Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

Робоча зустріч з керівництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA)

15 травня відбулася робоча зустріч з керівництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). У зустрічі брали участь заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Павло Замостьян, керівник програми Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Людмила Шевцова, координатор програми Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) в регіонах Костянтин Бойчук, директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва, заступник директора департаменту – начальник управління соціальних гарантій та компенсацій, загальнообов’язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Таміла Сербульова, начальник відділу по роботі з сім'єю управління соціальних гарантій та компенсацій, загальнообов’язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Зоя Дмитрієваї, т.в.о. начальника служби у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації Олег Гускін, заступник директора Миколаївського обласного центу соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Марина Кручинова, а також представники управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації, центру планування сім’ї Миколаївської обласної клінічної лікарні та дитячого пологового будинку № 3 м. Миколаєва.
З квітня 2018 року UNFPA розширює свою діяльність із запобігання та протидії насильству в рамках трирічного проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» в тому числі і на Миколаївську область. Даний проект UNFPA, окрім 5 східних областей України, реалізовується також у Херсонській, Одеській, Київській, Львівській та Вінницькій областях. Основними напрямками проекту є покращення профілактики та реагування на випадки насильства щодо жінок та дівчат, розвиток програм спеціалізованої соціально-психологічної допомоги, посилення міжвідомчої координації на регіональному та місцевому рівнях, проведення інформаційних кампаній та просвітницьких заходів з метою підвищення рівня обізнаності населення та відповідальних структур з питань протидії насильству та охорони репродуктивного здоров’я.
За результатами зустрічі прийняті відповідні рішення.

 

 
Найтепліше та найдушевніше, що є в житті – сім’я: на Миколаївщині відбулися урочистості до Міжнародного дня сім’ї та Дня Матері

15 травня 2018 року, у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії відбулися урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня сім’ї та Міжнародного Дня Матері.
Привітати багатодітні родини з усіх куточків нашої області прийшли керівник апарату Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Єльчієва.
«Найдорожче, що є в житті – це мама. Найтепліше та найдушевніше, що є в житті – це сім’я. І як би не були важливі батьки, без мами – все погано. З Днем родини, вас, мирного неба та дитячого сміху у ваших оселях», - звернувся до присутніх Юрій Гранатуров, подарувавши разом з малечею із глядацької зали усім мамам бурхливі оплески.
З нагоди відзначення Дня матері за вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей Почесною грамотою голови Миколаївської обласної державної адміністрації нагороджені багатодітні матері: Олена Банкулова, Валентина Бойченко, Лариса Кінаш, Олена Макаренко, Світлана Рябова, Наталія Сільвестрова, Анна Сластіна, Тетяна Соболєва, Людмила Шеремет.
Подякою голови Миколаївської обласної ради нагороджені багатодітні матері: Наталія Ахрамович, Олена Баранович, Віта Горбановська, Наталія Гура, Вікторія Норець, Валентина Отрядова, Оксана Панкеєва, Альона Почтаренко, Олена Ткач.
З вітальним словом виступила й директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Єльчієва, привітавши першу в області патронатну сім’ю з Баштанщини - подружжя Юрія та Валентини Онофрійчук.
Артисти театру подарували усім присутнім цікаву концертну програму.
Довідково: В Україні з перших років незалежності почала формуватися державна сімейна політика. За роки незалежності вдалося зробити суттєві кроки в напрямку соціального захисту сімей. Сьогодні в області проживає 9182 багатодітні сім’ї, де виховується 31354 дітей.
Управління соціального захисту населення забезпечують видачу посвідчень батькам та дітям з багатодітних сімей, виплати державних соціальних допомог, пільг. На цей час 75897 сім’ї в Миколаївській області отримують різні види державної допомоги на загальну суму 539,4 млн.грн.
Державну допомогу отримують 34 будинків сімейного типу на 212 дітей та 164 прийомних сімей на 306 дитини. Допомогу нараховано та профінансовано на загальну суму 10 млн.грн.

 

 
Багатодітна сім'я України: в Одесі проходить Всеукраїнський форум

11 травня 2018 року в Одесі розпочав свою роботу II Всеукраїнський відкритий форум «Багатодітна сім'я України».
Форум проходить за підтримки Міністерства соціальної політики, зібравши понад 100 делегатів з 21 регіону України. Протягом двох днів учасники форуму познайомляться з позитивним досвідом Одеси в сфері підтримки багатодітних сімей, представлять нові програми і проекти, обміняються ідеями.
У роботі форуму взяли участь: заступник Міністра соціальної політики України Олександра Чуркіна, мер Одеси Геннадій Труханов, народні депутати України, керівники профільних структурних підрозділів Міністерства соціальної політики, а також директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва.
Вітаючи присутніх, міський голова Геннадій Труханов зазначив, що Одеса вже вдруге приймає учасників Всеукраїнського форуму «Багатодітна сім'я України».
«Міська влада приділяє велику увагу питанням забезпечення прав багатодітних сімей в Одесі. Проведення форуму - це ще один крок щодо посилення взаємодії та обміну думками », - підкреслив Геннадій Труханов.
Як зазначила заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна, сьогодні в багатодітних українських сім'ях виховуються понад мільйон дітей. В країні існує ряд програм і заходів, спрямованих на підтримку таких сімей. Але їх внесок в розвиток держави набагато більше - вони ростять майбутнє України.
З метою підвищення народжуваності в країні, а значить її стабільного соціально-економічного розвитку, профільне міністерство націлене вдосконалювати соціальну політику країни з урахуванням думки тих, на кого ця політика буде спрямована.
Головне завдання форуму - обмін досягненнями, програмами, проектами, підходами, вивчення позитивного досвіду підтримки багатодітних сімей в регіонах України та зарубіжжя.
В ході зустрічей будуть розглянуті актуальні питання щодо забезпечення прав багатодітних сімей, зокрема: транспортний, медичне забезпечення, соціальний захист, шкільне і позашкільна освіта, спортивне і художнє виховання дітей, взаємодія з органами влади.
«Мені дуже приємно представити делегатам форуму представників різних органів влади і громадських організацій, які дійсно націлені на взаємодію у вирішенні питань багатодітних сімей. Одеса як найсильніше місто в роботі з багатодітними сім'ями може передати свій досвід, налаштувати регіони на партнерську роботу», - зазначила голова Всеукраїнської громадської організації «Рада багатодітних сімей України «Велика родина» Олена Ніколаєнко.

 
На радіоканалі «92 – FM» обговорювали питання соціального захисту ветеранів

picСоціальний захист ветеранів війни, які в роки Другої світової війни захистили людство від фашизму, дітей війни та ветеранів праці, які в тяжкі повоєнні роки відбудовували Україну є обов'язком, невід'ємною частиною соціальної політики нашої держави. В умовах соціально-економічної кризи забезпечення гідного рівня життя та вшанування цих людей набуває ще більшої гостроти та актуальності.
Саме про це говорили 10 травня 2018 року на радіоканалі «92 – FM» під час програми «Відкрита студія», в якій взяла участь заступник начальника управління соціальних послуг - начальник відділу організації та надання соціальних послуг - Кірова О.Б.
На початку передачі Олена Борисівна зазначила, про кількість ветеранів війни в області, пільги для них за рахунок коштів державного бюджету. Зупинилась на соціальній підтримці ветеранів за рахунок коштів місцевих бюджетів. Так, у рамках виконання Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 22.12.2016 № 5 (зі змінами та доповненнями), за рахунок коштів обласного бюджету передбачено надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Другої світової війни, щомісяця, по 1,2 тис.грн. (14,4 тис.грн. кожному отримувачу на рік). В області проживає 420 отримувачів цієї допомоги. З обласного бюджету на ці цілі виділено 7476,60 тис. грн.
Здійснюється постійна матеріальна підтримка ветеранів війни - визволителів Миколаївської області від фашистських загарбників. 2018 року, для надання допомоги, в обласному бюджеті передбачено 54,0 тис.грн. з розрахунку по 1500,0 грн., щомісяця, кожному з ветеранів. Щомісячну матеріальну допомогу отримують 3 особи.
Крім того, щороку проводиться передплата обласної газети «Рідне Прибужжя» учасникам бойових дій у роки Другої світової війни та інвалідам війни з числа учасників антитерористичної операції на сході України. На 2018 рік з обласного бюджету на передплату періодичного друкованого видання для 654 осіб виділено 78,5 тис. грн.
Крім зазначених виплат для ветеранів війни, в рамках виконання програми, в обласному бюджеті на 2018 рік передбачено кошти у сумі 1177,0 тис.грн. (по 2,2 тис.грн. на 1 особу) для надання одноразової допомоги сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій в Афганістані, інвалідам війни в Афганістані до річниці виведення військ з Афганістану. Допомогу отримали 535 осіб на загальну суму 1177,0 тис.грн.
На придбання житла для учасників бойових дій в Афганістані, які перебувають на квартирному обліку та потребують поліпшення житлових умов, в обласному бюджеті на 2018 рік передбачено кошти у сумі 1000,0 тис. грн.
Для відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни, 2018 року передбачено кошти у сумі 1070,2 тис. грн. (з розрахунку 1646,6 грн. на одну особу).
На цей час на обліку в управліннях соціального захисту населення для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 689 ветеранів війни. У І кварталі поточного року, за рахунок коштів державного бюджету, забезпечено санаторно-курортним лікуванням 35 ветеранів війни. На ІІ квартал 2018 року до департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації надійшло 44 санаторно-курортних путівок для ветеранів війни.
З початку 2018 року за рахунок коштів державного бюджету видано 457 інвалідних візків, 1030 одиниць технічних засобів реабілітації та 1810 одиниць протезно-ортопедичних виробів.
Під час ефіру, Кірова О.Б. проінформувала про стан забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, оздоровлення ветеранів війни, надання соціальних послуг в умовах децентралізації.

 
На Миколаївщині відбулося засідання конкурсної комісії з питань надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції

5 травня 2018 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Шевченка Є.В. відбулося засідання конкурсної комісії з питань надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції, за участю директора департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Єльчієвої О.Р., директора департаменту економічного розвитку та регіональної політики облдержадміністрації Васильєва М.В., директора департаменту фінансів облдержадміністрації Іщенко В.П., начальника відділу контролю у соціальній галузі та культури управління Південного офісу Держаудит служби в Миколаївській області Гересименка Г.П., директора Миколаївського обласного центру зайнятості Оборонько Д.М., першого заступника голови громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Шполянського І.М.
В ході засідання конкурсної комісії розглянуто такі питання як: про порядок проведення конкурсу з питань надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції;  затвердження термінів початку і завершення подачі проектів заявниками на конкурс та визначення дати проведення конкурсного відбору.
За результатами засідання конкурсної комісії прийнято рішення оголосити прийом документів на конкурс до 8 червня 2018 року.

 
Гендерний компонент повинен стати частиною майбутніх регіональних стратегій та програм, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

Після схвалення Урядом Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року міністерства вже розпочали вносити заходи з Державної програми до свої планів. Тепер потрібно почати розробку програм та планів на виконання цієї Державної соціальної програми у регіонах. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час наради із заступниками голів ОДА – уповноваженими координаторами з питань гендерної політики  в  органах  місцевої  виконавчої  влади,  яка  відбулася  3 травня 2018 року.
Від Міністерства соціальної політики України участь у заході взяли заступники Міністра Наталя Федорович та Олександра Чуркіна. На нараді також була присутня директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва.
Відкриваючі нараду Віце-прем’єр-міністр зазначила, що за останній рік роботи в гендерному напрямку вже є відчутний прогрес. Зокрема, відбулися суттєві зміни у підходах міністерств до організації роботи, а головне – у розумінні того, що ідеї гендерної рівності можуть бути втілені саме за допомогою включення державного механізму, зокрема, через систему органів місцевої влади. «Вперше у Плані дій Уряду на 2018 рік акцентовано увагу на гендерних пріоритетах. Я закликаю регіони не залишатися осторонь й активно долучатися до урядових ініціатив та реформ. Нам необхідна ваша підтримка та досвід. Нам необхідно, щоб всі можливі гендерно чутливі показники були включені до майбутніх регіональних стратегій та програм», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Також Віце-прем’єр-міністр закликала представників регіонів до активної роботи над Національним планом дій «Жінки, мир, безпека» на виконання резолюції Ради безпеки ООН 1325. За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, у червні Кабінет Міністрів має затвердити оновлений Національний план дій, відповідно Мінсоцполітики необхідно провести координаційну нараду з місцевими органами влади та долучити регіональні громадські організації для більш системної роботи над реалізацією Національного плану дій.
Заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович наголосила, що важливою складовою роботи над Національним планом дій «Жінки, мир, безпека» є удосконалення методики моніторингу. «До кінця цього року Мінсоцполітики буде розроблена уніфікована моніторингова картка стану справ, яка потім може бути використана як приклад для наступних моніторингів програм та планів. Саме ця моніторингова система має стати ефективним інструментом для вашої роботи на місцях», – зазначила Наталія Федорович.
Також йшлося про розробку Національного плану дій з виконання Заключних зауважень до 8 доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) та створення регіональних планів заходів. Як зазначила Віце-прем’єр-міністр, минулого року за підтримки Канади та у тісній співпраці зі структурою ООН Жінки в Україні було започатковано проект «CEDAW в Дії!», в рамках якого експертним середовищем був розроблений проект Національного плану дій з виконання Заключних зауважень. Цьогоріч документ має затвердити Кабінет Міністрів. «У нас є успішний минулорічний досвід і серйозна підтримка міжнародних партнерів. Мінсоцполітики разом з міжнародними організаціями уже провели низку навчальних семінарів з представниками міністерств та відомств. Такий підхід ми запровадимо і в регіонах. За підтримки проекту «CEDAW в Дії!» зможемо провести декілька «кущових» семінарів, аби регіони могли активно долучитися до реалізації Національного плану», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Окрему увагу вона приділила реформуванню системи професійного навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, зокрема, з питань гендерної рівності. «Я знаю, що зараз чекає на затвердження Урядом проект Плану заходів, добре, що у документі окрему увагу приділено питанням підвищення кваліфікації державних службовців з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, захисту прав та інтересів осіб з інвалідністю, гендерної політики, стратегічним комунікаціям», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.
Перший заступник Голови Національного агентства з питань державної служби Володимир Купрій наголосив, що реформа державної служби, зокрема, й модернізація Центрів підвищення кваліфікації державних службовців враховуватиме гендерний компонент на всіх етапах розвитку. «Сьогодні ми в процесі перезавантаження системи професійного навчання державних службовців. Додаються нові теми та напрямки навчання, питання ж гендерної рівності у цьому контексті є надзвичайно актуальними», – зазначив Володимир Купрій.
За результати наради прийняті відповідні рішення.

 
Відбулася зустріч керівництва Миколаївської області з ветеранами

4 травня 2018 року, у холі сесійної зали Миколаївської обласної ради відбулася зустріч керівництва області з ветеранами війни та святковий захід з нагоди Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги у Другій світовій війні. 
Привітати ветеранів прийшли заступник голови Миколаївської ОДА Євген Шевченко, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, заступник Миколаївського міського голови Сергій Диндаренко, голова Миколаївської обласної організації ветеранів України Микола Поротніков, голови районних та міських організацій ветеранів, представники департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації.
«Вельмишановні ветерани, сьогодні маю честь і з задоволенням вітаю вас від імені голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченка та від себе особисто з Днем пам’яті та примирення та 73-ю річницею перемоги у Другій світовій війні. Бажаю вам міцного здоров’я, натхнення, терпіння, всього найкращого вам та вашим сім’ям. На жаль, сьогодні наша держава повинна робити те, що ви робили на початку 40-х років – виборювати незалежність та демократичність. Я щиро дякую вам за ваш подвиг, всього вам найкращого, ця зустріч і концерт сьогодні для вас», - звернувся до ветеранів заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Євген Шевченко.
За силу духу, приклад мужності, патріотизму і важкої ратної праці, стійкість і безсмертний подвиг переможців, хоробрість і героїзм, доблесть і честь та з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні Почесною грамотою облдержадміністрації нагороджені:
- Надія Данилова – учасник бойових дій Другої світової війни (м.Миколаїв);
- Марія Іваннікова – учасник бойових дій Другої світової війни (Вітовський р-н);
- Ваган Мнацаканян  – учасник бойових дій Другої світової війни (м.Миколаїв);
- Павло Філімоненко – учасник бойових дій Другої світової війни (Березанський р-н);
- Олександр Шевцов – учасник бойових дій Другої світової війни (Снігурівський р-н).
З вітальним словом до присутніх звернувся і заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов: «Хочу від себе особисто, від голови облради, від всього депутатського корпусу привітати вас з прийдешнім святом Перемоги, низький уклін вам за ваш подвиг та працю. Доки живуть діти, внуки тих, хто воював ми будемо пам’ятати про великий подвиг, який зробив наш народ у тій тяжкій війні».
За незламність духу і відвагу, приклад наполегливої і самовідданої праці з відновлення народного господарства у післявоєнний час, турботу про спадкоємність поколінь, патріотичне виховання молоді, активну життєву позицію та з нагоди 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня пам’яті і примирення Подякою Миколаївської обласної ради нагороджені:
- Федір Блащенко – учасник війни (Кривоозерський район);
- Микола Гуртовий – учасник бойових дій Другої світової війни (м. Первомайськ);
- Юлій Ігнатовський - учасник бойових дій Другої світової війни (Братський р-н);
- Ростислав Муляров - учасник бойових дій Другої світової війни (Баштанський р-н);
- Володимир Прибега - учасник бойових дій Другої світової війни (м. Миколаїв).
Від імені Миколаївського міського голови Олександра Сенкевича привітати ветеранів прийшов його заступник Сергій Диндаренко. «Вітаю вас, славні воїни-визволителі та ветерани. Бажаю вам щастя, здоров’я, благополуччя, любові і шани», - звернувся він до присутніх.
За особистий внесок у вирішення питань соціального захисту ветеранів міста Миколаєва та багаторічну плідну працю та з нагоди 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Знаком «Гідність та честь» Всеукраїнської громадської організації «Спілка ветеранів та працівників силових структур «Звитяга» нагороджено голову Миколаївської міської ради ветеранів Віталія Ященка.
За активну участь у ветеранському русі та з нагоди 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Подякою Миколаївського міського голови нагороджені:
- Михайло Мітковський – член президії Миколаївської міської ради ветеранів;
- Валерій Волкожа – голова первинної організації ветеранів МДП НК «Зоря-Машпроект»;
- Григорій Руденко – голова первинної організації ветеранів медичних працівників м. Миколаєва.
Крім цього, за вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, вирішення питань соціального захисту ветеранів, активну громадську діяльність, патріотичне виховання молоді Грамотою Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції нагороджені:
- Віталій Гузенко - дитина війни, ветеран праці;
- Генадій Захар’єв - учасник бойових дій Другої світової війни;
- Іван Мельниченко - дитина війни, ветеран праці;
- Іван Попович - учасник Другої світової війни;
- Георгій Чижевський - учасник бойових дій Другої світової війни.
До присутніх також звернувся голова Миколаївської обласної організації ветеранів України Микола Поротніков, який подякував обласній владі та державним установам за системну допомогу ветеранам.
За активну життєву позицію, особистий внесок у підвищення духовного здоров’я суспільства, патріотичне виховання молоді, сприяння вирішенню проблем людей похилого віку відзнакою Організації ветеранів України «Почесний ветеран України» нагороджено Надію Макарову – члена Національного Союзу журналістів України, члена Президії Миколаївської обласної організації «Союз жінок України».
За активну громадську діяльність, плідній праці у ветеранській організації щодо соціального захисту та соціальної підтримки ветеранів, значний особистий внесок у справу духовно-патріотичного виховання молоді та розвиток ветеранського руху Миколаївщини, відданість справі захисту української держави та її народу Почесною грамотою Організації ветеранів України нагороджені:
- Валентин Боровик – учасник Другої світової війни;
- Леонід Войтенко -  учасник бойових дій Другої світової війни;
- Віктор Крупко – дитина війни, ветеран праці;
- Анатолій Левінцов - учасник бойових дій Другої світової війни;
- Іван Пертенко - учасник бойових дій Другої світової війни;
- Віктор Сосуля – дитина війни, ветеран праці.
Грамотою Миколаївської обласної організації ветеранів України нагороджені:
- Деодор Андрєєв - дитина війни, ветеран праці;
- Людмила Гончарук - дитина війни, ветеран праці;
- Анна Ізовіт - дитина війни, ветеран праці;
- Олександр Тараненко - дитина війни, ветеран праці;
- Ольга Черняк - дитина війни, ветеран праці.

 
На Миколаївщині відбувся семінар «Про запобігання та протидію домашньому насильству. Забезпечення житлом пільгових категорій громадян»

4 травня 2018 року у департаменті соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації в рамках «Школи соціальних знань» відбувся семінар за темами: «Про  запобігання та протидію домашньому насильству» та «Забезпечення житлом пільгових категорій громадян» за участю начальників управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, директорів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій мали змогу підвищити кваліфікацію з питань організації роботи з попередження домашнього насильства та порядок взаємодії у даному напрямку з іншими органами та установами, застосування Моніторингової карти «Стан справ щодо захисту, надання допомоги та реабілітації постраждалих від насильства за ознакою статі», організація роботи з забезпечення житлом громадян пільгових категорій шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення та шляхом придбання житла на вторинному чи первинному ринку нерухомості. Окрема увага була приділена визначенню громадян пільгових категорій, які мають право на забезпечення житлом,  шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення за рахунок коштів субвенцій наданих з державного бюджету місцевим бюджетам.    
По закінченню семінару відбулося обговорення проблемних питань, на які учасники отримали обґрунтовані відповіді.

 
На телеканалі «Миколаїв» обговорювали зміни у порядку надання субсидій

pic

Кабінет Міністрів України 27 квітня прийняв постанову №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою,   що   втратила   чинність   постанова  Кабінету  Міністрів  України  від 28 грудня 2016р. №1022», яка визначає зміни у порядку призначення субсидій. Що це за зміни і як вони вплинуть на пересічних громадян.
Саме про це говорили 3 травня 2018р. на телеканалі «Миколаїв» під час програми «Тема дня», в якій взяла участь заступник директора департаменту - начальник управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов’язкового  державного страхування департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Сербульова Т.В.
На початку передачі Таміла Володимирівна зазначила, що за станом на 01.04.2018 у Миколаївській області отримують субсидію на відшкодування послуг за житлово – комунальні послуги більше 170 тис. домогосподарств, що стосується призначення субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу, то за три місяці 2018 року призначено майже 14,5 тис. сім’ям.
Що стосується змін, то відтепер у разі, якщо чоловік (дружина) зареєстровані за різними адресами, до сукупного доходу при призначені субсидії жінці буде враховуватися доходи чоловіка. При цьому соціальний норматив послуг на чоловіка розраховуватися не буде.
Переважній більшості громадян субсидії на наступний опалювальний сезон будуть призначені автоматично. Звернутися до органів соціального захисту населення треба лише окремим категоріям громадян, які підпадають під нові критерії, а саме:
- особам, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДФС, ПФУ, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або сукупний дохід яких менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
- особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
- особам, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
- особам, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають;
- тим сім’ям, у складі яких відбулися зміни протягом останнього року.
Сербульова Т.В. наголосила, що субсидія не призначається якщо:
- загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
- будь-хто із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда);
-  у складі домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді: за інформацією ДФС, ПФУ, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії:
- будь-хто із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;
- структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово – комунальні послуги обов’язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.
Також під час передачі Тамила Володимирівна надала роз’яснення на такі питання як: чи змінюється період за який будуть обраховуватися доходи при призначенні субсидії на житлово-комунальні послуги?, які доходи не враховуються під час призначення субсидії?,  як обраховується сукупний дохід для студентів?, чи має право на отримання субсидії особа, яка офіційно не працює, дохід в неї відсутній, але вона сплачує єдиний соціальний внесок?, чи змінився порядок обрахунку доходів для приватних підприємців спрощенної системи оподаткування?

 
На теленакалі «Так – ТВ» обговорювали питання соціального захисту ветеранів

picСоціальний захист ветеранів війни, які в роки Другої світової війни захистили людство від фашизму, дітей війни та ветеранів праці, які в тяжкі повоєнні роки відбудовували Україну є обов'язком, невід'ємною частиною соціальної політики нашої держави. В умовах соціально-економічної кризи забезпечення гідного рівня життя та вшанування цих людей набуває ще більшої гостроти та актуальності.
Саме про це говорили 2 травня 2018р. на телеканалі «Так – ТВ» під час програми «Відкрита студія», в якій взяла участь начальник відділу по роботі з інвалідами та ветеранами управління соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Жеванова Н.А.
На початку передачі Надія Андріївна зазначила, у рамках виконання Комплексної програми соціального захисту населення  «Турбота» на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 22.12.2016 № 5 (зі змінами та доповненнями),  за рахунок коштів обласного бюджету передбачено надання матеріальної допомоги  учасникам бойових дій у роки Другої світової війни щомісяця по 1,2 тис.грн. (14,4 тис.грн. кожному отримувачу на рік). В області проживає 420 отримувачів цієї допомоги. З обласного бюджету виділено 7476,60 тис. грн.
Здійснюється постійна матеріальна підтримка ветеранів війни визволителів Миколаївської області від фашистських загарбників, які щомісяця отримують матеріальну допомогу. 2018 року для надання допомоги в обласному бюджеті передбачено 54,0 тис.грн. з розрахунку по 1500,0 грн. щомісяця кожному з ветеранів. Щомісячну матеріальну допомогу отримують    3 особи.
Крім того, щороку проводиться передплата обласної газети „Рідне Прибужжя” учасникам бойових дій у роки Другої світової війни та інвалідам війни з числа учасників  антитерористичної операції на сході України. На 2018 рік з обласного бюджету на передплату періодичного друкованого видання для   654 осіб виділено 78,5 тис. грн.
Крім зазначених виплат для ветеранів війни, в рамках виконання програми, в обласному бюджеті передбачено кошти для надання одноразової допомоги сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій в Афганістані, інвалідам війни в Афганістані до річниці виведення військ з Афганістану на 2018 рік у сумі 1177,0 тис.грн. (по 2,2 тис.грн. на 1 особу). Допомогу отримали 535 осіб на загальну суму 1177,0 тис.грн.
На придбання житла для учасників бойових дій в Афганістані, які перебувають на квартирному обліку та потребують поліпшення житлових умов в обласному бюджеті на 2018 рік передбачено кошти в сумі 1000,0 тис. грн.
Для відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни передбачено у 2018 році 1070,2 тис. грн. з розрахунку          1646,6 грн. на одну особу.
На цей час на обліку в управліннях соціального захисту населення для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 689 ветеранів війни. У І кварталі поточного року за рахунок коштів державного бюджету забезпечено санаторно-курортним лікуванням 35 ветеранів війни. На ІІ квартал 2018 року до департаменту надійшло 44 санаторно-курортних путівок для ветеранів війни.
З початку 2018 року за рахунок коштів державного бюджету видано 457 інвалідних візка, 1030 одиниць технічних засобів реабілітації та 1810 одиниць протезно-ортопедичних виробів.
Також Жеванова Н.А. наголосила на забезпеченні осіб з інвалідністю автомобілями, яке здійснюється безкоштовно за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем в порядку черговості. Так, особи з інвалідністю внаслідок війни, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною та особи з інвалідністю внаслідок війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни та війни з Японією  забезпечуються першочергово. Станом на 01.05.2018 на першочерговому обліку знаходяться    19 осіб з інвалідністю.
Позачергово автомобілями забезпечуються особи з інвалідністю внаслідок війни за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем. Незалежно від наявності медичних показань та за 7% вартості автомобіля забезпечуються особи з інвалідністю внаслідок війни І групи по зору або без обох рук. За станом на 01.05.2018 на позачерговому обліку перебуває 66 осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Особи з інвалідністю, які перебувають на обліку для забезпечення автомобілем, мають право отримати автомобіль визнаний гуманітарною допомогою. Так у 2018 році 1 особа з інвалідністю внаслідок війни отримала автомобіль визнаний гуманітарною допомогою.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 82

Увага!

Сайт sotszahist.mk.ua з 1 серпня 2018 року припиняє своє функціонування!

Новий сайт департаменту

(знаходиться у режимі наповнення)

dszn.mk.gov.ua

Увага! Конкурс на надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції

Детальніше...

_________________

Проект про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати для оплати проїзду на 2018 рік

Переглянути...

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

Проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення “Турбота” на період до 2020 року”

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

До уваги жителів Миколаївської області!
21 червня 2018 року,
з 10:00 до 11:00 відбудеться телефонна «гаряча лінія» за тематикою:
«Державні гарантії та соціальний захист при безробітті»
(До дня захисту дітей)
Телефон «гарячої лінії»
37- 11-33

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.