Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

Вирішення проблем інвалідів завжди в центрі уваги влади

З 1993 року Указом Президента в Україні 3 грудня   проводиться  Міжнародний день інвалідів.
Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем інвалідів, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства.
24 листопада 2017р. з нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів відбулась зустріч структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів влади з головами громадських організацій інвалідів, в якій взяли участь представники Миколаївської облдержадміністрації, департаменту соціального захисту населення ОДА, управління охорони здоров’я ОДА, департаменту освіти і науки ОДА, головного управління Пенсійного Фонду України в Миколаївській області, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  обласного центру зайнятості, обласного центру МСЕ, управління містобудування та архітектури ОДА, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, регіонального центру з фізичної культури та спорту «Інваспорт», Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, громадської організації «Миколаївська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів “Союз  організацій  інвалідів України”, голови усіх районних та міських організацій інвалідів, а також інших громадських організацій.
«Головним пріоритетом діяльності влади в напрямку вирішення питань соціального захисту інвалідів є соціальна справедливість, створення для всіх потребуючих допомоги громадян рівних можливостей для самореалізації, поліпшення рівня життя. Як відомо, гуманізм суспільства проявляється в тому, як держава ставиться до дітей, людей похилого віку, інвалідів, до тих, кому особливо важко в житті. Проголошений 3 грудня 1992 року Генеральною асамблеєю ООН Міжнародний день інвалідів призваний звернути увагу кожного з нас до проблем людей з обмеженими  можливостями. Цей день нагадує нам про те, що суспільство зобов'язане піклуватися про тих, хто має потребу в сприянні й підтримці» - про це сказала в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіна Л.П., вітаючи присутніх.
Під час зустрічі учасники розглянули такі питання як вироблення єдиних механізмів співробітництва і координації спільної діяльності органів влади та громадських організацій інвалідів у вирішенні проблем осіб з інвалідністю; інклюзивна освіта: місія, завдання; соціальний супровід в процесі підготовки дитини до інклюзивного навчання; створення умов для отримання освіти особами з інвалідністю; реалізація державних програм щодо підвищення ефективності медичного забезпечення осіб з інвалідністю; забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури області; адресність та індивідуальний підхід у сприянні працевлаштуванню особам з інвалідністю; фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю області; фізкультурно-спортивна та реабілітаційна робота з особами інвалідністю області; забезпечення протезно-ортопедичними та іншими технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю області; актуальні питання пенсійного забезпечення, зміни в законодавстві.
Після зустрічі в департаменті соціального захисту населення відбулась підсумкова нарада з начальниками управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій,  міських (міст обласного значення) рад, керівниками структурних підрозділів з питань соціального захисту населення сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, з актуальних питань соціального захисту населення в Миколаївській області.    

Довідково:
В області проживає більше 60,0 тис. осіб з інвалідністю, з них 4,6 дітей з інвалідністю, 1,1 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 39, 7 осіб з інвалідністю загального захворювання та  з дитинства.
Проводиться активна робота щодо підтримки громадських організації інвалідів за рахунок коштів обласного та місцевого бюджету.
В області функціонують 10 підприємств громадських організацій інвалідів, на яких працює 210 осіб, з них 140 осіб з інвалідністю. 6  підприємств та організацій, заснованих громадськими організаціями інвалідів, користуються пільгами на оподаткування.
Структурні підрозділи облдержадміністрації, громадські організації, підприємства постійно співпрацюють для вирішення питань соціального захисту осіб з інвалідністю.

 
24 листопада стартує щорічна акція “16 днів проти насильства”

24 листопада в Україні розпочинається Міжнародна акція «16 днів проти насильства», покликана привернути суспільну увагу до проблеми насильства над дівчатами та жінками. Ці 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства – міжнародна кампанія, підтримана Україною з 2001 року. Акція починається з вечора 24 листопада, в переддень 25 листопада – Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, – і триватиме до 10 грудня, Дня прав людини.
Цей період об’єднує низку міжнародних дат, пов’язаних із захистом прав людини та прав жінок: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок; 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера. 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Вона включає трагічну національну дату – річницю Голодомору, страшний й досі недоосмислений злочин проти беззахисних і найбеззахисніших – жінок і дітей.

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Виплата соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів»

16 листопада 2017 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар: «Виплата соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» за участю спеціалістів, відповідальних за виплату соціальних стипендій управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники мали змогу розглянути такі питання як: аналіз нормативно-правових актів щодо призначення та виплати соціальних стипендій; внесення відомостей про студента (курсанта), який має право на отримання соціальної стипендії, до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги; практичні аспекти співпраці з вищими навчальними закладами; використання коштів, передбачених в державному бюджеті, для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації.

 
На радіоканалі «92-FM» говорили про соціальну підтримку осіб з інвалідністю

picОсновною умовою проведення ефективної соціальної політики щодо осіб з інвалідністю є формування умов для утвердження самостійності людини, свободи вибору нею напрямів та форм самореалізації. Особа з інвалідністю може успішно реалізувати свої можливості лише за умови, що стане активним, творчим суб’єктом цього процесу, який самореалізує свій  соціальний потенціал. Цьому сприяють також вирішення питань забезпечення осіб з інвалідністю технічними  засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, реабілітаційними заходами.
Саме про це говорили сьогодні, 16 листопада 2017р., на радіоканалі «92-FM» під час програми «Діалоги», в якій взяла участь начальник відділу по роботі з інвалідами та ветеранами департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Жеванова Н.А.
На початку передачі Надія Андріївна повідомила, що в Миколаївській області на  обліку в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації перебуває більше 60,0 тис. осіб з інвалідністю.
З метою запобігання інвалідності, соціальної інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство, забезпечення рівних можливостей та реалізації конституційних прав інвалідів щороку з обласного бюджету на виконання заходів Програми «Безбар’єрна Миколаївщина» виділяються кошти на: фінансову підтримку обласної організації Союзу організацій інвалідів України (363,3 тис.грн); сурдопереклад програм на телеканалі “Миколаїв” для інвалідів з вадами слуху (36,0 тис. грн.); підвищення кваліфікації сурдоперекладачів (44,0 тис. грн.).
Також, 2017 року пільги по сплаті за житлово-комунальні послуги, скраплений газ і тверде паливо, електроенергію отримали  721 особа з інвалідністю по зору та 201 особа з інвалідністю загального захворювання на загальну суму 747,22 тис. грн.
Для надання компенсаційних виплат інвалідам на бензин, ремонт, технічне обслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування, встановлення телефонів інвалідам І та ІІ груп, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228 „Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування на 2017 рік передбачено 420,0 тис. грн. У І півріччі 2017 року компенсаційні виплати на бензин, ремонт, технічне обслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування отримали 943 особи з інвалідністю на загальну суму  394,6 тис.грн.
Встановлено телефони 3 особам з інвалідністю І та ІІ груп внаслідок загального захворювання на суму 228 грн.
В Миколаївській області функціонує 11 центрів та 7 відділень соціальної реабілітації дітей- інвалідів. Протягом 2017 року реабілітаційними послугами в центрах та відділеннях охоплено 469 дітей з інвалідністю. На базі центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Вознесенська та центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Новобузького району створено відділення денного перебування, де діти мають можливість перебувати протягом дня в центрі і отримувати необхідні реабілітаційні послуги відповідно індивідуальної програми реабілітації.
У центрах організоване безкоштовне харчування, місця відпочинку дітей з інвалідністю.
Центри співпрацюють з відділами освіти та центрами позашкільної роботи дітей та юнацтва. При центрах працюють гуртки художньої творчості.
З початку 2017 року у відділеннях денного перебування центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю  отримали послуги  54 дитини.
Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації (довідка ЛКК) без права їх продажу, дарування і передачі протягом строку, на який видається такий засіб. Для взяття на облік особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення звертаються до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.
Громадяни, які не можуть самостійно зібрати та надати до управління  соціального захисту населення документи, можуть доручити це своєму представнику (рідні, сусіди, соціальний працівник, працівник сільської ради).
Відповідно до законодавства особа з інвалідністю сама має право обирати підприємство для отримання технічних та протезно-ортопедичних виробів, на якому буде оформлене індивідуальне замовлення.
З початку 2017  року за рахунок коштів державного бюджету видано 358 інвалідних візка, 1278 одиниць технічних засобів реабілітації та 24091 одиниць протезно-ортопедичних виробів.
Жеванова Н.А. звернула увагу на те, що органи соціального захисту населення забезпечують безплатними путівками до санаторно-курортних закладів інвалідів усіх категорій за рахунок коштів, передбачених Міністерством соціальної політики України (діти з інвалідністю віком до 18 років забезпечуються путівками органами охорони здоров’я).
У 2017 році потребують забезпечення санаторно-курортним лікуванням  більше 3 тисяч осіб.
Для оздоровлення осіб з інвалідністю з державного бюджету відповідно до розподілу бюджетних коштів затверджено кошти в сумі  2935,6 тис.грн., з них для закупівлі 356 путівок для осіб з інвалідністю (в т.ч. інвалідів-спинальників) та супроводжуючих осіб - 9 путівок.
На цей час для відшкодування санаторно-курортним закладам вартості санаторно-курортним закладам вартості путівки для осіб з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства витрачено 1785,9 тис. грн.. для   231 особи з інвалідністю, з них 180 осіб з інвалідністю загального захворювання, 46 осіб з наслідками травм  і  захворюваннями  хребта та спинного мозку, 5 супроводжуючих осіб.
Надія Андріївна акцентувала увагу на соціальному захисті осіб з інвалідністю та поранених  з числа учасників АТО. В області на даний час проживає більше 5,0 тис. осіб з числа демобілізованих учасників бойових дій та інвалідів війни.
На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів державного бюджет  перебуває  398 учасників бойових дій та інвалідів війни.
За станом на 09.11.2017 за результатами проведеного моніторингу структурними підрозділами з питань соціального захисту населення укладено 200 угод по наданню санаторно-курортних послуг учасникам АТО на суму 1239,6 тис.грн, з них  отримали санаторно-курортне лікування на суму 513,5 тис.грн.
Існують домовленості між управліннями соціального захисту населення та санаторно-курортними закладами щодо надання послуг санаторно-курортного лікування учасникам АТО до кінця поточного року на суму  952,3 тис.грн.
За рахунок коштів обласного бюджету на виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період  до 2020 року передбачено оздоровлення та відпочинок на базах відпочинку, санаторно-курортних закладах демобілізованих учасників антитерористичній операції на сході України та членів їх сімей. На 2017 рік на ці цілі передбачено 2700,0 тис.грн. За станом на 01.10.2017 оздоровлено 895 осіб на загальну суму 2652,9 тис. грн.

 
У м.Миколаєві відбувся «круглий стіл» щодо попередження сексуального насильства над дітьми дошкільного віку в Миколаївській області

18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
14 листопада 2017 на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова пройшов «круглий стіл» на тему: «Попередження сексуального насильства над дітьми дошкільного віку в Миколаївській області», в якому взяли участь представники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, служби у справах дітей облдержадміністрації,  департаменту освіти і науки облдержадміністрації, головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, головного управління Національної поліції в Миколаївській області, Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники структурних підрозділів виконкому Первомайської міської ради, громадської організації «Первомайський молодіжний жіночий інформаційно-координаційний центр „Ольвія”. Захід проводився за підтримки Ради Європи.
Сексуальне насильство та сексуальна експлуатація дітей є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. За даними Ради Європи кожна п'ята дитина (в Україні - 21%) страждає від різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною.
Основними завданнями Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації є: підвищення рівня обізнаності суспільства про проблему сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей; сприяння відкритій дискусії з питань попередження сексуального насильства та захисту дітей.
Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації у 2012 році і тим самим взяла на себе відповідальність щодо здійснення заходів із запобігання сексуальній експлуатації і насильства над дітьми.

 

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Забезпечення роботи щодо реалізації норм Закону України “Про зайнятість населення”. Ведення соціального діалогу на рівні районів та міст області»

09 листопада 2017 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар: «Забезпечення роботи щодо реалізації норм Закону України “Про зайнятість населення”. Ведення соціального діалогу на рівні районів та міст області» за участю начальників та спеціалістів відділів праці управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, представників об’єднаних територіальних громад області.
У ході семінару учасники мали змогу  розглянути такі питання як: основні напрями реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та нормативно-правові акти щодо розроблення та реалізації територіальних програм зайнятості населення; повноваження об’єднаних територіальних громад у сфері зайнятості населення та співпраця управлінь соціального захисту населення з ОТГ з питань реалізації державної політики у сфері зайнятості населення; соціальний  діалог у сфері зайнятості населення: діяльність територіальних координаційних комітетів сприяння зайнятості, розгляд та затвердження територіальних програм зайнятості населення; формування заходів територіальних програм зайнятість населення та прогнозних показників щодо створення нових робочих місць; норми Генеральної та обласної угод, які направлені на формування зобов’язань колективних договорів в частині зайнятості населення.

 
На телеканалі «Миколаїв» говорили про надання населенню житлових субсидій

picЖитлова субсидія – є безповоротною адресною допомогою держави громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива.
Саме про це говорили сьогодні, 09 листопада 2017р., на телеканалі «Миколаїв» у програмі «Це вас хвилює», гостею якої була заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сербульова Т.В.
Як повідомила Таміла Володимирівна, 18 серпня 2017 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 609, «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (набрала чинності з 19 серпня 2017 року),  якою змінено період, за який враховуватимуться доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.
Що стосується субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, то, як і раніше, сукупний дохід обраховується за попередній календарний рік.
А от при розрахунку субсидії в жовтні 2017 дохід буде братися за перше півріччя 2017 року, при наступному розрахунку в травні 2018  враховуватимуться доходи за третій-четвертий квартали 2017 року.
Таким чином враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.
Також Сербульова Т.В., звернула увагу на те, що змінилися норми споживання для газового опалення. У минулому опалювальному періоді субсидія на опалення газом розраховувалася виходячи з 5,5 куб метрів газу на метр опалювальної площі. В цьому опалювальному періоді норма споживання –  5 куб метри на метр опалювальної площі. Крім того, застосовується  коригуючий коефіцієнт 0,793 для 1-2 поверхових будівель та 0,578 для 3 та вище. Якщо площа будинку 60 квадратних метри, проживає 2 особи, то субсидію буде розраховано на 198,25 куб метри газу.
Взагалі в області для отримання коштів по послузі електропостачання до органів соціального захисту населення звернулося 1689 осіб, газопостачання – 23286. За станом на 02.11.17 отримали кошти по послузі електропостачання  - 516 осб, газопостачання – 6205 осіб.

 
Замість путівок громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відтепер виплачуватиметься грошова компенсація – рішення Уряду

picДля реалізації прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на отримання за їхнім бажанням грошової компенсації замість путівки Урядом прийнято рішення встановити середню вартість путівки для виплати такої компенсації із розрахунку 35 відсотків чинного на 1 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні).
Це передбачено розробленою Міністерством соціальної політики постановою Кабінету Міністрів України „Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Прийняття постанови забезпечить виконання Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та проведення виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки з 1 січня 2018 року, і сприятиме реалізації принципу соціальної справедливості.
Виплата зазначеної компенсації проводитиметься за бюджетною програмою 2501200 ,,Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Реалізація акту не потребуватиме додаткових видатків із Державного бюджету України.

 
Кабмін удосконалив механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності осіб-учасників АТО

picКабінет Міністрів на своєму засіданні прийняв постанову, якою удосконалив механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, внісши зміни до Порядку призначення та виплати зазначеної допомоги (постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 року № 336).
Це дасть змогу призначати та виплачувати одноразову грошову допомогу в таких розмірах:
членам сім’ї – 750 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року загибелі (смерті) учасника АТО;
у разі встановлення інвалідності І, ІІ або ІІІ групи – відповідно 400, 300 та 250 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому встановлено інвалідність.
Крім того, розробленим Міністерством соціальної політики актом передбачається механізм виплати суми одноразової грошової допомоги, яка належала її одержувачу і залишилася не одержаною у зв’язку з його смертю.
Виплата одноразової грошової допомоги проводитиметься з резервного фонду Державного бюджету України.

 
Верховна Рада України прийняла за основу розроблений Мінсоцполітики проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення протидії торгівлі людьми та захисту постраждалих осіб»

pic07 листопада 2017 року на пленарному засіданні Верховної Ради України прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення протидії торгівлі людьми та захисту постраждалих осіб» (реєстр. № 6125 від 23.02.2017).
Даний законопроект передбачає:
- приведення у відповідність визначення торгівлі людьми до Протоколу про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї, що доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності, зокрема розширивши мету, що дозволить надавати допомогу особам, які постраждали від різних форм торгівлі людьми, зокрема примусова праця, рабство, проведення дослідів над людиною, вилучення органів тощо;
- доповнення основних принципів протидії торгівлі людьми принципом надання допомоги особам з інвалідністю, керуючись Конвенцією Організації Об’єднаних Націй про права осіб з інвалідністю;
- надання повноважень у сфері протидії торгівлі людьми органам місцевого самоврядування, зокрема щодо проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, що значно спростить доступ постраждалих осіб до отримання допомоги;
- розширення мережі закладів, які надаватимуть допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, центрами соціально-психологічної допомоги, які на даний час є найбільш пристосованими комунальними закладами для надання допомоги такій категорії осіб;
- розширення повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері протидії торгівлі людьми, а саме здійснення заходів щодо убезпечення жінок, дівчат, хлопців та чоловіків з інвалідністю від сексуального насильства та експлуатації;
- визначення механізму надання допомоги недієздатним особам, які виявляють ознаки неусвідомлення значення своїх дій та недієздатності керувати ними;
- заборони прийняття рішень про примусове видворення та реадмісію з України іноземців та осіб без громадянства, які звернулися для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (до завершення процедури встановлення зазначеного статусу), що відповідатиме міжнародним стандартам та нормам;
- покращення якості надання послуг іноземцям та особам без громадянства, які постраждали від торгівлі людьми.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 71

Увага!

pic

Детальніше...

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.