володимирівна акцентувала увагу на тому, що Законом України від 07.02.2017 «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» внесено зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам». Відповідно до вказаного законодавчого акту діти померлого годувальника, у якого немає стажу для пенсії, мають право на державну соціальну допомогу. Ця допомога призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника.
Державна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державна соціальна допомога на догляд призначаються: особам, які досягли віку, встановленого статтею 1 цього Закону, - довічно; інвалідам - на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи; дитині померлого годувальника - до досягнення 18 років.
Розмір допомоги встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1312 грн.): на одну дитину померлого годувальника - 100 відсотків, на двох дітей - 120 відсотків, на трьох і більше дітей - 150  відсотків.
Також Мицо О.В. наголосила на умовах призначення допомоги на дітей одиноким матерям, на тому, як призначається тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, на умовах призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, на розмірах прожиткових мінімумів; розповіла про випадки, в яких необхідно звертатися за перерахунком державної допомоги тощо.

 
Професійна реабілітація осіб з особливими потребами сьогодні є однією з визначальних умов їх максимальної адаптації в суспільне життя.

picСаме про це говорили 8 червня 2017р., на радіоканалі «92-FM» в ході «гарячої лінії», в якій взяла участь начальник відділу по роботі з інвалідами та ветеранами департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Жеванова Н.А.
Як повідомила Надія Андріївна, в Україні діє мережа закладів професійної реабілітації осіб з інвалідністю, а саме: Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів, Вінницький міжрегіональний центр «Поділля», Всеукраїнський центр «Лютіж», Львівський міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів, Кам'янець-Подільский планово-економічний технікум-інтернат для інвалідів.
Обмеженням в прийомі на навчання осіб з інвалідністю є медичні показники, а також вимоги щодо професійної придатності. Протипоказаннями для прийому до Центру є стан здоров’я, фізичні й сенсорні вади, які унеможливлюють навчання.
Жеванова Н.А. повідомила також, що учасники антитерористичної операції мають можливість пройти навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації за рахунок коштів державного бюджету у вищих та професійно-технічних навчальних закладах, автошколах. Також на підприємствах та установах області, які мають ліцензії державного зразка на право здійснення діяльності, пов’язаної з наданням освітніх послуг у сфері позашкільної освіти.
Строк професійного навчання учасників АТО не може перевищувати 12 місяців, а підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення установлюється від 20 до 500 годин.
Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники АТО отримують посвідчення встановленого зразка.
2016 року нові професії отримали 152 учасника антитерористичної операції на загальну суму 516,7 тис. грн., проведено навчання водіїв автотранспортних засобів, операторів котельні, електрогазозварник.
На 2017 рік для організації навчання новим професіям учасників антитерористичної операції у Миколаївській області передбачено 1153,8 тис. грн.

 
Представники департаменту взяли участь у відеоселекторній нараді щодо реалізації рішень, спрямованих на підвищення мінімальної заробітної плати

pic15 червня заступник голови облдержадміністрації Віталій Кіндратів та в.о. директора департаменту Любов Бєлкіна взяли участь у відеоселекторній нараді під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка щодо забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати до 3200 грн та виконання постанови Кабінету Міністрів України щодо виплати громадянам невикористаних сум житлових субсидій.  Також у нараді взяли участь керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації.
У ході наради  учасників було поінформовано, що порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг централізованого опалення та теплопостачання, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- і електропостачання для індивідуального опалення регулюються постановою КМУ №534 від 23 серпня 2016 року.
Так, відповідно до існуючих норм, виникнення заборгованостей можливо лише в трьох випадках:
1. У разі споживання домогосподарством послуг понад встановлені соціальні норми;
2. Несплата рахунку за спожитий газ у травні 2017 року;
3. Наявна заборгованість на початок опалювального сезону, яка не сплачена отримувачем субсидії протягом опалювального періоду (така заборгованість субсидією не перекривається).
Одне з питань, яке підняли на нараді стало питання детінізації ринку праці. «Ті, хто порушують Закон, повинні відчути міру своєї відповідальності. Тому нагадую, що штраф за порушення трудового законодавства про працю передбачений у розмірі до 96 тисяч гривень, а за перешкоджання роботі інспектора штраф становить 320 тисяч гривень. При цьому не самоціль штрафувати заради надходжень від штрафів, але держава повинна забезпечувати дотримання законних прав працівників, пенсіонерів та надходжень фінансового ресурсу від підприємницької діяльності до територіальних громад», – наголосив міністр соціальної політики Андрій Рева.

 
Мінсоцполітики: Несплата обов’язкового платежу у разі наявності зекономленої субсидії не є підставою для нарахування боргу

picУ результаті перерахунку надавачами комунальних послуг невикористаних субсидій, який відбувся минулого місяця, платіжки за газ, електроенергію, воду та опалення з мінусом можливі лише у трьох випадках:
По-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з’явитися у тих людей, які за травень не  сплатити рахунки за комунальні послуги.
По-друге, сім’ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи повинні доплатити за фактично спожиту послугу.
По-третє, якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2016-2017рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.
Однак, якщо сім’я скористалася своїм законним правом і використала зекономлену у попередньому місяці субсидію у рахунок наступного комунального платежу, тобто скористалася так званою «переплатою» і не сплатила рахунок за опалення, водопостачання чи електроенергію, в тому числі обов’язковий платіж, це не може трактуватися постачальниками послуг як заборгованість з оплати комунальних послуг.
Відтак несплата обов’язкового платежу у разі наявності зекономленої субсидії не є підставою для нарахування субсидіантам боргів в результаті перерахунку невикористаних субсидій. Постачальники комунальних послуг не мають права «ігнорувати» переплату і вимагати в людей оплачувати послуги в повному обсязі, при цьому шантажуючи «відключити опалення» чи «відрізати газ».
Якщо сім’я своєчасно і в повному обсязі сплачувала свою обов’язкову частку платежу згідно з субсидією або скористалася зекономленою субсидією і не платила нічого, заборгованості після повернення до бюджету невикористаних субсидій не повинно виникнути.
У разі, якщо громадянам - одержувачам житлових субсидій надійшли платіжки із заборгованістю за тепло, газ чи електроенергію у разі використання цих енергоносіїв для опалення за минулий опалювальний період, крім трьох вищезгаданих випадків, постачальники житлово-комунальних послуг зобов’язані здійснити перерахунок платежів на користь субсидіантів (Постанова КМУ від 23.08.2016р. № 534).
Крім того, у сімей, яким субсидія надійшла із запізненням, обумовленим затримкою із звіркою інформації про склад сім’ї та тарифи в місті, кошти на рахунках залишаються  в повному обсязі. Такі громадяни мають право скористатися ними коли завгодно. Наприклад, якщо родина користується газом, то переплату можна використати у літні місяці або тримати її до зими; якщо централізоване опалення – кошти знаходитимуться на рахунку до наступного опалювального сезону.
До уваги субсидіантів! Якщо Вам нараховано борг і надавач послуги аргументує його як несплату обов’язкового платежу, а ви скористалися своїм законним правом і не платили, бо мали зекономлену субсидію, вимагайте помісячної роздруківки з такою інформацією: яка ваша соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично ви спожили, скільки сплатили, а скільки зекономили. На основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 62

Увага!

pic

Детальніше...

Оголошення про проведення громадського обговорення

детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошення!

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм «Безбар’єрна Миколаївщина» на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення „Турбота” на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.

sex resim seks resim porno resim Nice servis nice bariyer mantar bariyer epoksi zemin köşe koltuk yükleme rampası bft türkiye bahçe kapısı motoru nice türkiye evden eve nakliyat epoksi bft kapı motoru kepenk tamiri Dış cephe mantolama pergola maltepe escort pendik escort tuzla escort izmit escort kartal escort kurtkoy escort ankara escort bursa eve gelen escort ankara escort ankara escort bayan ankara escort kartal escort istanbul escort kurtkoy escort ümraniye escort ataşehir escort tuzla escort ümraniye escort Bahis