Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

У Миколаєві відбувся пленум обласної ради ветеранів України

У четвер, 14 грудня, відбувся пленум Миколаївської обласної організації ветеранів України. Учасники заходу підбили підсумки своєї роботи за 2017 рік та визначили основні напрямки діяльності на майбутнє.
Як зазначив голова Миколаївської  обласної організації ветеранів України Микола Поротніков, організація ветеранів продовжує свою активну діяльність у питаннях захисту прав ветеранів та їх підтримки. Так, робота ведеться у воєнно-патріотичному вихованні молоді, проведенні волонтерської діяльності, організації виїзних семінарів та зустрічей у різних районах області тощо. Окрему подяку за підтримку ветеранів Микола Поротніков висловив голові Миколаївської облдержадміністрації Олексію Савченку.
В.о. директора департаменту соціального захисту облдержадміністрації Любов Бєлкіна звернула увагу, що за виконанням комплексної програми «Турбота» щорічно виділяються кошти на підтримку ветеранів. Зокрема, на такі заходи як допомога учасникам бойових дій, які брали участь у Другій Світовій війні. Вона зазначила, що з кожним роком розмір допомоги збільшується, а з минулого року одноразова допомога стала постійною щомісячною.
Учасники пленуму отримали відзнаки та грамоти від облдержадміністрації, організації ветеранів України і обласної організації ветеранів.

 
На телеканалі «Миколаїв» обговорили питання соціального захисту громадян постраждалих в наслідок аварії на Чорнобильський АЕС

pic7 грудня 2017р, в прямому ефірі телеканалу «Миколаїв» у програмі «Це Вас хвилює»  виступила заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сербульова Т.В. з питань соціального захисту громадян постраждалих в наслідок аварії на Чорнобильський АЕС.
На початку передачі Таміла Володимирівна повідомила, що в області перебуває на обліку 6542 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Найбільша кількість постраждалих громадян — у м. Миколаєві – 2412 осіб, це 36,9% від їх загальної кількості. 2647 осіб - це безпосередні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Досі громадяни звертаються за допомогою у визначенні статусу, його підтвердженні, в тому числі і з питання отримання статусу ліквідатора аварії. В області працює комісія по визначенню статусу осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, на якій і розглядаються ці питання, здійснюються запити до різних установ з метою отримання документів, які можуть бути підставою для визначення статусу. Але переважна кількість звернень — щодо видачі дублікату посвідчення внаслідок його втрати, зіпсування. Посвідчення - єдиний документ для отримання передбачених законодавством пільг. Спочатку 2017 року комісією розглянуто 110 заяв, встановлено статус або видано дублікат посвідчення 98 особам, в т.ч. учасникам ліквідації аварії.
Існує державна програма «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка фінансується за рахунок коштів з державного бюджету. Всього за 11 місяців 2017 року надано пільги та компенсації за рахунок державного бюджету на 9,8 млн. грн.  Щомісяця компенсації виплачуються вчасно.
Сербульова Т.В. звернула увагу на те, у жовтні 2016 року у законодавстві відбулися зміни: одноразова компенсація за шкоду заподіяну здоров'ю, щорічна допомога на оздоровлення також виплачується громадянам, які брали участь в інших ядерних аваріях, ядерних випробуваннях, а також компенсація по втраті годувальника сім'ї померлого учасника ліквідації інших ядерних аварій (постанова КМУ від 26.10.16 №760). В області проживає та отримує ці виплати 70 таких громадян.  
Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено право на отримання безоплатно санаторно-курортної  путівки тільки для постраждалих категорії 1 та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язано з Чорнобильською катастрофою. При цьому громадянам надано право вільно вибирати санаторно-курортний заклад відповідного профілю, період отримання послуг. Право реалізується 1 раз у рік.
У 2017 році забезпечено путівкою 88 осіб на загальну суму 454,8 тис. грн., на 2018 рік подали заяву на отримання путівки 130 осіб.  
Крім того з 2018 року передбачено можливість отримання грошової компенсації замість путівки у розмірі 35% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, чинного на 01 січня відповідного року. (постанова КМУ від 08.11.2017 №838). По Миколаївській області на 2018 рік 56 осіб надали відповідну заяву на отримання компенсації.
Також Таміла Володимирівна звернула увагу на те, що постраждалим 1,2 категорії передбачено Законом 50% знижка по оплаті за житлово-комунальні послуги в межах встановлених законодавством соціальних норм споживання послуг. При цьому ці пільги надаються без урахування доходів сім'ї. По доходах: дружині (чоловіку) померлого громадянина з числа ліквідаторів віднесених до категорії 3, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою. Пільги поширюються і на членів сім'ї постраждалих осіб: дружина (чоловік), неповнолітні діти, непрацездатні батьки, особа, яка проживає разом з постраждалою внаслідок аварії особою - інвалідом I групи та доглядає за нею, за умови, що ця особа не перебуває у шлюбі.
Для осіб, які проживають у будинках з пічним опаленням постраждалим 1,2 категорії надається знижка для придбання твердого пічного палива у межах затверджених норм та вартості вугілля. Пільги надаються готівкою, виходячи із затвердженої КМУ на 2017 рік норми – 1 т вугілля вартістю 2162,0 грн.
Законодавством передбачено забезпечення постраждалих громадян 1 категорії ліками при лікуванні їх в стаціонарах спеціалізованих лікувальних закладів. В Миколаївській області визначено 8 спеціалізованих медичних закладів, які здійснюють лікування цих громадян. Існує відповідна державна програма, за якою спрямовуються державні кошти на цю мету. З 2016 року розпорядником коштів за цією програмою є управління охорони здоров'я облдержадміністрації.
Крім того здійснюється забезпечення постраждалих громадян ліками при амбулаторному лікуванні. Щороку обласним бюджетом виділяються кошти, за рахунок яких здійснюється забезпечення постраждалих громадян в аптечних закладах безкоштовними ліками за рецептами лікарів, а також  безкоштовне зубопротезування (на 2017 -1645,3 тис. грн.). Ці пільги надаються постраждалим 1,2 категорії без урахування доходу сім’ї.
Спочатку 2017р. використано 1,36 млн. грн., в тому числі на ліки -1,0 млн. грн., на зубопротезування – 346,1 тис. грн.
В області діє Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота», в рамках якої щороку громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, за рахунок коштів обласного бюджету надається одноразова матеріальна допомога кожній особі. У 2017 році  допомогу у розмірі 1650,0 грн. отримали 326 осіб на загальну суму 537,9 тис. грн.  З бюджетів міст і районів області надано матеріальну допомогу на загальну суму 503,39 тис. грн.

 
Уряд удосконалив механізми виплати допомоги на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

На своєму засіданні Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. № 936 і від 26 жовтня 2016 р. № 760”, згідно з якою з метою систематизації та уникнення дублювання норм законодавства у сфері стипендіального забезпечення студентів із Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 № 936, вилучено норму щодо виплати підвищення до стипендії, оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1045 „Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів” передбачено виплату соціальних стипендій студентам (курсантам), у тому числі громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, внесено зміни до Порядку виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 760, у частині його узгодження зі змінами, внесеними до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а також уточнено перелік документів, на підставі яких постраждалим особам призначаються і виплачуються компенсації та допомога, передбачені статтею 48 цього Закону.
Внесення зазначених змін спрямоване на удосконалення механізмів виплати окремих видів компенсацій та допомоги на оздоровлення особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та посилення соціального захисту громадян цієї категорії.

 
На телеканалі «Так – ТВ» говорили про соціальний захист осіб з інвалідністю

picОсновною умовою проведення ефективної соціальної політики щодо осіб з інвалідністю є формування умов для утвердження самостійності людини, свободі вибору нею напрямів та форм самореалізації. Особа з інвалідністю може успішно реалізувати свої можливості лише за умови, що стане активним, творчим суб’єктом цього процесу, який самореалізує свій соціальний потенціал. Цьому сприяють також вирішення питань забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, реабілітаційними заходами.
Саме про це говорили сьогодні, 6 грудня 2017р., на телеканалі «Так-ТВ» під час «гарячої лінії», в якій взяла участь начальник відділу по роботі з інвалідами та ветеранами департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Жеванова Н.А.
Як повідомила Надія Андріївна, в Миколаївській області на обліку в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації перебуває більше 60,0 тис. осіб з інвалідністю. З початку 2017 року за рахунок коштів державного бюджету видано 358 інвалідних візка, 1278 одиниць технічних засобів реабілітації та 24091 одиниць протезно-ортопедичних виробів.
Органи соціального захисту населення забезпечують безплатними путівками до санаторно-курортних закладів осіб з інвалідністю усіх категорій за рахунок коштів, передбачених Міністерством соціальної політики України (діти з інвалідністю віком до 18 років забезпечуються путівками органами охорони здоров’я). Для постановки на чергу особи з інвалідністю надають відповідну заяву та довідку за формою 070/0.
Інваліди війни забезпечуються путівками позачергово щороку (із січня по грудень).
Інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості в  міру надходження путівок.
Для інвалідів загального захворювання, з дитинства, в тому числі інвалідів спинального профілю захворювання, управління соціального захисту населення самостійно здійснюють закупівлю санаторно-курортних путівок за бюджетні кошти відповідно до потреби. При здійсненні закупівлі послуг санаторно-курортного лікування враховуються профілі захворювання, потреба та медичні рекомендації щодо місця лікуванні (курорту), не обмежуючи зазначену категорію осіб можливістю оздоровлення лише в закладах місцевого значення, тим самим давши їм змогу проходити лікування на відомих курортах  по всій території України.
Для оздоровлення осіб з інвалідністю Миколаївської області з державного бюджету відповідно до розподілу бюджетних коштів затверджено кошти в сумі 2935,6 тис. грн., з них для закупівлі 356 путівок для осіб з інвалідністю (в т.ч. інвалідів - спинальників) та супроводжуючих осіб - 9 путівок.
Також Надія Андріївна зазначила, що в області на даний час проживає більше 5,0 тис. осіб з числа демобілізованих учасників бойових дій та інвалідів війни.
На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів державного бюджет перебуває 398 учасників бойових дій та інвалідів війни.
За рахунок коштів обласного бюджету на виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року передбачено оздоровлення та відпочинок на базах відпочинку, санаторно-курортних закладах демобілізованих учасників антитерористичній операції на сході України та членів їх сімей. На 2017 рік на ці цілі передбачено 2700,0 тис.грн. За станом на 01.10.2017 оздоровлено 895 осіб на загальну суму 2652,9 тис. грн., в тому числі осіб з інвалідністю.

 
Актуальні питання щодо участі в програмі доступного житла

Перелік документів для участі внутрішньо переміщених осіб в Програмі передбачає, окрім довідки про взяття на облік ВПО, надання підтверджуючої інформації про дійсність такої довідки. У зв’язку з цим виникли наступні питання:

  1. Коли вимагається надання такої інформації? - У випадку якщо дата видачі довідки перевищує один місяць до дати подання документів;
  2. Де можна отримати цю “довідку про довідку”? - В територіальних управліннях праці та соціального захисту населення (УТСЗН), де особа перебуває на обліку як ВПО. Для цього потрібно звернутися письмово. Зразок заяви додаємо.
  3. Яким нормативним документом передбачено подання такої довідки?  - Законодавчо зазначене питання не врегульовано, і необхідність подачі довідки передбачена лише переліком документів, затвердженим Держмолодьжитло, та внутрішнім порядком роботи Держмолодьжитло та Мінрегіонбуд. В Постанові КМУ №140 така довідка відсутня.
  4. Чим викликана необхідність отримувати “довідку про довідку” - Тим, що люди приносять довідки, видані в 2014-2015 роках. Є ризик, що довідки можуть бути недійсними, а самі люди не перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних ВПО (ЄІБД ВПО). Також є передбачені законодавством  випадки скасування виданих раніше довідок ВПО та виключення людей з ЄІБД ВПО. Так звана “довідка про довідку” фактично  має підтвердити саме перебування особи в ЄІБД ВПО.
 
У м. Миколаєві пройшло спільне засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення

5 листопада 2017р. під головуванням голови обласної ради профспілок, голови обласного координаційного комітету сприяння зайнятості Толмачова Ю.П. відбулось спільне засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення та робочої групи з розроблення проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року, в якому взяли участь начальник управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Орещак С.М., начальник відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Кушнір І. М., директор Миколаївського обласного центру зайнятості Оборонько Д.М., члени координаційного комітету.

Під час засідання були розглянуті такі питання як про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області до 2017 року та проект Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020, про перспективний план роботи координаційного комітету сприяння зайнятості населення Миколаївської області на 2018 рік.

Як зазначила начальник управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Орещак С.М. протягом останніх років основна увага Уряду була зосереджена на відновленні зростання реальних доходів громадян через проведення комплексних реформ у сфері оплати праці, пенсійного забезпечення та соціальної підтримки населення.

З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників

За період дії Програми інформаційно-роз’яснювальною роботою з питань переваг легальної зайнятості охоплювалося щороку близько 10,0 тисяч осіб безпосередньо за місцем застосування праці.

Відповідно до статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» в області реалізовувався механізм надання компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавцям, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують безробітних. Так, за період дії Програми працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску 1439 безробітних, у тому числі 541 особу, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 898 осіб суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.

В умовах обмеженого попиту на робочу силу здійснювався комплекс заходів для тих, хто бажає започаткувати власну справу: проводилося навчання основам підприємництва та складанню бізнес-планів, а також надавалася таким безробітним фінансова підтримка у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю. За період з 2013 року 1395 безробітних отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності.

Реалізація в області інфраструктурних проектів та підтримка середнього і малого бізнесу сприяли фактичному створенню нових робочих місць та працевлаштуванню незайнятих громадян.

Загалом по області юридичними і фізичними особами-підприємцями працевлаштовано на новостворені робочі місця:  2014 року – 9,5 тис. осіб;  2015 року – 9,3 тис. осіб (що становить 111,1% до річного прогнозного показника); 2016 року – 10,7 тис. осіб (124,4% до річного прогнозного показника) та  9 місяців 2017 року – 9,8 тис. осіб (110,9% до річного прогнозного показника).

Разом з цим, щороку спостерігалися процеси ліквідації робочих місць: з 10,1 тис. одиниць 2014 року до 8,3 тис. одиниць 2016 року; за 9 місяців 2017 року ліквідовано 4,9 тис. одиниць. Процеси ліквідації робочих місць, обумовлені вивільненням працівників із галузей економіки переважно фізичними особами - підприємцями.

З метою забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян у період пошуку для них підходящої роботи та відповідно до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» створювались тимчасові робочі місця для участі у суспільно-корисних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. На цих місцях щороку працювало від 7,4 тис. осіб (з них у громадських роботах – 3,9 тис. осіб) 2013 року до 8,3 тис. осіб (з них у громадських роботах – 5,2 тис. осіб) 2016 року; за 9 місяців 2017 року – 6,5 тис. осіб (з них у громадських роботах – 3,6 тис. осіб).

Виконання заходів Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року забезпечило зниження рівня зареєстрованого безробіття з 2,6% 2013 року до 2,3% 2016 року.

Разом з цим, чисельність штатних працівників на підприємствах, в установах, організаціях знижувалась під впливом реорганізації та оптимізації, робочі місця, які створювались фізичними особами-підприємцями мали не тривалий характер.

Зазначені процеси мали негативний вплив на ринок праці області, якому з 2015 року було притаманне зниження рівня зайнятості (з 58,4% 2015 року до 57,5% 2016 року) та збільшення рівня безробіття (з 8,8% 2015 року до 9,7% 2016 року). Однак в період дії Програми рівень зайнятості осіб у віці 15-70 років в Миколаївській області був стабільно вищим, ніж у середньому по країні.

За результатом спільного засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення прийняті відповідні рішення.

 
Про відзначення Міжнародного дня боротьби за скасування рабства

01 грудня департаментом соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації спільно з благодійним фондом «Любисток» проведено акцію «Небезпеку видно не одразу!» до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства.
Метою акції є привернення уваги молоді до проблеми торгівлі людьми.
В рамках акції здійснено зустрічі зі студентами Миколаївських ВУЗів та учнями професійно-технічних закладів, під час яких проведено лекції, інтерактивні вікторини, а також розповсюджено інформаційні матеріали щодо протидії торгівлі людьми.

 

 
На радіоканалі «92-FM» говорили про попередження насильства в сім'ї

picУ сучасному світі проблема насильства стосовно жінок та домашнє насильство, попри всі досягнення цивілізації, зберігає свою актуальність.
Саме про це говорили сьогодні, 30 листопада 2017р., на радіоканалі «92-FM» під час програми «Діалоги», в якій взяла участь начальник  відділу  по роботі з сім'єю управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов'язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Дмитрієва З.Г.
На початку передачі Зоя Гарольдівна повідомила, що згідно зі статистичними даними кількість звернень щодо насильства в сім’ї в Миколаївській області складає 2121. За такий же період минулого року кількість звернень складала 1981. Тобто кількість звернень зросла. Зростає кількість звернень від жінок.
За даними соціологічних досліджень майже половина населення України потерпає від різних форм насильства в сім'ї, а його третина стикається з жорстоким поводженням з боку членів сім'ї вже у дитячому віці.
Дмитрієва З.Г. зазначила, що упродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства», в рамках якої проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї. Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок. Дати проведення акції є символічними, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини
У Миколаївській області будуть проведені відповідні заходи: круглі столи, семінари, тренінги, лекції, тематичні бесіди, відеолекторії. Напередодні акції обласним гендерним центром проведено семінар-практикум «Міжнародний досвід боротьби з насильством у сім'ї та українські реалії».

 
Інформація щодо розмірів державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд станом на грудень 2017 року

Розміри державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд передбачені Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” з грудня 2017 року.

У 2017 році розміри державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю виходять із прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність та дітей відповідного віку, як передбачено статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік”.

Так, розмір державної соціальної допомоги (з урахуванням норм Закону України від 03.10.2017 № 2148-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”) з 01.12.17 становить:

для осіб з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А – 2 876,40 грн;

для осіб з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б – 2 178,00 грн;

для осіб з інвалідністю з дитинства ІІ групи – 1 452,00 грн;

для осіб з інвалідністю з дитинства ІІІ групи – 1 452,00 грн;

для осіб з інвалідністю з дитинства ІІ груп з надбавкою на догляд – 1 452,00 грн;

для осіб з інвалідністю з дитинства ІІІ груп з надбавкою на догляд – 1 452,00 грн;

для дітей з інвалідністю (без надбавки на догляд) – 1 452,00 грн;

для дітей з інвалідністю підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд – 2 508,40 грн;

для дітей з інвалідністю до 6 років з надбавкою на догляд – 1 762,40 грн;

для дітей з інвалідністю підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 876,40 грн;

для дітей з інвалідністю від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 1 946,40 грн;

для дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 0 до 18 років – 1 524,60 грн;

для дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд – 3 016,60 грн;

для дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд – 2 270,60 грн;

для дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 3 384,60 грн;

для дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 454,60 гривень.

Питання своєчасності виплат цієї державної соціальної допомоги знаходиться на постійному контролі Мінсоцполітики.

 
На Миколаївщині відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

28 листопада 2017 року відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
В ході засідання робочої групи були розглянуті питання про стан впровадження мінімальної заробітної плати в 2017 році у розмірі 3200 грн. в Миколаївській області у галузі освіти, аналіз причин наявності великої кількості працюючих осіб в закладах освіти,  які отримують заробітну плату нижче мінімальної, зокрема Чорноморського національного університету імені Петра Могили та Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, аналіз показників розміру середньомісячної заробітної плати та частки працівників, які мають заробітну плату  у межах мінімальної, у Миколаївській області.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 5 з 71

Увага!

pic

Детальніше...

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.