Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

Субсидія на індивідуальне опалення призначатиметься з 15 жовтня до 15 квітня, а для централізовано - термін визначатиметься мером міста

picНа практиці траплялися випадки, коли у одному населеному пункті дві родини проживають у одному багатоповерховому будинку, але через те, що використовують різні види опалення, по-різному отримували субсидію у жовтні та квітні.
Для родини, яка використовує централізоване опалення, субсидія у жовтні та квітні нараховувалася відповідно до рішень органу місцевого самоврядування залежно від погодних умов подачі теплоносія. Тому, для таких сімей опалювальний період,  починався, скажімо, 18 жовтня й завершувався 10 квітня. Відповідно й здійснювалося нарахування субсидії.
Для родини, яка має індивідуальне газове опалення, опалювальний період починався з 1 жовтня і завершувався 30 квітня. Однак, враховуючи погодні умови, рідко хто з українців самостійно вмикав опалення вже 1 жовтня, коли на вулиці сприятливий температурний режим.
Це питання не  було унормованим на місцевому рівні, що з року в рік  призводило до збільшення сум невикористаних субсидій. Саме тому Уряд у травні цього року врегулював це питання на користь субсидіантів.  
Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і обов’язково перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня.
Дане рішення Уряду є соціально й економічно обґрунтованим: розумне споживання енергоресурсів, особливо, коли погода в цьому сприяє,  наближає країну  до її стратегічної мети - до 2020 року стати енергонезалежною.

 
Підвищено розміри соціальних виплат та спрощено порядок контролю за їхнім проведенням внутрішньо переміщеним особам

picНа сьогоднішньому засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою передбачено:
підвищення розміру щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальниї послуг для осіб з інвалідністю І та ІІ груп і дітей з інвалідністю із числа внутрішньо переміщених;
підвищення граничного розміру загальної суми грошової допомоги, що виплачується на сім’ю, до складу якої входять особи з інвалідністю, до 3 400 гривень;
розширення кола внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання грошової допомоги, шляхом збільшення верхньої межі суми коштів, які може мати член сім’ї внутрішньо переміщеної особи на депозитному банківському рахунку (рахунках) і не втратити право на її отримання, з 10 до 25 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
можливість проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам не тільки через мережу установ і пристроїв ПАТ „Ощадбанк”, але й через мережі будь-яких банків (отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій) тільки на підконтрольній українській владі території;
спрощення порядку контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, які пройшли фізичну ідентифікацію в Ощадбанку, а також внутрішньо переміщеним особам, які працюють в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, і військовослужбовцям із числа внутрішньо переміщених осіб.
Реалізація норм цієї постанови сприятиме покращенню соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

 
Подовження терміну подачі заяв на монетизацію субсидій дозволить громадянам реалізувати своє законне право, – Андрій Рева

picКабінет Міністрів України на своєму сьогоднішньому засіданні прийняв постанову “Про внесення змін до до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.
Міністр соціальної політики Андрій Рева, представляючи проект постанови на засіданні Уряду, пояснив, що діючим положенням встановлено термін подачі заяв на виплату зекономлених частин субсидій до 1 вересня поточного року. Проте, на адресу Міністерства надходять чисельні звернення від громадян про об’єктивні обставини, через які вони не можуть подати заяву у встановлений строк.
“Постановою передбачається подовження терміну подачі заяв до 1 листопада цього року, якщо така заява не була подана до 1 вересня через незалежні від одержувача причини. Це допоможе громадянам реалізувати своє законне право на отримання виплат”, - заявив Міністр.
Також, зазначеною постановою врегульовується питання впливу заборгованості на рішення про перепризначення субсидій на наступний опалювальний період.
Так, станом на сьогодні, субсидія не призначається на наступний період за наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, поки така заборгованість не буде погашена або укладено договір про її реструктуризацію.
Проте, існують непоодинокі випадки, коли громадяни оскаржують у судовому порядку виставлену надавачем послуги суму заборгованості і тому відмовляються сплачувати відповідні кошти та укладати договір реструктуризації.
“Зазначеною постановою встановлюється, що до винесення рішення суду по суті, розмір заборгованості, що оскаржується, не береться до уваги, а субсидія перепризначається на наступний опалювальний період”, - підкреслив Андрій Рева.

 
Звернення заступника Міністра Н. Федорович з нагоди до 12-ї річниці з часу прийняття Закону України „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”

picГендерна рівність – це умова розквіту і розвитку демократії. Творення суспільства, побудованого на принципах справедливості й розвитку, можливе за справедливого підходу до місця і ролі особистості жінки і чоловіка як рівних у правах, свободах, обов’язках, можливостях і відповідальності.

Детальніше...

 
Усе про житлові субсидії

Переглянути...

 
На Миколаївщині відбулася селекторна нарада Мінрегіону з питань підготовки та виконання плану заходів до опалювального сезону 2017/18 рр.

7 вересня 2017 року відбулася селекторна нарада з Мінрегіоном з питань підготовки та виконання плану заходів до опалювального сезону 2017/18рр, за участю заступників голови Миколаївської облдержадміністрації Валентина Гайдаржи та Віталія Кіндратієва, в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Любов Бєлкіної, керівників міста Миколаєва, представників структурних підрозділів ОДА та теплопостачальних підприємств.
Головуючий на селекторі заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк звернув увагу регіонів на необхідність активізації роботи стосовно підготовки паспортів та актів готовності об’єктів житлового фонду, тепло- та водопостачальних підприємств. Також увагу учасників наради було звернено на розрахунки за пільги та субсидії, а також важливість їх перепризначення задля вчасного забезпечення населення послугами.
Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 12.04.2017 № 117-р «Про заходи з підготовки об’єктів теплопостачання і теплоспоживання до роботи в опалювальному сезоні 2017/2018 року» департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розроблено та затверджено наказом від 25.04.2017 р № 35 план заходів щодо своєчасної підготовки установ і закладів системи соціального захисту населення облдержадміністрації до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 р.р.
На цей час у стаціонарних установах системи соціального захисту населення закінчуються ремонтні роботи житлових, складських приміщень, овочесховищ.
Згідно наказу Міністерства палива та енергетики України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10 грудня 2008 року №620/378 щодо підготовки теплових господарств до опалювального періоду, інтернатними установами проведено перевірку технічного стану та гідравлічні випробування зовнішніх теплових мереж та внутрішньо будинкових систем опалення.
Всі 10  будинків-інтернатів системи соціального захисту населення мають власні котельні, п’ять з яких - на газовому (Вознесенський, Первомайський, Баштанський, Виноградівський, Степівський), решта - на твердому паливі (Горожанський, Баратівський, Лупаревський, Новосвітлівський, Миколаївський)  
Для зміцнення матеріально-технічної бази будинків-інтернатів  2017 року з обласного бюджету на виконання ремонтно-будівельних робіт виділено коштів у сумі 1 млн. грн.
В цей час завершено роботи з ремонту теплотраси Лупаревського психоневрологічного інтернату.
Тривають роботи з ремонту системи опалення, гарячого та холодного водопостачання Вознесенського геріатричного пансіонату та облаштування протипожежної сигналізації Первомайського психоневрологічного інтернату.
З 20 відділень стаціонарного догляду територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) - 14 мають автономне газове опалення, 4 – автономне електроопалення (Арбузинський, Кривоозерський, Новобузький, м. Первомайськ), 1 – централізоване газове опалення (Очаківський район) та 1 - централізоване електричне опалення (Снігурівський район).
По області проведено 8911 обстежень одиноких і одиноко проживаючих осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.
Виявлено 3044 осіб, які потребують допомоги. Надано допомогу 2068 особам на загальну суму 266,97 тис. грн., у тому числі: продуктами харчування – 54,5 тис. грн., теплим одягом -79,17 тис. грн, твердим паливом (дровами) – 133,3 тис. грн.
До стаціонарних установ поселено 18 осіб.
На цей час в районах та містах області створено 23 регіональні оперативні штаби, здійснено 28 засідань щодо вирішення питань організації безперебійного функціонування об’єктів тимчасового перебування бездомних та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах та запобігання замерзання соціально незахищених верств населення в  осінньо-зимовий період 2017/2018 року.
З метою запобігання бездомності та інформування громадськості у районах та містах області планується функціонування 54 «гарячих» телефонних ліній.
При територіальних центрах соціального обслуговування (надання   соціальних послуг) та сільських/селищних радах на осінньо-зимовий період 2016-2017 років планується забезпечити функціонування 275 пунктів обігріву, 215 пунктів збору та видачі одягу/взуття, 7 кімнат нічного перебування.
У м. Миколаєві центр реінтеграції бездомних громадян розрахований на 50 ліжко-місць планується розширити на 10 одиниць.
Відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України від 19.07.2011 № 283 „Про затвердження Порядку здійснення соціального патрулювання в осінньо-зимовий період 2017/2018 років на території області планується діяльність 256 груп соціального патрулювання.

 
Міністерство соціальної політики впроваджує реформу державної служби

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України  від 05.09.2017  № 685 к „Про затвердження структури апарату Міністерства соціальної політики України”, та у рамках урядової реформи державної служби, в апараті Міністерства соціальної політики України створено 8 директоратів:
Директорат норм та стандартів гідної праці
Директорат розвитку ринку праці та зайнятості
Директорат розвитку соціального страхування та пенсійного забезпечення
Директорат захисту прав дітей
Директорат сім’ї та соціальної підтримки населення
Директорат соціальних послуг та інтеграції
Директорат захисту прав осіб з інвалідністю
Директорат стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції

 
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалив Законопроект №6614 щодо пенсійної реформи до другого читання у Парламенті.

picЗа відповідне рішення проголосували п’ять із семи членів комітету. Основу його складають пропозиції Уряду.
Серед іншого, цей законопроект передбачає осучаснення пенсій уже з жовтня цього року.
Необхідний мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію залишається незмінним – 15 років.
Також, за пропозицією Міністерства  соціальної політики,  жінкам, котрі перебували у декретній відпустці по догляду за дитиною шість років, усі ці роки враховуватимуться у стаж.
Також, окремо розробляється проект пенсійного забезпечення військовослужбовців.

 
Соціальний діалог, як дієвий механізм соціального захисту працюючого населення

Соціальний діалог, як дієвий механізм соціального захисту працюючого населення є на сьогодні дуже актуальним питанням, особливо в умовах проведення децентралізації. Як наголосив Президент, на загальних зборах Асоціації міст України, передача повноважень на місця ставить нові виклики перед громадами. Вона вимагатиме від громад вміння контролювати та скеровувати обрані ними органи місцевого самоврядування, а від представників цих органів – почати будувати принципово новий рівноправний діалог з громадянським суспільством.
Актуальність питання викликана пошуком ефективного, прозорого та гнучкого механізму виконання переданих  від державних органів органам місцевого самоврядування значних повноважень та бюджетів в умовах анонсованої децентралізації влади в Україні, зокрема в трудовій сфері.
Саме про це йшлося сьогодні, 6 вересня 2017р., на телеканалі «Так-ТВ» під час виступу начальника управління праці та зайнятості населення департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Орещак С.М.
Як повідомила Світлана Миколаївна, за результатами колективних переговорів між соціальними партнерами укладаються відповідні договори та угоди: на національному рівні - генеральна угода, на галузевому рівні - галузеві (міжгалузеві) угоди, на територіальному рівні - територіальні угоди, на локальному рівні - колективні договори.
Колективний договір – це нормативний акт соціального діалогу, що укладається між роботодавцем з однієї сторони і трудовим колективом. Представниками трудового колективу можуть виступати один або кілька профспілкових органів, а у разі відсутності таких органів - представники працівників, обрані і уповноважені ними.
Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи. Договір може укладатися в структурних підрозділах підприємства в межах компетенції цих підрозділів.
До основних законодавчих актів, які визначають порядок розроблення та укладення колективного договору відносяться: Кодекс законів про працю України, Закони України «Про колективні договори і угоди» та «Про соціальний діалог в Україні».
Орещак С.М. зазначила, що існує низка інших законодавчих актів, що регулюють ті чи інші моменти, пов'язані з формуванням положень колективного договору. Є багато правових норм, що просто не можуть діяти, якщо вони не закріплені в колективному договорі.
Колективний договір укладається з дотриманням норм чинного законодавства. Положення і норми колективних договорів, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними. Такі положення забороняється включати до колективних договорів.
Сторони, які уклали колективний договір здійснюють контроль за виконанням його положень.

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

5 вересня 2017 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар: «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
У ході семінару спеціалісти з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад мали змогу ознайомились з такими питаннями як: державна політика в галузі соціального захисту громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, облік постраждалих громадян, порядок використання коштів, призначених на виконання державної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсійне забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, робота комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, підготовка документів на комісію, надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Сторінка 11 з 71

Увага!

pic

Детальніше...

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.