Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

УВАГА!

19

На теленакалі «Так – ТВ» обговорювали питання охорони праці

picОдним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму. За 2017 рік на підприємствах, установах та організаціях  області зареєстровано 79 страхових нещасних випадків, в яких постраждало на виробництві 79 осіб, що на 9 осіб менше ніж 2016 року.
Саме про це говорили 17 квітня 2018р. на телеканалі «Так – ТВ» під час програми «Відкрита студія», в якій взяв участь головний спеціаліст відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Черепахін С.В.
На початку передачі Сергій Вікторович зазначив, що з 23 по 28 квітня проходить Тиждень охорони праці, мета якого - привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань з  безпеки праці та забезпечення усіх необхідних передумов для реалізації конституційних прав громадян з питань охорони праці.
В рамках підготовки до його відзначення організаційними комітетами в містах та районах області затверджується робочий план заходів та передбачається проведення комплексу заходів з питань охорони праці, на  підприємствах міста проходять семінари, конференції, виставки, круглі столи.
Також в цей час проводяться заходи щодо відзначення та заохочення працівників за сприяння культури охорони праці за підсумками відповідних оглядів-конкурсів та ініціативу у здійсненні заходів з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці.
З  метою поліпшення охорони праці на виробництві за перший квартал 2018 року проведено: 117 семінарів, 7 колегій в райдержадмінстраціях, 9 засідань координаційних комітетів з питань безпечної життєдіяльності населення, на яких  розглянуто  154  питання  з  охорони  праці, заслухано  звіти керівників підприємств, установ і організацій, де зріс виробничий травматизм, прийнято відповідні рішення з розглянутих питань та надано доручення визначеним виконавцям, забезпечено контроль за їх виконанням.
Спеціалістами управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій,  міських (міст обласного значення) рад прийнято участь у проведенні відвідувань з метою надання консультативної допомоги щодо виконання вимог законодавства з охорони праці на 244 підприємствах області, в результаті яких надано понад 1047 рекомендацій щодо усунення порушень нормативних актів з охорони праці.
По закінченню передачі Черепахін С.В. закликав всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для працівників, та належного оформлення трудових відносин згідно з вимогами чинного законодавства.

 
Надання послуг по перевезенню громадян з особливими потребами

Створення належних умов громадянам з особливими потребами, які пересуваються на візках або за допомогою милиць, та іншим маломобільним групам населення для їх гармонійної інтеграції в суспільстві та рівня належної мобільності з 2010 року запроваджена соціальна послуга по перевезенню таких осіб у межах міста спеціально обладнаним автотранспортом.
Послуга надається міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за заявками громадян, що потребують допомоги у відвіданні лікарняних закладів, МСЕК, Миколаївського експериментального державного протезно-ортопедичного підприємства, до організацій-надавачів послуг тощо.
Заявки  на обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями приймаються фахівцем у телефонному режимі не менш ніж за два дні до виїзду за вказаною адресою.
Для отримання даної послуги телефонуйте за номером 34-11-74. Для реєстрації заявки необхідно назвати свої прізвище, ім’я, по батькові, контактні дані та назву установи, до якої необхідно дістатися. Громадяни, що мають інвалідність, супроводжуються у поїздці членами родини. Автомобіль з спеціальним пристроєм подається в зазначений час за адресою проживання громадянина, рухається згідно затвердженого маршрутного листа до місця призначення та очікує там. По закінченню процедури або прийому в установі громадянина доставляють до місця проживання.  
Спецавтотранспортом у 2017 році скористалося 1527 мешканців Миколаєва, в тому числі ветерани війни, особи, що пересуваються на візках, хворі з нирковою недостатністю, що потребують проведення регулярних медичних процедур.
Виїзд спецавтотранспорту проводиться у робочі дні за графіком заявок з 8.30 до 17.00 годин. Послуги з перевезення надаються безкоштовно.
При необхідності додаткову інформацію мешканці Миколаєва можуть отримати за безкоштовним  багатоканальним телефоном 15-07, що функціонує у структурних підрозділах департаменту.

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Проблемні питання та шляхи удосконалення роботи зі зверненнями громадян»

11 квітня 2018 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар «Проблемні питання та шляхи удосконалення роботи зі зверненнями громадян» за участю спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій та практичних занять мали змогу підвищити кваліфікацію з питань: організація роботи з реалізації вимог нормативно-правових актів, що регламентують розгляд звернень громадян; порядок організації роботи зі зверненнями громадян; про реалізацію права на доступ до інформації за інформаційним запитом; про основні вимоги щодо виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 21 лютого 2008 року № 73-р «Про забезпечення виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування». Окрема увага була приділена розгляду типових помилок при організації та веденні роботи щодо розгляду звернень громадян.

 
На телеканалі «Миколаїв» розглядали питання щодо державних соціальних допомог

picНа сьогодні одним з важливих напрямків соціальної політики є соціальний захист тих категорій населення, які мають найбільший ризик бідності. Держава гарантує такій категорії осіб соціальний захист, який забезпечується шляхом надання їм грошової допомоги у розмірі не нижчого від прожиткового мінімуму відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
Саме про це говорили сьогодні, 10 березня 2018р., на телеканалі «Миколаїв» під час програми «Тема дня», в якій взяла участь заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сербульова Т.В.
Як повідомила Таміла Володимирівна, право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України. Малозабезпеченою сім’єю вважається сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім’ям державної соціальної допомоги визначає Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250.
Соціальна допомога призначається на шість місяців з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.
Також роз’яснено порядок надання допомоги при народжені дитини, а саме: розмір допомоги становить 41280 грн. Виплачується ця соціальна допомога одноразово в розмірі 10320 грн., решта суми – щомісячно рівними частинами (по 860 грн.) протягом наступних 3 років.
Розглянуто питання допомоги багатодітним сім’ям. Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» багатодітна сім’я має право на знижку 50% за користування комунальними послугами.
Акцентована увага на тому, що змінено період, за який враховуватимуться доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, з 4-х кварталів до 2-х.
Що стосується субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, то, як і раніше, сукупний дохід обраховується за попередній календарний рік.
При автоматичному розрахунку субсидії на неопалювальний період враховуватимуться доходи за третій - четвертий квартали 2017 року. А от при розрахунку субсидії в опалювальний період дохід буде братися за перше півріччя 2018 року.
З 01 січня 2018 року змінені соціальні нормативи користування послугою електропостачання. У зв’язку із зменшенням соціальних норм органами соціального захисту було проведено перерахунок раніше призначених субсидій без звернень громадян.
Також, під час передачі Таміла Володимирівна дала роз’яснення на такі питання як:
- порядок призначення субсидій,
- зміни у законодавстві з  надання державних допомог.

 
Урядом затверджено Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року

picРеалізація  Програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року сприятиме утвердженню принципу рівності жінок і чоловіків у пріоритетних сферах соціального та економічного розвитку в Україні, ефективному розв’язанню проблем та усуненню диспропорцій гендерного розвитку з чіткою орієнтацією на права людини.
Програма враховує рекомендації ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, міжнародних моніторингових інституцій у галузі прав людини, а також положення міжнародних договорів, зокрема Угоди про асоціацію Україна – ЄС.
Програмою визначено основні завдання, спрямовані на підвищення рівня дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя українського суспільства. Зокрема, передбачено:
- удосконалення нормативно-правової бази;
- урахування гендерного компонента в програмах економічного та соціального розвитку;
- удосконалення механізму проведення гендерно-правової експертизи;
- розширення переліку статистичних показників, диференційованих за статтю;
- зменшення гендерного дисбалансу у сферах державної служби та управління людськими ресурсами (зокрема, розроблення та внесення до програм курсів підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків);
- удосконалення механізмів реалізації права на захист від дискримінації за ознакою статі;
- внесення гендерної складової до програми реформ.
До реалізації Програми, крім органів державної влади і місцевого самоврядування, передбачається залучити міжнародні організації та громадські об’єднання, діяльність яких спрямовується на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

 
Відбулось ІІІ засідання Ради Миколаївської обласної ради профспілок

4 квітня 2018 року відбулося ІІІ засідання Ради Миколаївської обласної ради профспілок, в якому взяла участь начальник відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення  Миколаївської облдержадміністрації Кушнір І.М.
Під час засідання розглянуто питання «Про дії обласного профоб’єднання по захисту інтересів членів профспілок у 2017 році та основні напрямки роботи облпрофради та її членських організацій у 2018 році».
На засіданні голова обласної ради профспілок Толмачов Ю.П. відмітив злагоджену співпрацю соціальних партнерів в напрямі формування розділів та укладання  Угоди між Миколаївською обласною державною адміністрацією, Миколаївською обласною організацією роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини”  і Миколаївською обласною радою профспілок з регулювання соціально-економічних питань на 2017 -2020 роки, яку зареєстровано в Мінсоцполітики 17 травня 2017 року за № 36.
Ще одним прикладом співпраці соціальних партнерів в області є  розроблення проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року включно, у складі робочої групи представників органів виконавчої влади, профспілок та роботодавців. Наразі Програму включено до порядку денного чергової сесії Миколаївської обласної ради.
А також зазначено, що 19.02.2018 проведено засідання Миколаївської обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участю сторони облдержадміністрації, сторони  профспілок і сторони роботодавців, та затверджено план подальшої роботи соціальних партнерів на 2018 рік.

 
Відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

тня 2018 року в кризовому центрі Головного управління ДСНС України у Миколаївській області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Валентина Гайдаржи відбулось позапланове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, в якому взяв участь головний спеціаліст відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сергій Черепахін.
Під час засідання розглянуто 3 основних питання, серед яких: проведення позапланових перевірок дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки в місцях з масовим перебуванням людей; запобігання та протидії пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2018 року; результати технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту на території Миколаївської області та їх готовність.
Також, під час розгляду засідання акцентовано увагу на необхідності активізації роботи по забезпеченню пожежної безпеки на об’єктах з масовим перебування людей, надано доручення по створенню робочих груп для проведення перевірок зазначених об’єктів в районах, містах обласного значення, об’єднаних територіальних громадах та щомісяця на нарадах, засіданнях райдержадміністрацій, міськвиконкомів, сесіях рад розглядати питання по результатам їх роботи.

 
На радіоканалі «92-FM» обговорювали питання охорони праці

picЗ метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань щодо безпеки праці та забезпечення усіх необхідних передумов для реалізації конституційних прав громадян з питань охорони праці Указом Президента України від 18 серпня 2006 року в нашій державі офіційно встановлено День охорони праці.
Саме про це говорили 5 квітня 2018р. на радіоканалі «92-FM» під час програми «Діалоги», в якій взяв участь головний спеціаліст відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Черепахін С.В.
На початку передачі Сергій Вікторович повідомив, що щорічно в багатьох країнах світу 28 квітня відзначається День пам’яті загиблих на виробництві. З пропозицією встановлення цього Дня виступив Канадський конгрес профспілок.
Традиційно за кілька днів до цієї дати за участю представників Фонду соціального страхування, профспілок, представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування проводиться тиждень охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці.  
Під час Тижня охорони праці організовується шанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві, відвідуються сім’ї потерпілих на виробництві.
З метою поліпшення охорони праці на виробництві протягом 2017 року на засіданнях районних (міських) координаційних комітетів з питань безпечної життєдіяльності населення, колегіях, семінарах і нарадах розглянуті 692 питання з охорони праці, заслухано звіти керівників підприємств, установ і організацій, де відбулося зростання виробничого травматизму, прийнято відповідні рішення з розглянутих питань та надано доручення визначеним виконавцям, забезпечено контроль за їх виконанням.
Спеціалістами управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад прийнято участь у проведенні відвідувань з метою надання консультативної допомоги щодо виконання вимог законодавства з охорони праці на 985 підприємствах області, в результаті яких надано понад 3945 рекомендацій щодо усунення порушень нормативних актів з охорони праці.
Черепахін С.В. також зазначив, що за 2018 рік на підприємствах, установах та організаціях області зареєстровано 79 страхових нещасних випадків (у порівнянні з 2017 роком – 84), в яких постраждало на виробництві 79 осіб (за 2017 рік – 88 осіб).
Серед травмованих: чоловіків – 54 (68% від загальної кількості травмованих); жінок  –  25 (32% від загальної кількості травмованих). За віком найвищий рівень виробничого травматизму спостерігається серед працівників віком від 46 до           60 років (34 особи, в тому числі 1 – зі смертельним наслідком), що складає 43% від загальної кількості травмованих по області в 2017 році.
За стажем роботи найвищий рівень виробничого травматизму спостерігається: за загальним стажем - серед працівників, які працюють більше 30 років - 23 особи (29% від загальної кількості травмованих по області в 2017 році);  за стажем роботи за професією - серед працівників, які працюють від 1 до 3 років - 25 осіб (32% від загальної кількості травмованих по області в 2017 році).

 
В департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації підвели підсумки роботи у 2017 році та визначили пріоритетні напрямки діяльності на 2018 рік

4 квітня 2018 року під головуванням в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Бєлкіної Л.П. відбулося розширене засідання колегії департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, на якому підвели підсумки роботи органів та установ соціального захисту населення області у 2017 році, визначили пріоритетні напрямки діяльності на 2018 рік, зазначили про взаємодію установ соціального захисту населення з об’єднаними територіальними громадами Миколаївської області з питань соціального захисту населення на території об’єднаних територіальних громад, та визначили найкращі установи соціального захисту населення Миколаївської області за підсумками роботи у 2017 році. На колегії були присутні: радник голови облдержадміністрації з питань соціального захисту населення Шевченко Є.В.; члени колегії департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації; заступники голів райдержадміністрацій; начальники управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад; директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг); директори будинків-інтернатів; директори центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області; директор Миколаївського обласного центру соціально – психологічної допомоги; директор Миколаївського обласного центру ресоціалізації наркозалежної молоді; голови об’єднаних територіальних громад; представники громадських організацій.

Відкриваючи засідання Любов Бєлкіна зауважила, що один з основних напрямків роботи працівників соціальної сфери - наближення соціального захисту до людей, забезпечення адресності в наданні соціальних послуг і допомог, координація діяльності всіх місцевих служб, забезпечення оперативності і якості їх роботи. Над вирішенням поставлених завдань і працювала система соціального захисту Миколаївської області.

На колегії також розглянуто питання взаємодії установ соціального захисту населення з об’єднаними територіальними громадами Миколаївської області з питань соціального захисту населення на території об’єднаних територіальних громад, та наголошено, що в умовах децентралізації влади та створення об’єднаних територіальних громад важливе місце займає питання збереження належного рівня соціального захисту населення в утворених громадах. Передати фінансові повноваження і дати можливість вирішувати низку питань на місцях – основна мета процесу децентралізації. Реформування відбувається практично в усіх галузях, не є виключенням і сфера соціального захисту населення та надання соціальних послуг.

На засіданні колегії також було заслухано начальника управління соціального захисту населення Вітовського району Кулик І.В. та головного спеціаліста відділу культури, соціального захисту, захисту дітей та роботи з сім’ями Шевченківської об’єднаної територіальної громади Чмельову Л.В.

За підсумками роботи 2017 року нагороджено найкращі установи соціального захисту населення. Диплом та відзнаку департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації вручено: управлінню соціального захисту населення Єланецької райдержадміністрації; територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Баштанського району; Баштанському психоневрологічному інтернату; Врадіївському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Закриваючи засідання в.о. директора департаменту Л.Бєлкіна підвела підсумки, зазначивши: «Завдяки злагодженій роботі ми зможемо відбудувати щасливу державу, де кожен громадянин буде відчувати себе соціально захищеним».

 
На Миколаївщині пройшов семінар «Організація роботи з попередження насильства в сім’ї»

3 квітня 2018 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний короткотерміновий семінар «Організація роботи з попередження насильства в сім’ї» за участю спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.
У ході семінару учасники під час інформаційних лекцій мали змогу прослухати такі питання як: організація роботи з попередження домашнього насильства та порядок взаємодії у даному напрямку з іншими органами та установами; застосування Моніторингової карти «Стан справ щодо захисту, надання допомоги та реабілітації постраждалих від насильства за ознакою статі»; надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або від насильства за ознакою статі; впровадження корекційних програм у Миколаївській області; сутність насильства та домашнього насильства, види насильства та дії, які слід вважати насильством, цикл насильства, наслідки насильства, дестигматизація; програма та зміст групової корекційно-реабілітаційної роботи з дівчатами, які пережили насильство або належать до групи ризику.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 75

Увага!

pic

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження порядку надання одноразової допомоги для відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Розпорядження голови облдержадміністрації "Про затвердження форми довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами"

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Конкурс «Кращий державний службовець»

Детальніше...

- - - - - - - - - -

Оголошення про набір координаторів

Детальніше...

Інформаційна кампанія  «Більше жінок у владі!» стартує!!!

Детальніше...

Все про субсидії

Громадське обговорення

Оголошення про завершення проведення публічних громадських обговорень проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року

Детальніше...

До уваги громадян пропонуються проекти положень про психоневрологічні інтернати

Детальніше...

Оголошеня

Шановні громадяни!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації запрошує Вас розглянути проекти обласних програм "Безбар’єрна Миколаївщина" на період до 2020 року, Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року”  та Комплексної програми підтримки сім`ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області на 2017-2021 роки

Детальніше...

Оголошення

«Гаряча лінія голови Миколаївської облдержадміністрації»

працює у будні дні з 8 до 17 години

Телефон

0800 502 191

Шановні громадяни!

Кожного вівторка та п’ятниці з 9.00 до 12.00 години у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Миколаїв, вул. Акіма, 2) проходить особистий прийом громадян з числа внутрішньо переміщених осіб радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Миколаївській області Макаровою Валентиною Миколаївною.