Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

На Миколаївщині обговорювали питання погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

24 квітня 2018 року під головуванням радника голови облдержадміністрації Шевченка Є.В. відбулось засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участі  директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієвої О.Р., в.о. директора департаменту праці та соціального захисту населення  Миколаївської міської ради Бондаренка С. М., начальника відділу з питань банкрутства головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Уварової Ю.С., членів комісії, керівників та арбітражних керуючих підприємств-боржників із виплати заробітної плати працівникам Миколаївської  області.
Під час засідання комісії розглянуто такі питання: про стан виплати заробітної плати та вжиті заходи і перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам товариства з обмеженою відповідальністю «Соляні», яке розташоване на території  м. Миколаєва; про роботу, проведену головним територіальним управлінням юстиції у Миколаївській області для ліквідації боргів із заробітної плати на підприємствах Миколаївської області, щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом; про стан виплати заборгованості із заробітної плати та вжиті заходи для скорочення і ліквідації боргів із заробітної плати на підприємствах Миколаївської області, щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
У ході засідання обласної тимчасової комісії було заслухано звіти керівника ТОВ «Соляні», ліквідаторів державного підприємства «Таврійське», публічного акціонерного товариства «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», ДСП «Миколаївська птахофабрика»ЗАТ «Аваль-Еталон»
За результатами засідання надані протокольні доручення про вжиття ефективних заходів з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках.

 
У Миколаєві керівництво міста зустрілося з ліквідаторами Чорнобильської катастрофи

24 квітня 2018 відбулася зустріч керівників міста з учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та представниками громадських організацій чорнобильців, в якій взяла участь директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Єльчієва.
У рамках зустрічі були порушені актуальні питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В Миколаївській області проживає 6487 осіб, що мають статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 2514 осіб - це безпосередні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Законодавством встановлені відповідні категорії потерпілих і передбачені пільги, компенсаційні виплати, доплати і посібники. Минулого року в Миколаївській області надано пільги та компенсації на загальну суму 11,8 млн. грн. без заборгованості. З початку 2018 року - на 2,7 млн. грн.
Вагомою підтримкою тих, хто зазнав значного ушкодження здоров'ю внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, є безоплатне лікування у стаціонарах, оздоровлення у санаторно-курортних закладах за рахунок коштів державного бюджету. 2017 року фактично скористались путівкою 88 постраждалих на загальну суму 454,8 тис. грн., а на 2018 рік області передбачено з державного бюджету 436,6 тис. грн. для оздоровлення у санаторіях України 64-ох громадян, які виявили таке бажання.
Щороку обласним бюджетом передбачаються видатки на виконання програми «Медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для придбання громадянами в аптечних закладах безкоштовних ліків за рецептами лікарів при амбулаторному лікуванні та для безкоштовного зубопротезування. У 2017 році  використано 1,6 млн. грн., в тому числі на ліки -1,2 млн. грн., на зубопротезування – 419,3 тис. грн., а на 2018 рік передбачено на цю мету 1818,1 тис. грн.
Обласною Комплексною програмою соціального захисту населення «Турбота» передбачено виплату щорічної одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії І та дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, за рахунок коштів обласного бюджету. У 2018 році розмір допомоги становить 1815 грн., затверджено на цю мету 606,3 тис. грн. В порівнянні з попереднім роком розмір допомоги збільшено на 10 %. У районах та містах області також заплановано надання постраждалим громадянам матеріальної допомоги за рахунок коштів місцевих бюджетів.  
По закінченню зустрічі присутніх було запрошено взяти участь у мітингу-реквієму з нагоди 32-х роковин Чорнобильської катастрофи, який відбудеться о 10.00 26.04.2018   у   сквері   біля   монументу   «Скорботний   Янгол   Чорнобиля» (м. Миколаїв, ріг пр. Миру і вул. Театральної).

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Надання пільг громадянам окремих категорій»

24 квітня 2018 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар «Надання пільг громадянам окремих категорій» за участю спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій та практичних занять мали змогу підвищити кваліфікацію з питань: надання пільг відповідно Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389; застосування державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування при наданні пільг. Окрема увага була приділена роз’ясненню щодо виплат разової грошової допомоги до 5 травня та монетизації пільг на проїзд.

 
В департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації пройшов І тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»

20 квітня 2018 року в департаменті соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року №1152 «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» (зі змінами), окремого доручення Голови національного агентства України з питань державної служби Ващенка К.О. від 23 лютого 2018 року, відповідно до наказу департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації від 02.02.2018 №26 «Про проведення першого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», та з метою зростання професіоналізму, відкритості державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців відбувся І тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», за результатами якого визначено переможця в номінації «Кращий керівник» - Орещак Світлану Миколаївну – начальника управління праці та зайнятості департаменту соціального  захисту населення Миколаївської ОДА.

 
На теленакалі «Так – ТВ» обговорювали питання охорони праці

picОдним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму. За 2017 рік на підприємствах, установах та організаціях  області зареєстровано 79 страхових нещасних випадків, в яких постраждало на виробництві 79 осіб, що на 9 осіб менше ніж 2016 року.
Саме про це говорили 17 квітня 2018р. на телеканалі «Так – ТВ» під час програми «Відкрита студія», в якій взяв участь головний спеціаліст відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Черепахін С.В.
На початку передачі Сергій Вікторович зазначив, що з 23 по 28 квітня проходить Тиждень охорони праці, мета якого - привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань з  безпеки праці та забезпечення усіх необхідних передумов для реалізації конституційних прав громадян з питань охорони праці.
В рамках підготовки до його відзначення організаційними комітетами в містах та районах області затверджується робочий план заходів та передбачається проведення комплексу заходів з питань охорони праці, на  підприємствах міста проходять семінари, конференції, виставки, круглі столи.
Також в цей час проводяться заходи щодо відзначення та заохочення працівників за сприяння культури охорони праці за підсумками відповідних оглядів-конкурсів та ініціативу у здійсненні заходів з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці.
З  метою поліпшення охорони праці на виробництві за перший квартал 2018 року проведено: 117 семінарів, 7 колегій в райдержадмінстраціях, 9 засідань координаційних комітетів з питань безпечної життєдіяльності населення, на яких  розглянуто  154  питання  з  охорони  праці, заслухано  звіти керівників підприємств, установ і організацій, де зріс виробничий травматизм, прийнято відповідні рішення з розглянутих питань та надано доручення визначеним виконавцям, забезпечено контроль за їх виконанням.
Спеціалістами управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій,  міських (міст обласного значення) рад прийнято участь у проведенні відвідувань з метою надання консультативної допомоги щодо виконання вимог законодавства з охорони праці на 244 підприємствах області, в результаті яких надано понад 1047 рекомендацій щодо усунення порушень нормативних актів з охорони праці.
По закінченню передачі Черепахін С.В. закликав всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для працівників, та належного оформлення трудових відносин згідно з вимогами чинного законодавства.

 
Надання послуг по перевезенню громадян з особливими потребами

Створення належних умов громадянам з особливими потребами, які пересуваються на візках або за допомогою милиць, та іншим маломобільним групам населення для їх гармонійної інтеграції в суспільстві та рівня належної мобільності з 2010 року запроваджена соціальна послуга по перевезенню таких осіб у межах міста спеціально обладнаним автотранспортом.
Послуга надається міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за заявками громадян, що потребують допомоги у відвіданні лікарняних закладів, МСЕК, Миколаївського експериментального державного протезно-ортопедичного підприємства, до організацій-надавачів послуг тощо.
Заявки  на обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями приймаються фахівцем у телефонному режимі не менш ніж за два дні до виїзду за вказаною адресою.
Для отримання даної послуги телефонуйте за номером 34-11-74. Для реєстрації заявки необхідно назвати свої прізвище, ім’я, по батькові, контактні дані та назву установи, до якої необхідно дістатися. Громадяни, що мають інвалідність, супроводжуються у поїздці членами родини. Автомобіль з спеціальним пристроєм подається в зазначений час за адресою проживання громадянина, рухається згідно затвердженого маршрутного листа до місця призначення та очікує там. По закінченню процедури або прийому в установі громадянина доставляють до місця проживання.  
Спецавтотранспортом у 2017 році скористалося 1527 мешканців Миколаєва, в тому числі ветерани війни, особи, що пересуваються на візках, хворі з нирковою недостатністю, що потребують проведення регулярних медичних процедур.
Виїзд спецавтотранспорту проводиться у робочі дні за графіком заявок з 8.30 до 17.00 годин. Послуги з перевезення надаються безкоштовно.
При необхідності додаткову інформацію мешканці Миколаєва можуть отримати за безкоштовним  багатоканальним телефоном 15-07, що функціонує у структурних підрозділах департаменту.

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Проблемні питання та шляхи удосконалення роботи зі зверненнями громадян»

11 квітня 2018 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар «Проблемні питання та шляхи удосконалення роботи зі зверненнями громадян» за участю спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій та практичних занять мали змогу підвищити кваліфікацію з питань: організація роботи з реалізації вимог нормативно-правових актів, що регламентують розгляд звернень громадян; порядок організації роботи зі зверненнями громадян; про реалізацію права на доступ до інформації за інформаційним запитом; про основні вимоги щодо виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 21 лютого 2008 року № 73-р «Про забезпечення виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування». Окрема увага була приділена розгляду типових помилок при організації та веденні роботи щодо розгляду звернень громадян.

 
На телеканалі «Миколаїв» розглядали питання щодо державних соціальних допомог

picНа сьогодні одним з важливих напрямків соціальної політики є соціальний захист тих категорій населення, які мають найбільший ризик бідності. Держава гарантує такій категорії осіб соціальний захист, який забезпечується шляхом надання їм грошової допомоги у розмірі не нижчого від прожиткового мінімуму відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
Саме про це говорили сьогодні, 10 березня 2018р., на телеканалі «Миколаїв» під час програми «Тема дня», в якій взяла участь заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сербульова Т.В.
Як повідомила Таміла Володимирівна, право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України. Малозабезпеченою сім’єю вважається сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім’ям державної соціальної допомоги визначає Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250.
Соціальна допомога призначається на шість місяців з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.
Також роз’яснено порядок надання допомоги при народжені дитини, а саме: розмір допомоги становить 41280 грн. Виплачується ця соціальна допомога одноразово в розмірі 10320 грн., решта суми – щомісячно рівними частинами (по 860 грн.) протягом наступних 3 років.
Розглянуто питання допомоги багатодітним сім’ям. Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» багатодітна сім’я має право на знижку 50% за користування комунальними послугами.
Акцентована увага на тому, що змінено період, за який враховуватимуться доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, з 4-х кварталів до 2-х.
Що стосується субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, то, як і раніше, сукупний дохід обраховується за попередній календарний рік.
При автоматичному розрахунку субсидії на неопалювальний період враховуватимуться доходи за третій - четвертий квартали 2017 року. А от при розрахунку субсидії в опалювальний період дохід буде братися за перше півріччя 2018 року.
З 01 січня 2018 року змінені соціальні нормативи користування послугою електропостачання. У зв’язку із зменшенням соціальних норм органами соціального захисту було проведено перерахунок раніше призначених субсидій без звернень громадян.
Також, під час передачі Таміла Володимирівна дала роз’яснення на такі питання як:
- порядок призначення субсидій,
- зміни у законодавстві з  надання державних допомог.

 
Урядом затверджено Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року

picРеалізація  Програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року сприятиме утвердженню принципу рівності жінок і чоловіків у пріоритетних сферах соціального та економічного розвитку в Україні, ефективному розв’язанню проблем та усуненню диспропорцій гендерного розвитку з чіткою орієнтацією на права людини.
Програма враховує рекомендації ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, міжнародних моніторингових інституцій у галузі прав людини, а також положення міжнародних договорів, зокрема Угоди про асоціацію Україна – ЄС.
Програмою визначено основні завдання, спрямовані на підвищення рівня дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя українського суспільства. Зокрема, передбачено:
- удосконалення нормативно-правової бази;
- урахування гендерного компонента в програмах економічного та соціального розвитку;
- удосконалення механізму проведення гендерно-правової експертизи;
- розширення переліку статистичних показників, диференційованих за статтю;
- зменшення гендерного дисбалансу у сферах державної служби та управління людськими ресурсами (зокрема, розроблення та внесення до програм курсів підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків);
- удосконалення механізмів реалізації права на захист від дискримінації за ознакою статі;
- внесення гендерної складової до програми реформ.
До реалізації Програми, крім органів державної влади і місцевого самоврядування, передбачається залучити міжнародні організації та громадські об’єднання, діяльність яких спрямовується на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

 
Відбулось ІІІ засідання Ради Миколаївської обласної ради профспілок

4 квітня 2018 року відбулося ІІІ засідання Ради Миколаївської обласної ради профспілок, в якому взяла участь начальник відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення  Миколаївської облдержадміністрації Кушнір І.М.
Під час засідання розглянуто питання «Про дії обласного профоб’єднання по захисту інтересів членів профспілок у 2017 році та основні напрямки роботи облпрофради та її членських організацій у 2018 році».
На засіданні голова обласної ради профспілок Толмачов Ю.П. відмітив злагоджену співпрацю соціальних партнерів в напрямі формування розділів та укладання  Угоди між Миколаївською обласною державною адміністрацією, Миколаївською обласною організацією роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини”  і Миколаївською обласною радою профспілок з регулювання соціально-економічних питань на 2017 -2020 роки, яку зареєстровано в Мінсоцполітики 17 травня 2017 року за № 36.
Ще одним прикладом співпраці соціальних партнерів в області є  розроблення проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року включно, у складі робочої групи представників органів виконавчої влади, профспілок та роботодавців. Наразі Програму включено до порядку денного чергової сесії Миколаївської обласної ради.
А також зазначено, що 19.02.2018 проведено засідання Миколаївської обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участю сторони облдержадміністрації, сторони  профспілок і сторони роботодавців, та затверджено план подальшої роботи соціальних партнерів на 2018 рік.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 80

Увага!

Новий сайт департаменту

(у тестовому режимі)

dszn.mk.gov.ua

Увага! Конкурс на надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції

Детальніше...

_________________

Проект про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати для оплати проїзду на 2018 рік

Переглянути...

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

Проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення “Турбота” на період до 2020 року”

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

До уваги жителів Миколаївської області!
21 червня 2018 року,
з 10:00 до 11:00 відбудеться телефонна «гаряча лінія» за тематикою:
«Державні гарантії та соціальний захист при безробітті»
(До дня захисту дітей)
Телефон «гарячої лінії»
37- 11-33

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.