Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

На ВП «Южно-Українська АЕС» відбулися тренування органів управління та сил цивільного захисту

З метою уточнення питань щодо готовності до дій органів управління та сил цивільного захисту Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (ЄДС ЦЗ) та її Арбузинської, Братської, Вознесенської, Доманівської, Первомайської районних та Южноукраїнської, Вознесенської, Первомайської міських ланок у разі виникнення надзвичайної ситуації на ВП «Южно-Українська АЕС» 26 червня 2018 року відбулося тренування органів управління та сил цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на ВП «Южно-Українська АЕС». В заходах разом з представниками Головного управління ДСНС Миколаївської області прийняла участь і начальник управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Світлана Орещак.

Захід з питань цивільного захисту включав практичні відробітки з включенням електросирен і гучномовців на території Південноукраїнська, Вознесенска, Первомайска, Арбузинского, Братського, Вознесенского, Доманевского і Першотравневого районів Миколаївської області.

В ході тренувань у місті Южноукраїнську задіяно обласну систему оповіщення з практичним включенням гучномовців та сирен, проводиться інформування населення про проведення евакуації та йодну профілактику на офіційному сайті міської ради, на місцевому телебаченні «Квант» та в соціальних мережах.

 
Урочисті збори з нагоди Дня державної служби України

23 червня 2018 року в департаменті соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня державної служби України та 100-річчя запровадження державної служби.
- «Шановні працівники державної служби!  Щиро вітаю Вас із професійним святом. Ефективна державна служба -  це не лише  необхідна умова   прогресивного розвитку нашого суспільства, а й важливий чинник утвердження в Україні європейських стандартів життя. Роль державного службовця зараз дуже важлива. Особливо, коли країна змінюється у всіх галузях свого розвитку. Найголовнішою ціллю всієї нашої роботи є виконання функціональних обов’язків, які націлені на покращення життя людей. 100 років Державної служби – достатньо тривалий термін, за який служба з часами змінювалась. Вся наша праця налаштована для людей і заради людей. Від професіоналізму і чесності кожного державного службовця, відношення до людей, вміння швидко і якісно приймати управлінські рішення, залежить рівень довіри до влади в цілому. Завдяки Вашій порядності, патріотизму та професіоналізму вдасться  побудувати заможну, демократичну, європейську, соціально орієнтовану державу. Зичу усім Вам міцного здоров'я, миру, добробуту та нових здобутків на ниві служіння нашій державі», - наголосила директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва.
У ході урочистостей дипломом голови Миколаївської обласної державної адміністрації було нагороджено переможця II туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у номінації «Кращий керівник» - начальника управління праці та зайнятості населення департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Світлану Орещак.
За наполегливу працю і професіоналізм, високе служіння обраній праці, забезпечення результативної та стабільної діяльності органів державної влади, конституційних прав і свобод громадян та з нагоди відзначення Дня державної служби України та 100-річчя запровадження державної служби:
- Почесною грамотою Миколаївської обласної державної адміністрації нагороджено начальника відділу по роботі з інвалідами та ветеранами управління соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Жеванову Надію Андріївну;
- Почесною грамотою департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації нагороджено головних  спеціалістів відділу управління персоналом, правової роботи, організаційно-контрольних питань та господарського забезпечення Митрюхіну Людмилу Володимирівну та Петрик Юлію Миколаївну.
За сумлінну багаторічну працю, зразкове виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у вирішення проблем соціального захисту громадян Почесною грамотою Миколаївської обласної профспілки нагороджено головного спеціаліста відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Черепахіна Сергія Вікторовича.
Також директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва привітала головного спеціаліста планово-фінансового відділу управління фінансів та бухгалтерського обліку департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Мельниченко Олену Олексіївну та заступника начальника операційного відділу інформаційно – аналітичного центру Богушинську Юлію Сергіївну з днем народження та висловила подяку за плідну працю і побажала терпіння, наснаги та високих досягнень в роботі.

 
Миколаївці вшанували пам’ять жертв війни в Україні

Щорічно згідно Указу Президента України з метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих у війні 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності, відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Сьогодні, 22 червня, сотні миколаївців зібралися біля меморіального комплексу на честь загону К.Ф.Ольшанського, аби хвилиною мовчання згадати світлу пам’ять тих, хто віддав своє життя за порятунок рідного краю – України.

Покласти квіти до меморіального комплексу у знак шани прийшли перший заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації В’ячеслав Бонь, заступник голови ОДА Євген Шевченко, директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксана Єльчієва, керівництво обласної ради та міста Миколаєва, депутати, військовослужбовці, духовенство та небайдужі жителі міста.

«22 червня навіки залишиться в нашій пам’яті як День Великої Скорботи… Воєнні дії в Україні точилися 40 місяців. В руїни та згарища перетворилися 714 українських міст і селищ, 28 тисяч сіл. Загинув кожен п’ятий житель України. Сьогодні як ніколи ми можемо уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. Проте гордий та вільнолюбивий наш український народ, як і багато років тому, стоїть на захисті рідної землі. Продовжуючи традиції ветеранів Другої світової війни, наші воїни, не замислюючись ні на мить, віддають своє життя, молодість, здоров’я за життя майбутніх поколінь, за свободу та процвітання України», - прозвучало на церемонії покладання квітів до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

 
На Миколаївщині відбувся семінар «Стандарти захисту прав внутрішньо перемішених. Актуальні питання, юридичні виклики, судова практика»

2018 року громадська організація «Десяте квітня» реалізує проект «Правова допомога внутрішньо переміщеним омсобам та розширення прав і можливостей громад на півдні України» за підтримки Агенства ООН у справах біженців (UNHCR).

У рамках даного проекту, 21 червня 2018 року у департаменті соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації відбувся семінар за темою: «Стандарти захисту прав внутрішньо перемішених. Актуальні питання, юридичні виклики, судова практика», за участю радника з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики України Руслана Ібрагімова, представника Агенства ООН у справах біженців (UNHCR) Олени Кучер, представника громадської організації «Десяте квітня» Ольги Ткаченко, директора департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксани Єльчієвої, заступника директора департаменту – начальника управління соціальних гарантій і компенсацій загальнообов’язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Таміли Сербульової, представників управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, центрів соціальних служб для сімей, дітей та молоді.

У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій мали змогу підвищити кваліфікацію з питань: міжнародні стандарти захисту та допомоги внутрішньо переміщеним особам, аналіз проблем, які виникають в процесі впровадження законодавчих нововведень в сфері захисту прав ВПО. Окрема увага була приділена судовій практиці в сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

По закінченню семінару відбулося обговорення проблемних питань, на які учасники отримали обґрунтовані відповіді.

 
НОВІ МІФИ ПРО СУБСИДІЇ: перебування за кордоном більш ніж 60 днів, дарування чи успадкування майна, сплата ЄСВ

З 1 травня 2018 року в Україні діє нова програма житлових субсидій. Вона є більш адресною і соціально справедливою. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали.http://teplo.gov.ua/rozyasnennya-po-subsidiyam/132.html
Однак, за два місяці в суспільстві з’явилося чимало міфів навколо програми субсидій. Сьогодні розвінчуємо найбільш поширені.

1. Кажуть, що субсидію тепер не дають безробітним?

Насправді, безробітні й надалі можуть отримати від держави допомогу у сплаті комунальних послуг.
Для тих, хто не стоїть на обліку в центрі зайнятості, запропоновано два варіанти:

  • Чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном чи в тіньовому секторі економіки  та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду.
  • Або органи соцзахисту автоматом рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3). + необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (819*3=2457 грн).

Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, в розрахунок сукупного доходу такого домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі:

  • половини одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду перебували на строковій військовій службі;
  • одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;
  • одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах;
  • фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі особи протягом цього періоду отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по огляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;
  • фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі доходи протягом цього періоду отримувала особа, яка станом на кінець такого періоду не досягла 18-річного віку.

2. Кажуть, у субсидії відмовляють одномоментно особам, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів.

Насправді, «усна» відмова працівника управління соціального захисту населення є незаконною.
Згідно із законом «Про звернення громадян» орган соцзахисту зобов’язаний оформити заяву і декларацію і лише після їх розгляду офіційно (письмово) повідомити заявника – виходить чи не виходить йому субсидія.
Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії якщо людина:

  • отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини.
  • перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні
  • декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ

До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію.

3. Кажуть, Державна фіскальна служба не надає реквізитів для сплати ЄСВ?

Насправді, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому фахівці Державної фіскальної служби зобов’язані, за зверненням громадян, надати їм реквізити для сплати єдиного соціального внеску.
Для призначення субсидії ЄСВ має бути сплачено не менше ніж за три місяці періоду, за яких беруться доходи для розрахунку розміру субсидії. Тобто ЄСВ має бути сплаченим двічі – для «літньої» субсидії окремо, для «зимової» - окремо.
Сплата ЄСВ відображається у базі даних Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду і цей період зараховується громадянам до страхового стажу.

4. Кажуть, що доходи офіційно розлученої сім’ї плюсуються?

Насправді, якщо подружжя розлучене і немає неповнолітніх дітей, то ні чоловік, ні дружина не повинні відображати в декларації своїх «колишніх», які зареєстровані і проживають окремо.
Однак, якщо сім’я розлучена, але є неповнолітні діти, в декларації потрібно відобразити маму чи тата дитини (в залежності від того з ким проживає дитина).
І звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій, щоб  доходи того з батьків, що не зареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включається до сукупного доходу домогосподарства. Разом із завою необхідно надати також документ (довідка з ЖЕКу, сільської/селищної ради), що дитина проживає із заявником.

5. Кажуть, що непотрібно сплачувати свій обов’язковий платіж у разі якщо вода чи газ не використовувалися?

Насправді, громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з 1 травня 2018 року зобов'язані щомісячно сплачувати обов’язкову частку платежу, навіть у разі якщо на особовому рахунку є зекономлена субсидія.
Водночас, субсидіанти й надалі мають право використовувати зекономлену суму субсидії у наступних місяцях на оплату послуг, спожитих понад соціальні нормативи.

6. Кажуть, якщо подарувати квартиру доньці, субсидії можна позбутися?

Насправді, якщо громадянин подарував або передав те чи інше майно у спадок, він не позбавляється субсидії.
Натомість допомогу уже не зможе отримати той, хто отримав такий дарунок чи успадкував якщо його оціночна вартість перевищує 50 тис гривень.
Однак і тут залишаються виключення, які зможе опрацювати виключно Комісії з питань призначення житлових субсидій, які працюють при органах місцевої влади.
Також наявність у власності двох житлових приміщень не впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно.
Якщо сім’я придбала квартиру у кредит, то при визначені її права на субсидію враховується не тільки вартість всієї покупки, але й сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. гривень, субсидія може бути призначена за рішенням Комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.
Виключенням також є і медичні послуги. Якщо людина оплатила операцію і сума перевищує 50 тис. грн. – це не позбавляє її права на субсидію.

7. Кажуть, що транспортний причіп віком менше 5 років за 4 тис грн. позбавляє права на субсидію?

Насправді, на субсидію впливає не сам факт наявності транспортного причепа, а його вартість. Адже він може коштувати як 4 тис. грн., так і 154 тис грн. для вантажного автомобілю, наприклад.
Тому власникам таких транспортних засобів варто звертатися на Комісію з питань призначення житлових субсидій, надавати відповідні документи про вартість купленого причепа і розраховувати та допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг.

 
Питання погашення заборгованості знаходиться на постійному контролі влади

19 червня 2018 року відбулася зустріч голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченко, його заступника з гуманітарних питань Євгена Шевченко з працівниками Миколаївського суднобудівного заводу, на якій була присутня директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва.
На зустрічі також був присутній в.о. директора Миколаївського суднобудівного заводу Валерій Калашников та голова профспілкового комітету Микола Головченко.
У ході зустрічі Олексій Савченко наголосив: «Дякую Президенту України Петру Порошенку за підтримку і принципову позицію! Сьогодні ми маємо збільшений статутний капітал підприємства «Миколаївський суднобудівний завод». І це, в свою чергу, дасть можливість повністю погасити заборгованість по заробітній платі. 15 червня пройшов перший платіж у розмірі 3,1 млн грн, які люди вже отримали на свої зарплатні картки. Це свідчить про те, що глава держави дбає про завод і його робітників. Знаючи болючу тему цього підприємства, він свідомо взяв на себе відповідальність і допоміг вирішити проблему із заборгованістю».
На сьогодні в штатному розписі підприємства числяться 530 чоловік, людям повинні більше 30 мільйонів гривен.
Також чиновник розповів про наявні домовленості з командувачем Військово-морських сил України віце-адміралом Ігорем Воронченко про подальше використання потужностей заводу для обслуговування ВМС.
«Це системна проблема, тому створили певний механізм, завдяки ньому сьогодні ви отримали перші виплати. Ці виплати не будуть закінчені, до кінця цього року повністю буде закрита вся заборгованість. Вже збільшений статутний капітал на 39 мільйонів гривен, за рахунок збільшеного статутного капіталу йдуть надходження. Сподіваюся, що в наступному місяці надходжень буде більше 5 мільйонів гривен, і так до кінця року. Практично, кожні півтора місяці йтимуть надходження», - заявив Олексій Савченко.

 
Відбувся профінформаційний семінар «Гендерні питання»

18 червня 2018 у центрі зайнятості Центрального району м. Миколаєва відбувся профінформаційний семінар на тему: «Гендерні питання» за участю головного спеціаліста відділу по роботі з сім'єю управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов’язкового державно страхування департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Волошанівської В.В., під час якого обговорювалися питання щодо уникнення ситуації торгівлі людьми. Також висвітлено основні види та форми торгівлі людьми, у який спосіб людина може потрапити до ситуації торгівлі людьми, ознаки ситуації торгівлі людьми та що потрібно робити, якщо вже людина опинилася у даній ситуації.

 
Разом долаємо труднощі, разом йдемо до висот!

Відповідно до меморандуму безперервної освіти Європейського Союзу сьогодні концепція навчання впродовж всього життя прийнята і здійснюється в більшості розвинутих країн світу. Це особливо важливо для вирішення проблем людей старшого віку, покращення якості їх життя, збереження та формування їх активної життєвої позиції
Впровадження освітньої послуги «Університет третього віку» у нашому місті запроваджено з листопада 2011 року, коли в університеті ім.В.О.Сухомлинського та 4-х районних відділеннях міського територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відкрилися факультети різного спрямування. І вже перші заняття показали, що за допомогою освічених та уважних викладачів, під час спілкування з подібними собі можна вирішити проблеми самотності, самореалізації.
З того часу кожного року більше 1000 миколаївців «елегантного віку» щоденно навчаються основам комп’ютерної грамотності, діляться своїми творчими вміннями, оздоровлюються та опановують навички самодопомоги, обговорюють життєві питання і розбираються у правових колізіях, готуються під час репетицій до виступів на концертних майданчиках міста, разом із спеціалістами з соціальної роботи організують дозвілля та відпочинок. Для багатьох громадян похилого віку міський територіальний центр став мало не другою домівкою, адже саме тут вони знайшли таке потрібне їм спілкування і турботу.
Саме про досвід роботи та плани на майбутнє йшла мова на засіданні «круглого столу», де до активного спілкування залучилися всі присутні. Директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Василенко С.М. зазначив, що практична реалізація принципу «навчання впродовж життя» має бути поширена ще на більшу кількість представників старшого покоління. Заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Кірова О.Б. відмітила, що територіальний центр Миколаєва йде в ногу з прогресом, дає можливість пенсіонерам відчувати себе надійно у руслі сучасних досягнень. Керівник громадської організації Букач М.М. розповів про плани «Освітнього центру» щодо участі у міжнародних зустрічах. Директор міського територіального центру Бондаренко С.М. вважає, що саме «у великій дружній сім’ї, яка складається з слухачів, спеціалістів міського територіального центру та волонтерів-викладачів, відкриваються нові горизонти для людей старшого віку».
Жваво і по діловому, з прикладами та цифрами, слайдовими матеріалами, з пропозиціями, які надавали  також представники ветеранських організацій, волонтери і самі студенти «третього віку», обговорили присутні підсумки роботи, прийняли рекомендації по подальшому удосконаленню діяльності «Університету третього віку». Родзинками заходу стали виставка творчих робіт студентів факультетів «Рукоділля» та концертні номери у виконанні талановитих, яскравих, активних учасників  художньої самодіяльності.

 
Оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної підтримки

З метою комплексного вирішення питань з організації оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року видано розпорядження голови облдержадміністрації від 27 лютого 2018 року № 49-р «Про затвердження заходів щодо реалізації у 2018 році Програми відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївської області на 2014-2018 роки».
Повноваження з питань оздоровлення дітей з квітня 2018 року передано до департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації.
За станом на 14 червня 2018 року 16 закладів, розташованих в курортних зонах вже надають послуги з оздоровлення та відпочинку. 5 закладів оздоровлення працюють в інших районах області. Інші заклади розпочнуть роботу з 18 червня. Працюють 268 пришкільних таборів, де на даний час перебуває 11 тис. 300 дітей
Оздоровчий сезон розпочато в штатному режимі. З 11 червня працюють дві поліцейські станції в зонах відпочинку Коблеве та Рибаківка. На період курортного сезону на території Березанського та Очаківського районів 90 правоохоронців будуть забезпечувати безпеку відпочиваючих, попереджувати скоєння злочинів та правопорушень.
Так, 17 червня 2018 року 257 дітей, які потребують особливої соціальної підтримки, відправлено на оздоровлення та відпочинок у дитячий оздоровчий табір «Маяк», який знаходиться у зоні відпочинку Рибаківка та 18 червня 2018 року – 120 дітей відправлено на оздоровлення та відпочинок у ПЗОВ «Динамо», який знаходиться у м. Очакові.
Термін відпочинку 21 день. Оздоровлення проводиться за кошти обласного бюджету.
Заклади обстежено на предмет дотримання вимог пожежної безпеки, санітарного законодавства, охорони праці. Також проведено перевірку організації благоустрою територій, підготовчих робіт у будівлях та спорудах, необхідних робіт із запуску технологічного обладнання.
Особливу увагу було приділено наявності результатів лабораторних досліджень питної води, які підтверджують її гарантовану якість, узгодженого перспективного меню, висновкам головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області по результатам проведених заходів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
До кожного дитячого оздоровчого закладу надано Примірний перелік лікарських засобів, виробів медичного призначення і обладнання, обов’язковий для дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, затверджений МОЗ України. Під час роботи обласної комісії буде перевірятись забезпеченість закладів згідно даного переліку.
Для забезпечення надання невідкладної стаціонарної допомоги дітям директорами дитячих оздоровчих закладів наразі укладаються договори з територіальними закладами охорони здоров'я області (Березанська ЦРЛ, Очаківська ЦРЛ, Миколаївська ЦРЛ).
Питання організації та проведення оздоровчої кампанії знаходиться під особистим контролем голови Миколаївської обласної державної адміністрації.

 
Організація та проведення оздоровчої кампанії знаходиться на постійному контролі влади

15 червня 2018 року на базі обласної філії ПАТ «Укртелекому» в режимі відеоконференц-зв’язку відбулася Всеукраїнська селекторна нарада щодо обговорення механізму використання субвенції в повному обсязі та питань організації оздоровчої компанії у 2018 році, в якій прийняли участь директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації - Єльчієва О.Р. та начальник відділу з питань оздоровлення департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Смоквина М.М.
З метою комплексного вирішення питань з організації оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року видано розпорядження голови облдержадміністрації від 27 лютого 2018 року № 49-р «Про затвердження заходів щодо реалізації у 2018 році Програми відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївської області на 2014-2018 роки»
Утворено регіональний штаб з організації оздоровлення та відпочинку дітей в літній період 2018 року, а також створено обласну комісію з обстеження на предмет готовності та дотримання умов безпеки життєдіяльності дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку області.
Повноваження з питань оздоровлення дітей з квітня 2018 року передано до департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.
До початку оздоровчого сезону обласною комісією проведено перевірки об’єктів дитячого оздоровлення та відпочинку за участю всіх заінтересованих представників, у тому числі ДСНС, Держпраці та Держпродспоживслужби. Протягом червня-серпня комісією будуть здійснюватися рейдові перевірки дитячих оздоровчих закладів.
Заклади обстежено на предмет дотримання вимог пожежної безпеки, санітарного законодавства, охорони праці. Також проведено перевірку організації благоустрою територій, підготовчих робіт у будівлях та спорудах, необхідних робіт із запуску технологічного обладнання.
Особливу увагу було приділено наявності результатів лабораторних досліджень питної води, які підтверджують її гарантовану якість, узгодженого перспективного меню, висновкам головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області по результатам проведених заходів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.
За станом на 14 червня 2018 року 16 закладів, розташованих в курортних зонах вже надають послуги з оздоровлення та відпочинку. 5 закладів оздоровлення працюють в інших районах області. Інші заклади розпочнуть роботу з 18 червня. Працюють 268 пришкільних таборів, де на даний час перебуває 11 тис. 300 дітей.
Оздоровчий сезон розпочато в штатному режимі. З 11 червня працюють дві поліцейські станції в зонах відпочинку Коблеве та Рибаківка. На період курортного сезону на території Березанського та Очаківського районів 90 правоохоронців будуть забезпечувати безпеку відпочиваючих, попереджувати скоєння злочинів та правопорушень.
Для підготовки медичних працівників до роботи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, 4 травня 2018 року на базі обласної дитячої лікарні заплановано проведення семінар-наради з організації надання медичної допомоги дітям в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Головним лікарям закладів охорони здоров`я області доручено забезпечити проведення безкоштовних медичних оглядів дітей, які направляються на оздоровлення та відпочинок, з видачею довідки (ф 079/о) з відомостями про групу по фізкультурі, режим оздоровлення, епідоточення за місцем проживання, профілактичні щеплення, відсутність інфекційних хвороб; проведення безкоштовних медичних оглядів виховательського та обслуговуючого персоналу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
До кожного дитячого оздоровчого закладу надано Примірний перелік лікарських засобів, виробів медичного призначення і обладнання, обов’язковий для дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, затверджений МОЗ України. Під час роботи обласної комісії буде перевірятись забезпеченість закладів згідно даного переліку.
Для забезпечення надання невідкладної стаціонарної допомоги дітям, директорами дитячих оздоровчих закладів наразі укладаються договори з територіальними закладами охорони здоров'я області (Березанська ЦРЛ, Очаківська ЦРЛ, Миколаївська ЦРЛ).
Поточного року фінансування на організацію оздоровлення та відпочинку дітей складає 31 млн. 313 тис. 190 грн.
Питання організації та проведення оздоровчої кампанії знаходиться під особистим контролем голови обласної державної адміністрації.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 82

Увага!

Сайт sotszahist.mk.ua з 1 серпня 2018 року припиняє своє функціонування!

Новий сайт департаменту

(знаходиться у режимі наповнення)

dszn.mk.gov.ua

Увага! Конкурс на надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції

Детальніше...

_________________

Проект про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати для оплати проїзду на 2018 рік

Переглянути...

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

Проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення “Турбота” на період до 2020 року”

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

До уваги жителів Миколаївської області!
21 червня 2018 року,
з 10:00 до 11:00 відбудеться телефонна «гаряча лінія» за тематикою:
«Державні гарантії та соціальний захист при безробітті»
(До дня захисту дітей)
Телефон «гарячої лінії»
37- 11-33

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.