Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

Відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту

30 травня 2018 року відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту.
У роботі комісії взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Євген Шевченко, директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва.
Під час засідання комісії її учасники розглянули питання «Про перспективи організації відпочинку та оздоровлення дітей у дитячих таборах, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад».
Директор департаменту соціального захисту населення Оксана Єльчієва зазначила, що з метою організації ефективного оздоровлення та відпочинку дітей, поліпшення стану їхнього здоров’я, зайнятості у канікулярний період, запобігання бездоглядності, комплексного вирішення організаційних питань підготовки та проведення літньої оздоровчої кампанії 2018 року видано розпорядження голови облдержадміністрації від 27 лютого 2018 року № 49-р «Про затвердження заходів щодо реалізації у 2018 році Програми відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївської області на 2014-2018 роки».
Для забезпечення постійного контролю за діяльністю оздоровчих закладів, у тому числі дотримання ними вимог законодавства щодо безпеки життєдіяльності; санітарних, протипожежних правил, купання у водоймах, правил порядку проведення екскурсій, походів, правил перевезення дітей автомобільним та іншими видами транспорту вищезазначеним розпорядженням  утворено регіональний штаб з організації оздоровлення та відпочинку дітей в літній період 2018 року, а також створено обласну комісію з обстеження на предмет готовності та дотримання умов безпеки життєдіяльності дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку області.
За станом на 30.05.2018 року обласною комісією обстежено 10 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, надано відповідні приписи та рекомендації по підготовці до прийому організованих груп дітей.
Також Оксана Єльчієва зазначила, що під час проведення 10 травня п.р. наради з керівниками (власниками) дитячих оздоровчих закладів, останнім було вказано на те, що відповідно до статті 33 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» працівники дитячого закладу оздоровлення та відпочинку в межах покладених на них обов'язків несуть персональну відповідальність відповідно до законодавства за безпеку життя і здоров'я дітей, які оздоровлюються та відпочивають у цьому закладі, за якість та повноту виконання навчальних та виховних програм, які реалізуються в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку.
Протягом оздоровчого сезону обласною комісією з обстеження на предмет готовності та дотримання умов безпеки життєдіяльності дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку області в межах компетенції буде здійснюватись контроль за створенням належних умов для проживання, харчування, медичного обслуговування дітей з дотриманням санітарно-гігієнічних норм.
Також, під час засідання комісії її учасники розглянули питання можливого реформування Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №3.
За словами директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Олени Удовиченко з 2017 року в Україні запущено процес деінституалізації інтернатних закладів. Це пов’язано з вимогами Міжнародної Конвенції та Конституції України. Реалізація реформи відбуватиметься у декілька етапів  - передбачається розміщення дітей у будинках сімейного типу, патронатна служба, наставництво і за сприятливих умов  повернення  дитини у біологічну родину.
Під час засідання постійної комісії депутати розгялнули і прийняли відповідні рекомендації по питаннях передачі житлових будинків Березківського навчально-виховного комплексу зі спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області, про депутатське звернення Анатолія Катрича щодо діяльності комунального закладу "Центр фінансово-статистичного моніторингу, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів та інші.

 
На Миколаївщині відбулося засідання міжвідомчої робочої групи

30 травня 2018 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Шевченка Є.В. відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. У засіданні брали участь: заступник голови правління Пенсійного фонду України Машкін В.Г.; заступник директора департаменту з питань праці державної служби України з питань праці Коновалова О.А.; директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Єльчієва О.Р.; заступник голови Миколаївської обласної ради Кротов А.О.; начальник головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Єфремова Н.В.; начальник управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Миколаївській області Решетник В.М.; перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Скуратовська Я.О.; заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації – начальник бюджетного управління Ротар О.Ф.; директор Миколаївського обласного центру зайнятості Оборонько Д.М.; заступник генерального директора ДП «Миколаївський суднобудівний завод» з фінансових питань Кобилянський С.В.; ліквідатор публічного акціонерного товариства «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» Сербін І.І.; голова Вітовської райдержадміністрації Демчук О.М.; начальник управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради Шишляннікова І.А.
В ході засідання розглянуто такі питання як: про новації та методи організації роботи з питань легалізації зайнятості та проведення роз’яснювальної роботи щодо переваг отримання легальної заробітної плати; про проведення моніторингу з виявлення ознак неоформленої праці та порушень законодавства про працю в Миколаївській області; про здійснення перевірок органами Державної фіскальної служби України по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників. Методи інформування фізичних осіб-підприємців про заборгованість зі сплати ЄСВ та результати роботи; про здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення; про забезпечення мінімальних гарантій з оплати праці в бюджетних установах Миколаївської області; про співпрацю з соціальними партнерами щодо забезпечення легальної зайнятості шукачів роботи; про стан  погашення заборгованості із заробітної  плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах м.Миколаєва.

 
Учасникам АТО з Миколаївщини в рамках обласної програми «Турбота» вручили сертифікати на житло

В рамках реалізації обласної Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко, голова обласної ради Вікторія Москаленко, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич вручили сертифікати на житло військовослужбовцям, які брали участь у антитерористичній операції та потребували поліпшення житлових умов.
Вручення відбулось в ході урочистостей з нагоди відкриття в Миколаївському обласному краєзнавчому музею виставки «Миколаївці на захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України», присвяченої неоголошеній війні, яка триває на сході України.
«Програма «Турбота» дала можливість в позаминулому році виплатити 7,5 млн грн, які закрили чергу на житло для 15 сімей учасників антитерористичної операції на сході України - інвалідам ІІІ групи. Цього року разом із депутатами обласної ради та міської ради міста Миколаєва ми об’єднали зусилля. Тож на сьогодні черга повністю закрита. Програма «Турбота» - унікальна. Я б хотів, щоб всі області України взяли цю програму за основу і впроваджували її на місцях. Вона унікальна тим, що об’єднує зусилля депутатів усіх рівнів і дозволяє не створювати проблему, а вирішувати її. На сьогодні маємо, що за минулий рік було виділено 16,4 млн грн – це 37 квартир. А зараз ми вручимо  останні 5 із них разом з усіма людьми, які брали в цьому участь», - сказав голова облдержадміністрації Олексій Савченко.
Очільник області також зазначив, що у 2018 в обласному бюджеті на купівлю квартир миколаївським військовослужбовцям передбачено 10 млн грн на умовах співфінансування з місцевими бюджетами міст, районів, ОТГ. Крім того, в області діє державна програма, відповідно до якої учасники АТО – інваліди І-ІІ груп та сім’ї загиблих у АТО військових мають  право отримати компенсацію за купівлю житла.
Сьогодні ж сертифікати на житло отримали:
- учасник бойових дій з числа військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції Олександр Яценко;
- учасник бойових дій з числа військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції Сергій Єфремов;
- учасник бойових дій з числа військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції Андрій Кучина;
- мати учасника бойових дій з числа військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції  Костянтина Ковальова – Галина Ковальова;
- учасник бойових дій з числа військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції Ігор Вишневський.
Нагадаємо, у 2017 році завдяки позиції керівництва Миколаївської обласної державної адміністрації на 26,6 млн грн було збільшено фінансування на реалізацію заходів комплексної програми “Турбота”.
Також у 2017 році за ініціативи Олексія Савченка було започатковано обласну програму забезпечення житлом учасників АТО.
“В цьому напрямку нам є чим пишатися, бо станом на 1 січня 2018 року  на 100% забезпечені житлом всі учасники АТО-інваліди війни ІІІ групи. На ці потреби у 2017 році було придбано 55 квартир”, - повідомляв раніше Олексій Савченко.
У 2017 році з обласного бюджету вперше було виділено кошти у розмірі 2,7 млн грн на оздоровлення для членів сімей військовослужбовців, які перебувають в АТО, та членів сімей загиблих. Крім того, вперше запроваджено надання одноразової допомоги сім’ям загиблих та померлих учасників АТО по 10 тис грн кожному – на ці потреби було виділено 1,5 млн грн. На додачу до цього була запроваджена щомісячна виплата допомоги дітям військовослужбовців, які загинули внаслідок участі в АТО.

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Модернізація і оптимізація роботи з питань оплати праці в містах та районах області»

22 травня 2018 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар «Модернізація і оптимізація роботи з питань оплати праці в містах та районах області» за участю спеціалістів відділів праці управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій та практичних занять мали змогу підвищити кваліфікацію з питань: про основні техніки та технології по збору та обробки інформації що будуть використовуватися в роботі спеціалістів з питань праці райміськуправлінь соціального захисту населення. Створення основних звітів, презентацій, анкет з питань праці із застосуванням файлового хостингу; щодо реалізації у 2018 році органами місцевого самоврядування повноважень з контролю за додержанням законодавства про працю; оплата та нормування праці згідно чинного законодавства; оплата праці у 2018 році на підприємствах, установах і організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників; заробітна плата за час перебування у відпустках, на курсах з підвищення кваліфікації, виконання державних та громадських обов’язків, тощо. Індексація заробітної плати; порядок надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції; про складання рейтингових показників з питань праці у 2018 році та зміну звітності в зв’язку із проведенням децентралізації. Обговорення нової системи адміністративно-територіального устрою України. Окрема увага була приділена перевірці практичних навичок користування файловим хостингом.

 
На Миколаївщині відбувся семінар з питань соціального захисту осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та ветеранів

18 травня 2018 року у департаменті соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації, в рамках «Школи соціальних знань», відбувся семінар за темами: «Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення та виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації», «Зміни у законодавстві щодо організації надання послуг санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю, ветеранам війни, учасників антитерористичної операції. Оздоровлення учасників АТО та членів їх сімей» за участю департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області, Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, спеціалістів з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад .
По закінченню семінару відбулось обговорення проблемних питань та надання відповідей на них.

 
Зустріч з представниками Херсонської групи СММ ОБСЄ в Україні

16 травня відбулася робоча зустріч керівництва департаменту соціального захисту населення з Херсонською групою СММ ОБСЄ в Україні. У зустрічі брали участь: Сьюзен Стемпер - заступник голови групи; Ендрю Оффенбахер - міжнародний спостерігач; Денис Кордонов – перекладач; Таміла Сербульова - заступник директора департаменту–начальник управління соціальних гарантій та компенсацій, загальнообов’язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації та Зоя Дмитрієва - начальник відділу по роботі з сім'єю управління соціальних гарантій та компенсацій, загальнообов’язкового державного страхування департаменту.
Метою зустрічі було обговорення поточної ситуації з протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми в Миколаївській області.
Довідково:
З метою протидії домашньому насильству департаментом соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації проводиться робота по реалізації політики у сфері протидії та профілактики домашнього насильства на всіх рівнях від обласного до районного. Налагоджено співпрацю між відповідальними особами на місцях: управлінням превентивної діяльності головного управління Національної поліції, службою у справах дітей, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тощо.
У Миколаївській області діють:
- соціальна комплексна програма підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, затверджена рішенням обласної ради від 22.12.2016 року № 4. Мета Програми полягає у забезпеченні системної та комплексної державної політики у сфері сім’ї та демографічного розвитку, спрямованої на формування самодостатньої сім’ї та її здатності до усвідомленого народження і виховання дітей; здійснення соціальних заходів із запобігання та протидії домашньому насильству; ґендерного інтегрування в усі сфери життєдіяльності суспільства;
- координаційна рада з питань сім’ї і жінок, положення про яку затверджено розпорядженням голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 08.11.2013 № 330-р. Діяльність координаційної ради спрямована на здійснення заходів у сфері сімейної політики, у тому числі попередження домашнього насильства.
Також видано розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 05.05.2016 № 160-р «Про затвердження плану дій Миколаївської області з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року». Метою затвердженого плану є запобігання конфліктам та домашньому насильству, допомога та реабілітація постраждалих від конфліктів.
З метою ефективного проведення інформаційної кампанії щодо запобігання та протидії домашньому насильству у Миколаївській області щороку проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Метою проведення акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання домашнього насильства, насильства щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми.
З 15 жовтня 2013 року в Миколаївській області розпочато реалізацію проекту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». У рамках проекту у містах та районах Миколаївської області створено робочі групи, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, які функціонують до цього часу. Робота цих робочих груп підсилює спроможність роботи державних установ, органів поліції та неурядових організацій регіону у сфері виявлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми, сприяє їх якісній реабілітації та реалізації їх прав.
У Миколаївській області з початку 2012 року 32 особам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
На сьогоднішній день в області проводиться активна робота щодо посилення державної політики у сфері протидії торгівлі людьми.

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Про використання Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків»

15 травня 2018 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар «Про використання Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків» за участю спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій та практичних занять мали змогу підвищити кваліфікацію з питань: «Система ЄДАРП, призначення, перспективи, розгляд останніх оновлень ПТК «ЄДАРП» та проблемних питань стосовно роботи програми»; «Інформаційно-пошукова система. Створення запиту для пошуку по базі ЄДАРП. Звірка інформації по різновидам та площі. Закриття пільг з причини «призначено субсидія»; «Довідники. Рекомендації щодо ведення довідників районного рівня. Приклад розрахунку для послуги 3-х зонне електропостачання. Архівування довідника тарифів. Архівування пільгових послуг. Звірка інформації ЄДАРП по ОСББ та ЖБК»; «Технологія виплати твердого палива та скрапленого газу готівкою». Окрема увага була приділена роз’ясненню щодо пошуку одночасно діючих пільг, підготовці та вирізки окремої справи бази пільговиків та бази нарахувань до ІАЦ, конвертації БД ЄДАРП.

 
Благополуччя родини - мірило розвитку і прогресу країни

picВ Україні День матері відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. Це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Міжнародний день сім’ї, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році, відзначається щорічно 15 травня. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.
Саме про це говорили 15 травня 2018р. на радіоканалі «92-FM» під час програми «Діалоги», в яких взяла участь начальник відділу по роботі з сім'єю управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов'язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Дмитрієва З.Г.
На початку передачі Зоя Гарольдівна привітала слухачів зі святом Дня  матері та Міжнародного дня сім’ї, побажала нескінченної турботи, терпіння, любові і відданості, та зазначила, що саме з сім’ї починається людина. Тут відбувається формування її як громадянина.
Від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині та під опікою щасливої матері. Але є багато таких, які не мають родини або родина не в змозі надати дитині належного виховання та затишку.
Так, у Миколаївській області, як і в усій Україні, створено мережу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, завданнями яких є організація надання сім’ям, дітям та молоді якісних соціальних послуг. Метою діяльності центрів є надання комплексу інформаційних, соціально-педагогічних, психологічних, юридичних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Наполеглива, самовіддана праця фахівців центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є запорукою того, що ті українські сім’ї, які потребують допомоги, уваги й підтримки держави, не забуті, не покинуті, бо відчувають себе захищеними у цей непростий для нашої держави час. Саме фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приймають на себе людські проблеми, біль та життєві негаразди, прагнуть допомогти і підтримати кожного.
Також Дмитрієва З.Г. проінформувала, що починаючи з 2005 року в Україні розвиваються сімейні форми виховання дітей, яких позбавлено батьківського піклування та дітей-сиріт - усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. З 2016 року в Україні запроваджено нову послугу з профілактики соціального сирітства - це патронат над дитиною. Минулого року Миколаївська область приєдналася до запровадження такої послуги. На сьогодні створено першу в області патронатну сім’ю в Баштанському районі.
По закінченню передачі Зоя Гарольдівна наголосила, що відповідно до чинного законодавства багатодітні сім’ї мають право на пільги, які надаються незалежно від виду житла та форми власності на нього.

 
Робоча зустріч з керівництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA)

15 травня відбулася робоча зустріч з керівництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). У зустрічі брали участь заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Павло Замостьян, керівник програми Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Людмила Шевцова, координатор програми Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) в регіонах Костянтин Бойчук, директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва, заступник директора департаменту – начальник управління соціальних гарантій та компенсацій, загальнообов’язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Таміла Сербульова, начальник відділу по роботі з сім'єю управління соціальних гарантій та компенсацій, загальнообов’язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Зоя Дмитрієваї, т.в.о. начальника служби у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації Олег Гускін, заступник директора Миколаївського обласного центу соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Марина Кручинова, а також представники управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації, центру планування сім’ї Миколаївської обласної клінічної лікарні та дитячого пологового будинку № 3 м. Миколаєва.
З квітня 2018 року UNFPA розширює свою діяльність із запобігання та протидії насильству в рамках трирічного проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» в тому числі і на Миколаївську область. Даний проект UNFPA, окрім 5 східних областей України, реалізовується також у Херсонській, Одеській, Київській, Львівській та Вінницькій областях. Основними напрямками проекту є покращення профілактики та реагування на випадки насильства щодо жінок та дівчат, розвиток програм спеціалізованої соціально-психологічної допомоги, посилення міжвідомчої координації на регіональному та місцевому рівнях, проведення інформаційних кампаній та просвітницьких заходів з метою підвищення рівня обізнаності населення та відповідальних структур з питань протидії насильству та охорони репродуктивного здоров’я.
За результатами зустрічі прийняті відповідні рішення.

 

 
Найтепліше та найдушевніше, що є в житті – сім’я: на Миколаївщині відбулися урочистості до Міжнародного дня сім’ї та Дня Матері

15 травня 2018 року, у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії відбулися урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня сім’ї та Міжнародного Дня Матері.
Привітати багатодітні родини з усіх куточків нашої області прийшли керівник апарату Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Єльчієва.
«Найдорожче, що є в житті – це мама. Найтепліше та найдушевніше, що є в житті – це сім’я. І як би не були важливі батьки, без мами – все погано. З Днем родини, вас, мирного неба та дитячого сміху у ваших оселях», - звернувся до присутніх Юрій Гранатуров, подарувавши разом з малечею із глядацької зали усім мамам бурхливі оплески.
З нагоди відзначення Дня матері за вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей Почесною грамотою голови Миколаївської обласної державної адміністрації нагороджені багатодітні матері: Олена Банкулова, Валентина Бойченко, Лариса Кінаш, Олена Макаренко, Світлана Рябова, Наталія Сільвестрова, Анна Сластіна, Тетяна Соболєва, Людмила Шеремет.
Подякою голови Миколаївської обласної ради нагороджені багатодітні матері: Наталія Ахрамович, Олена Баранович, Віта Горбановська, Наталія Гура, Вікторія Норець, Валентина Отрядова, Оксана Панкеєва, Альона Почтаренко, Олена Ткач.
З вітальним словом виступила й директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Єльчієва, привітавши першу в області патронатну сім’ю з Баштанщини - подружжя Юрія та Валентини Онофрійчук.
Артисти театру подарували усім присутнім цікаву концертну програму.
Довідково: В Україні з перших років незалежності почала формуватися державна сімейна політика. За роки незалежності вдалося зробити суттєві кроки в напрямку соціального захисту сімей. Сьогодні в області проживає 9182 багатодітні сім’ї, де виховується 31354 дітей.
Управління соціального захисту населення забезпечують видачу посвідчень батькам та дітям з багатодітних сімей, виплати державних соціальних допомог, пільг. На цей час 75897 сім’ї в Миколаївській області отримують різні види державної допомоги на загальну суму 539,4 млн.грн.
Державну допомогу отримують 34 будинків сімейного типу на 212 дітей та 164 прийомних сімей на 306 дитини. Допомогу нараховано та профінансовано на загальну суму 10 млн.грн.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 80

Увага!

Новий сайт департаменту

(у тестовому режимі)

dszn.mk.gov.ua

Увага! Конкурс на надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції

Детальніше...

_________________

Проект про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати для оплати проїзду на 2018 рік

Переглянути...

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

Проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення “Турбота” на період до 2020 року”

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

До уваги жителів Миколаївської області!
21 червня 2018 року,
з 10:00 до 11:00 відбудеться телефонна «гаряча лінія» за тематикою:
«Державні гарантії та соціальний захист при безробітті»
(До дня захисту дітей)
Телефон «гарячої лінії»
37- 11-33

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.