Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

Відбувся виїзний прийом в Веселинівському районі

26 квітня 2018 року відбувся виїзний прийом директора департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації  Єльчієвої О.Р. для жителів Веселинівського району, під час якого при Веселинівській районній державній адміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні питання соціального захисту населення».
На засідання круглого столу запрошені керівники установ соціального захисту населення, начальники відділів, завідувачі секторами, представники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальні працівники територіального центру надання соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Веселинівської селищної ради.
Начальник управління соціального захисту населення Веселинівської райдержадміністрації розповіла про актуальні питання соціального захисту населення та наголосила, що над вирішенням поставлених завдань і працює система соціального захисту Веселинівського району
Відповідно до чинного законодавства забезпечено обґрунтоване та адресне призначення і перерахунки субсидій на житлово-комунальні послуги 3489 сім’ям на суму 10501,1 тис. грн.
Впродовж 1 кварталу 2018 р. управлінням соціального захисту населення забезпечено виплату соціальних допомог 2120 отримувачам на загальну суму 12214,4 тис. грн.
По району в Єдиний державний автоматизований реєстр включено інформацію про 11781 пільговика, яким надаються пільги відповідно до чинного законодавства.
На обліку в управлінні перебуває 69 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі – 23 дитини.
Внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку - 78 осіб, із них дітей -24, пенсіонерів -15, інвалідів - 11, осіб працездатного віку - 28.
З початку 2018 року виплачено щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів АТО в розмірі 87,8 тис. грн.
Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієва О.Р. зауважила, що один з основних напрямків роботи працівників соціальної сфери – наближення соціального захисту до людей, забезпечення адресності в наданні соціальних послуг і допомог, координація діяльності всіх місцевих служб, забезпечення оперативності і якості їх роботи. Також вона окремо наголосила на необхідності тісного взаємозв’язку з проблемних питань центру надання соціальних послуг Веселинівської ОТГ з районними установами соціального захисту населення, забезпечення якісного та своєчасного надання соціальних послуг жителям громади.
По завершенню круглого столу учасникам надано роз’яснення та запрошено до участі в семінарах, які проводить департамент соціального захисту населення облдержадміністрації для підвищення професійного рівня.
Також керівники установ соціального захисту населення відвідали відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру  соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів Веселинівської об’єднаної територіальної громади, яке знаходиться при центральній районній лікарні Веселинівського району, під час яких поспілкувалися з працівниками цих відділень, вчителем - реабілітологом, та ознайомилися з їх роботою. Окрема увага була приділена спілкуванню з підопічними цих відділень.

 
На Миколаївщині відбувся мітинг-реквієм з нагоди 32 –ї річниці з дня Чорнобильської трагедії

Сьогодні, 26 квітня, трагічна дата для усього українського народу. У Миколаєві до річниці аварії на Чорнобильській АЕС відбувся мітинг-реквієм, у якому взяли участь керівник апарату Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, перший заступник міського голови Володимир Криленко, директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва та заступник директора департаменту – начальник управління соціальних гарантій і компенсацій департаменту соціального захисту населення  Миколаївської облдержадміністрації Таміла Сербульова.
На мітинг прийшло понад 300 чоловік, серед яких були представники духовенства, рятувальники, ліквідатори аварії, а також їх родичі та близькі з портретами загиблих у руках, студентство та небайдужі миколаївці тримали плакати та малюнки наслідків аварії.
Пам'ять всіх загиблих внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС вшанували хвилиною мовчання, після чого священнослужителі Миколаївської єпархії Української православної церкви відслужили молебень в пам'ять про загиблих.
«Держава завжди віддавала належне ліквідаторам Чорнобильської аварії. Сьогодні, на жаль, ситуація складна. Того боргу, який ми всі повинні чорнобильським ліквідаторам, в повній мірі ми поки не віддаємо. Я маю на увазі всіх - від верхніх ешелонів влади до місцевої. Це треба виправити і домогтися того, щоб були повністю змінені норми законодавства і пільги були повернуті. Ми будемо все для цього робити. Я думаю, що міська та обласна ради, представники влади на місцях будуть цього досягати», - сказав керівник апарату Миколаївської ОДА, екс-мер Юрій Гранатуров.
Під час пісні про трагедію в небо випустили десятки голубів – символ миру. А по завершенні скорботного заходу всім присутнім була дана можливість покласти до монумента вінки і квіти.

 
Про роботу наглядової ради

25 квітня 2018 року на базі Степівського дитячого будинку – інтернату відбулось виїзне засідання наглядової ради при облдержадміністрації за діяльністю інтернатних установ системи органів соціального захисту населення. У роботі наглядової ради взяли участь  радник голови Миколаївської обласної державної адміністрації - Шевченко Є.В., директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації - Єльчієва О.Р., члени  наглядової ради директор Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та  молоді  -  Янковська С.В., голова  Степівської  сільської  ради - Балабан Л.Г., голова  громадської  ради  Степівського дитячого будинку-інтернату - Слюсаренко М.О.
Під час засідання наглядової ради розглянуті питання щодо стану роботи Степівського дитячого будинку-інтернату в рамках реалізації 1-го етапу Національної стратегії реформування системи інстутиційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, проблемні питання в діяльності установи та шляхи їх вирішення; крім того, запрошенні особи доповіли про хід деінституціалізації дитячих інтернатних закладів  у Миколаївській області.
Присутні ознайомились з умовами проживання вихованців Степівського дитячого будинку-інтернату, у якому на цей час проживає 52 дитини з інвалідністю, у тому числі – 26 дітей-сиріт та дітей - позбавлених батьківського піклування.
Для вихованців закладу створено належні умови проживання. 2018 року на утримання установи з обласного бюджету виділено кошти у сумі 8 млн 046,6 тис.
Крім того, з початку року керівником інтернату залучено благодійну допомогу на суму 110,2 тис. грн.
Відповідно до індивідуальних програм реабілітації дітей здійснюється комплекс реабілітаційних заходів. Двічі на рік вихованців охоплено поглибленим медичним оглядом. Функціонують кабінети реабілітації.
На цей час визначаються заходи щодо реформування установи відповідно до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.
За результатами наглядової ради вирішено вивчити питання щодо створення на базі будинку-інтернату інноваційних відділень (груп) згідно з Типовим положенням про дитячий будинок-інтернат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 978: денного догляду, п'ятиденного стаціонарного догляду, транзитного перебування, підтриманого проживання, паліативного догляду для забезпечення можливості вихованцям перебувати в установі не тільки на цілодобовому утриманні, але й на денному, чим забезпечуватиметься виховання дітей у сім'ях, можливість тимчасового вибуття з установи на шість місяців (раніше – на два місяці), та інтегрування у місцеву громаду,  відповідно до чинного законодавства, забезпечити новий підхід до надання соціальних послуг шляхом укладання договору та забезпечити контроль за реформуванням інтернатних установ згідно з затвердженим облдержадміністрацією планом відповідно до термінів виконання, забезпечити складення та затвердження планів реорганізації кожної інтернатної установи.

 
Мінсоцполітики удосконалює роботу в напрямку соціального захисту ветеранів

picЗаступник Міністра соціальної політики України Наталка Федорович взяла участь в Міжнародній конференції „VEST: світові практики інтеграції ветеранів до мирного життя”, яка відбулася у період 24-25 квітня 2018 року в Клубі Кабінету Міністрів України. Зазначена конференція організована Комітетом Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, ГО „Юридична сотня”, ГО „Побратими” університетом Алабами, та COMBIN ARMS.
Наталка Федорович доповіла про проведену Міністерством соціальної політики роботу в реалізації державної політики у вирішенні питань соціального захисту ветеранів, у тому числі і учасників антитерористичної операції.
Обмінятись думками та поділитись новітніми підходами у сфері соціальної підтримки ветеранів приїхали провідні фахівці із США, Канади, Великобританії, Хорватії та низки інших країн. До дискусії долучились експерти НАТО та Світового Банку.
Повноцінне залучення України до міжнародних діалогів дало можливість знайти найоптимальніші шляхи вирішення питань, пов’язаних з переходом колишніх військовослужбовців у статус цивільних осіб та вдосконалення системи соціальної підтримки ветеранів.

 
Кабінет Міністрів привів Положення про Пенсійний фонд України у відповідність до чинного законодавства

pic25 квітня Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Положення про Пенсійний фонд України” з метою приведення Положення про Пенсійний фонд України у відповідність до вимог чинного законодавства.
Постановою визначено, що Пенсійний фонд України:
веде реєстр платників страхових внесків до солідарної системи пенсійного страхування (у складі Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування);
організовує обмін відомостями, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, який проводиться між органами Пенсійного фонду України та Державною фіскальною службою України.
Крім того, передбачено, що правління Пенсійного фонду України є правомочним приймати рішення, якщо на засіданні присутні не менше ніж половина членів його правління.

 
Уряд визначив процедуру встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями, одержаними цивільними на території проведення АТО

picНа своєму засіданні Кабінет Міністрів прийняв постанову „Деякі питання встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я”, якою врегульовано питання встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни цивільним особам, які отримали інвалідність внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції.
Рішення про встановлення факту одержання такими особами ушкоджень здоров’я на території проведення антитерористичної операції прийматиме міжвідомча комісія, утворена Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.
Прийняття постанови забезпечує надання відповідних гарантій для осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних на території проведення антитерористичної операції.

 
На Миколаївщині відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

24 квітня 2018 року відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
В ході засідання робочої групи розглянуто такі питання як: про забезпечення фінансування бюджетних установ з 01 січня 2018 року  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2016 року №1037 в установах, закладах і організаціях  бюджетної сфери  Миколаївської області; про роботу, яка проводиться у м. Миколаєві щодо встановлення мінімальної заробітної плати  у 2018 році у розмірі 3723 грн. та забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства  в частині  мінімальної заробітної плати на підприємствах міста; про  здійснення управлінням Держпраці в Миколаївській області у 2018 році  контролю за додержанням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності законодавства про оплату праці в частині дотримання виплати мінімальної заробітної плати, недопущення переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу, скорочення та направлення їх у відпустки  без збереження заробітної плати.

 
На Миколаївщині обговорювали питання погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

24 квітня 2018 року під головуванням радника голови облдержадміністрації Шевченка Є.В. відбулось засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участі  директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієвої О.Р., в.о. директора департаменту праці та соціального захисту населення  Миколаївської міської ради Бондаренка С. М., начальника відділу з питань банкрутства головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Уварової Ю.С., членів комісії, керівників та арбітражних керуючих підприємств-боржників із виплати заробітної плати працівникам Миколаївської  області.
Під час засідання комісії розглянуто такі питання: про стан виплати заробітної плати та вжиті заходи і перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам товариства з обмеженою відповідальністю «Соляні», яке розташоване на території  м. Миколаєва; про роботу, проведену головним територіальним управлінням юстиції у Миколаївській області для ліквідації боргів із заробітної плати на підприємствах Миколаївської області, щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом; про стан виплати заборгованості із заробітної плати та вжиті заходи для скорочення і ліквідації боргів із заробітної плати на підприємствах Миколаївської області, щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
У ході засідання обласної тимчасової комісії було заслухано звіти керівника ТОВ «Соляні», ліквідаторів державного підприємства «Таврійське», публічного акціонерного товариства «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», ДСП «Миколаївська птахофабрика»ЗАТ «Аваль-Еталон»
За результатами засідання надані протокольні доручення про вжиття ефективних заходів з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках.

 
У Миколаєві керівництво міста зустрілося з ліквідаторами Чорнобильської катастрофи

24 квітня 2018 відбулася зустріч керівників міста з учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та представниками громадських організацій чорнобильців, в якій взяла участь директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Єльчієва.
У рамках зустрічі були порушені актуальні питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В Миколаївській області проживає 6487 осіб, що мають статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 2514 осіб - це безпосередні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Законодавством встановлені відповідні категорії потерпілих і передбачені пільги, компенсаційні виплати, доплати і посібники. Минулого року в Миколаївській області надано пільги та компенсації на загальну суму 11,8 млн. грн. без заборгованості. З початку 2018 року - на 2,7 млн. грн.
Вагомою підтримкою тих, хто зазнав значного ушкодження здоров'ю внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, є безоплатне лікування у стаціонарах, оздоровлення у санаторно-курортних закладах за рахунок коштів державного бюджету. 2017 року фактично скористались путівкою 88 постраждалих на загальну суму 454,8 тис. грн., а на 2018 рік області передбачено з державного бюджету 436,6 тис. грн. для оздоровлення у санаторіях України 64-ох громадян, які виявили таке бажання.
Щороку обласним бюджетом передбачаються видатки на виконання програми «Медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для придбання громадянами в аптечних закладах безкоштовних ліків за рецептами лікарів при амбулаторному лікуванні та для безкоштовного зубопротезування. У 2017 році  використано 1,6 млн. грн., в тому числі на ліки -1,2 млн. грн., на зубопротезування – 419,3 тис. грн., а на 2018 рік передбачено на цю мету 1818,1 тис. грн.
Обласною Комплексною програмою соціального захисту населення «Турбота» передбачено виплату щорічної одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії І та дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, за рахунок коштів обласного бюджету. У 2018 році розмір допомоги становить 1815 грн., затверджено на цю мету 606,3 тис. грн. В порівнянні з попереднім роком розмір допомоги збільшено на 10 %. У районах та містах області також заплановано надання постраждалим громадянам матеріальної допомоги за рахунок коштів місцевих бюджетів.  
По закінченню зустрічі присутніх було запрошено взяти участь у мітингу-реквієму з нагоди 32-х роковин Чорнобильської катастрофи, який відбудеться о 10.00 26.04.2018   у   сквері   біля   монументу   «Скорботний   Янгол   Чорнобиля» (м. Миколаїв, ріг пр. Миру і вул. Театральної).

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Надання пільг громадянам окремих категорій»

24 квітня 2018 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар «Надання пільг громадянам окремих категорій» за участю спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій та практичних занять мали змогу підвищити кваліфікацію з питань: надання пільг відповідно Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389; застосування державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування при наданні пільг. Окрема увага була приділена роз’ясненню щодо виплат разової грошової допомоги до 5 травня та монетизації пільг на проїзд.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 5 з 80

Увага!

Новий сайт департаменту

(у тестовому режимі)

dszn.mk.gov.ua

Увага! Конкурс на надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції

Детальніше...

_________________

Проект про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати для оплати проїзду на 2018 рік

Переглянути...

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

Проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення “Турбота” на період до 2020 року”

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

До уваги жителів Миколаївської області!
21 червня 2018 року,
з 10:00 до 11:00 відбудеться телефонна «гаряча лінія» за тематикою:
«Державні гарантії та соціальний захист при безробітті»
(До дня захисту дітей)
Телефон «гарячої лінії»
37- 11-33

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.