Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

На Миколаївщині відбулося засідання робочої групи

13 червня 2018 року відбулося засідання робочої групи з розгляду питань, пов’язаних з наданням дозволу на право користування пільгами з оподаткування, визначення доцільності надання фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі, цільової позики та дотації на створення спеціальних робочих місць для інвалідів підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів.
В ході засідання робочої групи розглянуто питання щодо отримання дозволу на право користування пільгами з оподаткування на період з 01.07.18 р. по 30.06.19 р. підприємством об’єднання громадян «Миколаївське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих»; громадської організації «Миколаївська обласна організація Українського товариства глухих»; та Міжгалузевим учбово-виробничим підприємством «АПЕКС» громадської організації «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України».
За підсумками роботи робочої групи внесено пропозицію щодо надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування.

 
На радіоканалі «92- FM» обговорювали питання одноразової допомоги учасникам АТО на відкриття власної справи

Понад 30 проектів надійшло на конкурс від учасників АТО задля отримання одноразової допомоги на відкриття власної справи
Саме про це говорили 13 червня 2018 року на радіоканалі «92 – FM» під час програми «Діалоги», в якій взяла участь начальник управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації  -  Орещак С.М.
На початку передачі Світлана Миколаївна зазначила, що з метою соціальної підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції, за ініціативи голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка, спеціалістами облдержадміністрації була розроблена унікальна і єдина в своєму роді програма підтримки учасників антитерористичної операції. У грудні минулого року розроблений і затверджений порядок надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасниками АТО.
У квітні, відповідно до рішення позачергової сесії Миколаївської обласної ради для надання одноразової допомоги  на відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції з обласного бюджету передбачені кошти в розмірі
1 млн грн. В травні цього року  оголошено конкурс проектів серед учасників антитерористичної операції для надання одноразової допомоги для відкриття власної справи.  Проекти можуть реалізовуватись на умовах співфінансування, термін реалізації проекту – в умовах 1 бюджетного року. Рекомендована вартість проектів в межах 50 тис. грн.
Переможці будуть відбиратись за рейтинговим списком членами конкурсної комісії до складу якої входять експерти, які зможуть також надати учасникам консультативну допомогу.
По закінченню передачі Орещак С.М. наголосила, що 8 червня завершено прийом документів від учасників АТО, які бажали взяти участь у програмі підтримки - відкриття власної справи демобілізованих учасників антитерористичної операції. Усього на конкурс надійшло понад 30 проектів.

 
Уряд направив 200 мільйонів гривень на компенсації за житло для сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав та осіб з інвалідністю І-ІІ групи

picУрядом на засіданні 13 червня 2018 року затверджено розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за житло для сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав, а також для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, визначених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням у цих державах, на загальну суму 200,0 млн гривень
Прийняття розпорядження Кабінету Міністрів України дасть змогу виплатити грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення 189 особам.
Реалізація цього розпорядження після його погодження з Комітетом Верховної Ради з питань бюджету сприятиме покращенню соціального захисту вищезазначених категорій населення.

 
Урядом прийнято рішення щодо надання постраждалим учасникам Революції Гідності прав на пільги, передбачені для учасників бойових дій

pic13 червня на засіданні Уряду Прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303”.
Зазначеною постановою приведено у відповідність до вимог Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” постанову Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 „Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань”.
Постанова Кабінету Міністрів України доповнює категорією „постраждалий учасник Революції Гідності” переліком груп населення, яким лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування.

 
Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

picЗа ініціативи Мінсоцполітики та за підтримки Комітету  Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Законом України „Про Державний бюджет України на 2018 рік за бюджетною програмою 2511190 „Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та визнані інвалідами війни ІІІ групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які потребують поліпшення житлових умов” передбачено видатки в обсязі 25 млн гривень.
Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 280.
Розподіл субвенції буде здійснюватися відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
З метою забезпечення повної потреби у видатках на зазначені цілі Мінсоцполітики опрацьовується питання щодо збільшення обсягу субвенції шляхом перерозподілу коштів між бюджетними програмами, головним розпорядником яких є Міністерство.

 
Миколаївська ОДА вдосконалює ефективну взаємодію з громадськими організаціями ветеранів АТО

У неділю, 10 червня, в м.Очаків відбувся з’їзд громадських організацій ветеранів АТО Миколаївської області, участь в якому взяла директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Єльчієва.
Учасниками з’їзду стали представники 25 громадських організацій ветеранів АТО області. На заході ветерани та представники влади обговорили питання програми обласної та місцевих рад щодо підтримки учасників АТО та перспективи їхньої співпраці. Учасники заходу відпрацювали проблемні напрями у тренінгу «Ефективні методи співпраці активістів громадського суспільства та влади у напрямку підвищення соціального захисту учасників бойових дій», результатом якого поділися з представниками влади. Спілкування між учасниками з’їзду проходило в неформальній обстановці, що сприяло відкритості обох сторін.
Директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Єльчієва подякувала ветеранам АТО за їх активну громадську позицію та передала найщиріші вітання від голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка (Олексій Савченко). Вона зазначила – майже всі діючі програми з підтримки учасників АТО, що наразі діють в області, були ініційовані саме головою облдержадміністрації.
«Тільки ефективно взаємодіючи ми зможемо вирішити питання, які хвилюють наших героїв», - наголосила Оксана Єльчієва.
Станом на сьогодні, на обліку органах соціального захисту населення перебуває 10 141 учасник АТО, демобілізованих – 5847. Відповідно до порядку фінансування субвенції з обласного бюджету для надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих та померлих учасників АТО на 2018 рік заплановано кошти у сумі 1,45 млн грн. Для придбання житла учасникам бойових дій та поліпшення житлових умов передбачено кошти у сумі 10 млн грн. Для надання на конкурсній основі одноразової допомоги для відкриття власної справи передбачено 1 млн грн.
Голова громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Олександр Терещенко висловив слова вдячності Миколаївській облдержадміністрації за постійну підтримку.
Під час урочистого закриття заходу Оксана Єльчієва вручила подарунки ветеранам АТО від Миколаївської облдержадміністрації.

 
Відбулося засідання обласного штабу з підготовки до опалювального сезону 2018/2019 року

7 червня 2018 року під керівництвом заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації Валентина Гайдаржи проведено засідання обласного штабу з підготовки до наступного опалювального сезону, на якому була присутня директор соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва.
До порядку денного були включені питання: про стан підготовки об`єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року; про стан розрахунків споживачів за спожиту електроенергію; про організацію виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 №360 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року №141» щодо попереднього відбору проектів за програмою «Питна вода України».
Під час засідання обласного штабу директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва зазначила, що у сфері підпорядкування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації знаходиться 10 будинків-інтернатів та 20 відділень стаціонарного догляду територіальних центрів соціального обслуговування  (надання соціальних послуг), Миколаївський обласний центр ресоціалізації наркозалежної молоді, Миколаївський обласний центр соціально-психологічної допомоги, які розташовано в районах та містах області. Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 25.04.2018 № 141-р «Про заходи з підготовки об’єктів теплопостачання і теплоспоживання до роботи в опалювальному сезоні 2018/2019 року» департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розроблено та затверджено наказом від 23.05.2018р № 63 план заходів щодо своєчасної підготовки установ і закладів системи соціального захисту населення облдержадміністрації до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019р.р.
На виконання заходів плану щодо підготовки об’єктів, підпорядкованих департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, до безперебійної роботи у складних погодних умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 року, у будинках-інтернатах та відділеннях стаціонарного догляду територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) розробляються плани заходів щодо підготовки установ і закладів системи соціального захисту населення облдержадміністрації до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019р.р.
Всі 10 будинків-інтернатів системи соціального захисту населення мають власні котельні, п’ять з яких - на газовому (Вознесенський, Первомайський, Баштанський, Виноградівський, Степівський), решта - на твердому паливі (Горожанський, Баратівський, Лупаревський, Новосвітлівський, Миколаївський)  
На випадок надзвичайних ситуацій забезпечено необхідний запас рідкого палива.
Проведено перевірку технічного стану будівель і споруд для прийняття заходів по їх безпечній експлуатації у весняно-літній період. Складено акти загального огляду будівель, споруд та прибудинкових  територій. Підготовлено дефектні акти на ремонтні роботи, які планується виконати власними силами.
Заплановано проведення необхідних ремонтних робіт та робіт з обслуговування будівель, покрівель та вентиляційних установок, автотранспорту, водо- і тепломереж, опалювальних та освітлювальних систем, каналізації, ліфтового господарства, під’їзних шляхів.
З 20 відділень стаціонарного догляду територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) - 14 мають автономне газове опалення, 4 – автономне електроопалення (Арбузинський, Кривоозерський, Новобузький, м. Первомайськ), 1 – централізоване газове опалення (Очаківський район) та 1 - централізоване електричне опалення (Снігурівський район).
На випадок тимчасових відключень енергопостачання дизельними електростанціями забезпечено всі будинки - інтернати, пересувними електростанціями забезпечено 18 стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Територіальні центри Новобузького та Снігурівського районів щороку укладають договори з районними службами МНС щодо забезпечення пересувним дизельгенератором через відсутність власних альтернативних джерел електропостачання.
Для забезпечення належних умов для дотримання правил пожежної безпеки відповідно до чинного законодавства заплановано роботу з питань забезпечення пожежної безпеки на всіх об’єктах, підпорядкованих департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, з постійним або тимчасовим перебуванням людей у Миколаївській області.
В установах соціального захисту населення Миколаївської області на об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням людей постійно проводиться робота щодо покращення стану пожежної безпеки
З питання внесення  змін в організацію надання послуг з енергозабезпечення споживачів у зв’язку з введенням в дію Закону «Про ринок електричної енергії» і Кодексу систем розподілу. виступив голова правління ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» Олег Сивак, який акцентував на особливостях нормативно-правової бази і тих завдань, які стоять перед органами влади і споживачами промисловості, бюджетної сфери по впорядкуванню відносин і вибору незалежного постачальника електроенергії вже починаючи з 11 грудня 2018 року.
Також на засіданні обласного штабу розглянуто питання про стан виконання роботи з оснащенням вузлів обліку природного газу системами дистанційної передачі даних, тобто модемами, по колу бюджетних організацій області - насамперед шкіл, дитячих садків та інших закладів соціальної сфери. Зазначено, що завдання по оснащенню доволі суттєве. Біля 740 вузлів комерційного обліку природного газу необхідно обладнати модемним зв’язком для передачі в онлайн-режимі стану споживання природного газу. Це є вимога кодексу газорозподільних систем. Розпочата робота - у складі ПАТ «Миколаївгаз» створена відповідна проектна група, яка буде сприяти, у тому числі, органам місцевого самоврядування в організації виконання зазначеної роботи.
Валентин Гайдаржи наголосив на необхідності коригування місцевих бюджетів і включення відповідних видатків до видаткових частин з метою забезпечення своєчасної підготовки вузлів обліку природного газу бюджетних установ до наступного опалювального сезону.
Також про хід підготовки прозвітували керівники профільних управлінь - департамент освіти і науки ОДА, управління охорони здоров’я ОДА, управління культури, національностей та релігій, які розповіли про підготовку об’єктів до наступного опалювального сезону і визначили проблемні питання, які необхідно вирішувати для своєчасної підготовки до наступного опалювального сезону.

 
На Миколаївщині відбувся семінар в рамках «Школи соціальних знань»

7 червня 2018 року у департаменті соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації в рамках «Школи соціальних знань» відбувся семінар за темою: «Актуальні аспекти ведення роботи з управління персоналом в установах соціального захисту населення області. Основні заходи щодо запобігання корупції в установах соціального захисту населення області» за участю представника управління служби безпеки України в Миколаївській області, заступника начальника відділу управління персоналом, правової роботи, організаційно-контрольних питань та господарського забезпечення департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Шевченка В.А., головного спеціаліста відділу управління персоналом, правової роботи, організаційно-контрольних питань та господарського забезпечення департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Жовтоножко Н.М., головного спеціаліста-юриста відділу управління персоналом, правової роботи, організаційно-контрольних питань та господарського забезпечення департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Кагана О.Г., провідного фахівця-юриста інформаційно-аналітичного центру департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Гайдай Т.В. та спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), будинків-інтернатів.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій мали змогу підвищити кваліфікацію з питань: деякі особливості роботи органів соціального захисту населення із громадянами тимчасово переселеними з районів проведення ООС в Донецькій та Луганській областях; 100 років Української державної служби; про виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 31.05.2018 №215-р «Про затвердження Інструкції з діловодства у Миколаївській облдержадміністрації»; типові помилки та недоліки ведення роботи з питань управління персоналом та правової роботи в установах соціального захисту населення Миколаївської області, виявлені під час проведення аудитів відповідності.
По закінченню семінару відбулося обговорення проблемних питань, на які учасники отримали обґрунтовані відповіді.

 

 
Сьогодні в День Захисту Дітей представники керівництва області відвідали Степівський дитячий будинок-інтернат

Сьгодні, 1 червня 2018 року, заступник голови Миколаївської ОДА Євген Шевченко разом з директором департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксаною Єльчієвою відвідали Степівський дитячий будинок-інтернат для дітей з особливими потребами.

Мета – зміна існуючої застарілої системи, яка має вкрай негативний вплив на дітей у багатьох аспектах, на систему, яка забезпечує догляд та виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі. Підтримуємо позицію дружини Президента України Марини Порошенко щодо важливості виховання і догляду дітей з особливими освітніми потребами в родинному колі й розвитку інклюзивної освіти. Це одна з причин, чому 2018 рік був оголошений головою ОДА Олексієм Савченком – роком освіти та інклюзивного навчання.

Вихованці Степівського дитячого будинку-інтернату – діти особливі, вони як ніхто потребують піклування і посиленої уваги, і ми як представники обласної влади, розуміючи це, постійно працюємо на покращення умов для них, зокрема в 2018 році, завдяки підтримці депутатів обласної ради, кошти на утримання вихованців саме цього дитячого будинку збільшено майже на 950 тис. грн. в порівнянні з роком минулим.

Для вихованців з нагоди Міжнародного дня захисту дітей було вручено невеличкі подарунки.

 
Представники облдержадміністрації взяли участь у онлайн-засіданні Комітету доступності

У четвер, 31 травня, заступник голови Миколаївської ОДА Євген Шевченко та фахівці облдержадміністрації взяли участь у онлайн-засіданні Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури під керівництвом заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе.

У засіданні участь також взяли представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Комітетів Верховної Ради України, Мінрегіону, Держархбудінспекції, Мінсоцполітики, МОЗ, МОН, Мінінфраструктури, Мінекономрозвитку, Пенсійного фонду України.

Миколаївську область представили директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Єльчієва, в.о.начальника управління містобудування та архітектури ОДА Світлана Григор'єва та голова громадської організації «Миколаївська обласна організація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Ольга Степаненко.

Учасники заходу обговорили впровадження Держархбудінспекцією щоквартального збору даних щодо виявлених порушень під час створення безбар’єрного простору та удиту доступності у регіонах для маломобільних груп населення об’єктів житлового, громадського призначення та транспортної інфраструктури і провели збір інформації стосовно фінансування у регіонах робіт із забезпечення доступності об’єктів.

В підсумку засідання усім регіонам були надані відповідні рекомендації та розпорядження.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 80

Увага!

Новий сайт департаменту

(у тестовому режимі)

dszn.mk.gov.ua

Увага! Конкурс на надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції

Детальніше...

_________________

Проект про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати для оплати проїзду на 2018 рік

Переглянути...

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

Проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення “Турбота” на період до 2020 року”

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

До уваги жителів Миколаївської області!
21 червня 2018 року,
з 10:00 до 11:00 відбудеться телефонна «гаряча лінія» за тематикою:
«Державні гарантії та соціальний захист при безробітті»
(До дня захисту дітей)
Телефон «гарячої лінії»
37- 11-33

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.